ŠIBENČANI STIGLI DO NOVE VELIKE POBJEDE: / Nakon Hajduka slomili i Riječane, Bulat i Sahiti bacili Rožmana i društvo na koljena

Na stadionu Šubićevac Šibenik je srušio Rijeku 2:0

1.11.2020.
16:49
Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U susretu 10. kola Prve HNL Šibenik je na stadionu Šubićevac pobijedio Rijeku sa 2-0, ostvarivši prvu pobjedu u međusobnim susretima nakon 10 godina.

Posljednju pobjedu Šibenik je ostvario u ožujku 2010. pobijedivši na Kantridi sa 1-0, a nakon toga Rijeka je dobila dvije utakmice, dok su tri završile bez pobjednika.

Šibenik je poveo u 12. minuti lijepim pogotkom Marka Bulata na povratnu loptu Princa Ampema. Napadač iz Gane je na desnoj strani "slomio" Smolčića, te uputio povratnu loptu na koju je natrčao Bulat i precizno zabio za 1-0.

01.11.2020., stadion Subicevac, Sibenik - Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo, HNK Sibenik - HNK Rijeka. Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Rijeka je od 40. minute igrala s igračem manje nakon što je Darko Velkovski u svega nekoliko sekundi zaradio dva žuta kartona. Prvog zbog prekršaja, a drugog zbog prigovora.

U posljednjim trenucima prvog dijela sudac Jović je pokazao žuti i Sandru Kulenoviću, a potom provjeravao zaslužuje li prekršaj napadača Rijeke i crveni karton, no srećom po goste ostao je na svojoj prvotnoj odluci.

Pitanje pobjednika razriješeno je u 74. minuti, a ponovo je glavnoj ulozi bio Ampem. Najbolji igrač utakmice je ponovo pretrčao obranu Rijeke i sjajno poslužio Sahitija koji je zabio za 2-0.

Šibenik je trećom pobjedom ove sezone skočio na sedmo mjesto sa 10 bodova koliko ima i Hajduk na šestoj poziciji, no Splićani imaju dvije utakmice manje. Rijeka je ostala na četvrtom mjestu sa 12 bodova iz sedam susreta.

U vodstvu je Dinamo koji večeras gostuje kod posljednje Lokomotive.

UŽIVO

Šibenik - Rijeka 2:0

Šibenik: Labrović, Antunez, Kvesić, Pandža, Bilić, Pajić, Jurić, Frias, Obeng, Bulat, Ćurić.

Rijeka: Nevistić, Tomečak, Escoval, Velkovski, Smolčić, Anastasio, Galešić, Lepinjica, Lončar, Anastasio, Menalo, Kulenović.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Kraj

74' GOOL Obeng je još jednom, po tko zna koji put, pretrčao obranu Rijeke i sjajno poslužio Sahitija.

64' Brza kontra Šibenika, ali udarac Obenga obranio je Nevistić.

55' De Frias je potegnuo, ali nije bilo preciznosti.

51' Obeng je sve napravio i na kraju poslužio Jurića čiji je udarac iz 100 postotne prilike otišao pored gola.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' Tomečak je ubacio, Menalo odlično pucao glavom, ali vratar Šibenika je sjajnom reakcijom sačuvao mrežu.

40' Darko Velkovski zaradio je drugi žuti karton zbog prigovora te je napustio travnjak. Prije toga zaradio žuti zbog prekršaja na Deniju Juriću. Rijeka ima igrača manje.

21' Obeng pucao glavom pored vratnice.

20' Kulenović se našao u dobroj poziciji u kaznenom prostoru, ali udarac je otišao preko gola

12' GOOL Obeng je na desnoj strani slomio Smolčića, Lepinjica nije stigao zatvoriti ubačaj, a Marko Bulat je nakon toga krasnim udarcem matirao Nevistića.

8' De Frias je lijepo pucao s 18 metara, Nevistić je uspio dodirnuti loptu i izbiti je u korner.

1' Počela je utakmica.

14.53 - Rijeke je u četvrtak izgubila od Alkmaara 4.1 i sada želi isprati gorak okus pobjedom u prvenstvu.