ISTRA NAPRAVILA USLUGU DINAMU: / Rijeka nije iskoristila ponuđeno, prvenstvo ostaje neizvjesno

U drugoj subotnjoj utakmici 29. kola hrvatskog prvenstva nogometaši Istre i Rijeke su u Puli odigrali neodlučeno 1-1. Vodeći Riječani sada imaju pet bodova prednosti pred Dinamom.

22.4.2017.
18:53

ISTRA 1961 - RIJEKA 1-1

ISTRA: Ivušić, Pavić, Lucio, Solomon, Roce, Mitrovski, Žižić, Miloš, Paracki, Gržan, Puclin

RIJEKA: Prskalo - Ristovski, Župarić, Elez, Zuta - Bradarić, Mišić - Vešović, Andrijašević, Gorgon - Bezjak

STRIJELCI: 0-1 Gorgon (38), 1-1 Gržan (59 - 11m)

Riječani su iz Pule, unatoč velikoj nadmoći i brojnim prilikama, izvukli samo bod, pa sada vode s pet umjesto sa sedam bodova ispred Dinama koji je ranije poražen od Hajduka u Zagrebu s 0-2.

Rijeka je povela u 38. minuti kada je Bezjak skrenuo ubačaj Ristovskog, a Gorgon glavom s pet metara pogodio mrežu domaćina. Glavni sudac Fran Jović je najprije poništio pogodak, ali ga je nakon konzultacija s pomoćnikom ipak priznao.

DINAMO NA KOLJENIMA: /

Hrabri Hajduk šokirao Modre na Maksimiru i izazvao delirij u Rijeci!

Gorgon skrivio penal

U 58. minuti Istra je izjednačila iz kaznenog udarca nakon što je Gorgon igrao rukom u svom šesnaestercu. Gržan je bio siguran s bijele točke za 1-1. Rijeka je potom propustila nekoliko velikih šansi, ponajprije Andrijašević i Gavranović, ali do pobjede nad čvrstom Istrom nije uspjela doći.

Rijeka vodi sa 73 boda ispred Dinama (68), Osijeka (56) i Hajduka (53), dok je Istra 1961 ostala peta s 33 boda.

UŽIVO:

90+3' - KRAJ UTAKMICE, REZULTAT JE NEODLUČEN 1-1.

89' - Zadnja izmjena kod Rijeke: ušao je Matei, a izvan igre je Gorgon.

89' - Još jedan pokušaj Andrijaševića glavom, ali lopta je i ovaj put otišla preko gola.

87' - Bradarić je pokušao iz daljine, ali poslao je loptu preko gola.

83' - Andrijašević je pucao glavom, ali otišla je lopta pored gola.

80' - Kek je napravio još jednu izmjenu: ušao je Črnic umjesto Zute.

74' - Gavranović je smjestio loptu u gol, ali je opravdano dosuđeno zaleđe.

69' - Nova sjajna akcija Rijeke, ali opet je Ivušić bio na visokoj razini i obranio udarac Vešovića.

68' - Gavranović je pucao sa šest, sedam metara udaljenosti, ali obranio je i to Ivušić.

65' - Kek pokušava probuditi svoju momčad uvođenjem Gavranovića umjesto Bezjaka.

60' - Odmah je Rijeka mogla do novog vodstva, ali je udarac Andrijaševića iskosa s desne strane obranio Ivušić.

59' - GOOOOOOL! ISTRA JE IZJEDNAČILA NA 1-1. Gržan je bio precizan s bijele točke.

58' - Lucio je nabacio s desne strane, a rukom je u šesnaestercu igrao Gorgon. Opravdano dosuđeni penal za Istru.

58' - JEDANAESTERAC ZA ISTRU!

57' - Najveća prilika za Istru, Lucio je pucao sa 17 metara, ali odlično je obranio Prskalo.

54' - Solomon je sada bio u dobroj prilici, ali mu je na kraju pobjegla lopta i završila u rukama Prskala.

49' - Mišić je pokušao iz slobodnog udarca, ali lopta je otišla pored gola.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, RIJEKA VODI S 1-0.

38' - Ristovski je ubacio iz kornera, Bezjak gurnuo loptu pred gol, a Gorgon iz blizine zabio glavom za vodstvo gostiju. Glavni sudac Fran Jović je najprije poništio pogodak, ali ga je nakon konzultacija s pomoćnikom ipak priznao.

38' - GOOOOOOOL! RIJEKA VODI S 1-0.

35' - Još jednom Andrijašević, ovaj put iz voleja, međutim ponovno preko gola.

34' - Andrijašević je s ruba kaznenog prostora pucao preko gola.

33' - Vešović je ubacio, ali obrana Istre je odbila u novi korner.

25' - Bezjak je uspio pucati, ali i to je lako zaustavio golman Istre.

23' - Pokušao je sada i Andrijašević, lopta se odbila, ali nije prevarila Ivušića.

21' - Župarić je pokušao glavom nakon kornera, ali lopta je otišla pored gola.

18' - Nakon duplog pasa s Andrijaševićem, Gorgon je pucao s 25 metara, ali nije bio precizan.

10' - Žuti karton za Pavića zbog prekršaja na Ristovskom.

5' - Prva prilika za Rijeku, Bezjak je opalio s 13, 14 metara, ali obranio je to Ivušić.

3' - Rijeka nije izgubila u 17 uzastopnih utakmica protiv Istre.

1' - POČELA JE UTAKMICA.

0'- Poznati su sastavi, Kek kreće s Bezjakom u vrhu napada.