RIJEKA - LOKOMOTIVA 3:0: / Riječani pregazili lokose i došli na bod od trećeg mjesta na ljestvici; Kulenović junak utakmice

Rijeka pregazila Lokomotivu

17.4.2021.
20:53
Goran Kovacic/PIXSELL

Prva hrvatska nogometna liga - 29. kolo - Rujevica

RIJEKA - LOKOMOTIVA 3:0 (Murić 10', Kulenović 12', Kulenović 31')

RIJEKA: Nevistić, Tomečak, Capan, Galović, Štefulj, Čerin, Lončar, Murić, Andrijašević, Menalo, Drmić

LOKOMOTIVA: Hendija, Salihu, Papadopoulos, Kačavenda, Musa, Petrak, Maleš, Marić, Chajia, Hadžić, Marin

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U jedinom subotnjem susretu 29. kola Prve HNL Rijeka je kao domaćin uvjerljivo svladala Lokomotivu s 3:0 (3:0). Domaći su sve dvojbe oko konačnog ishoda riješili u prvih pola sata kada su postigli sva tri gola, prvoga Murić (10), a drugog i trećeg Kulenović (12, 31).

Rijeka povela u 10. minuti 1:0, pa u 12. i 2:0

Rijeka je povela u 10. minuti nakon poigravanja gostujuće obrane koju je iskoristio Menalo otevši loptu. Papadopoulos je klizećim startom pokušao ispraviti pogrešku, no lopta je samo pala na nogu Murića koji je sa 10 metara zatresao mrežu.

Dvije minute potom već je bilo 2:0, Andrijašević je proigrao Čerina na lijevom boku, uslijedilo je precizno proigravanje za Kulenovića kojemu nije bilo teško povećati prednost svje momčadi.

Rijeka sada ima 48 bodova

Kulenović je u 31. minuti još jednom bio strijelac, ovoga puta je ostao neometan na pet metara od vrata nakon dodavanja Murića.

Četvrta Rijeka sada ima 48 bodova, samo jedan manje od treće Gorice, a pet više uz utakmicu više od petog Hajduka. Lokomotiva je ostala posljednja sa 20 bodova, četiri manje od devete Istre 1961 koja u nedjelju gostuje kod Dinama, a pet manje od osmog Varaždina.

Na vrhu je Osijek sa 65 bodova, jedan manje uz dvije utakmice manje ima drugi Dinamo.

REZULTATI 29. KOLA:Petak: Varaždin - Šibenik 1:1 (Đurasek 11 / Jurić 75-11m) Gorica - Slaven Belupo 0:1 (Knoll 39) Hajduk - Osijek 0:1 (Mierez 49) Subota: Rijeka - Lokomotiva 3:0 (Murić 10 Kulenović 12, 31) Nedjelja: Dinamo - Istra 1961 (19.05 sati)

90' - Gotova je utakmica. Ovo je peta uzastopna pobjeda za Tomića na klupi Rijeke.

77' - Još je 13 minuta do isteka 90.

65' - Stativa Kulenovića! Kulenović je tukao s nekih 10 metara nakon odbijanca, ali lopta je dirala vanjski dio stative, one desne Hendije.

64' - Nema gola, ostaje 3:0.

63' - GOOOL - Luka Menalo zabio je za 4:0. No, sudac je svirao zaleđe. VAR će presuditi...

57' - Evo sad pokušaja i Franka Andrijaševića, svim silama nastoje Riječani zabiti i za 4:0.

55' - Kakva prilika Kulenovića, ali i kakva obrana Hendija lijevom rukom. Bio je Kulenović u izglednoj prilici, dobio jednu dugu loptu pa se lakoćom riješio Salihua i tukao, ali nema od gola ništa.

46' - Počeo je drugi dio.

45' - Kraj prvog dijela.

43' - S vremena na vrijeme bljesne koja opasnija akcija Lokomotive ali bez ikakvog učinka.

31' - GOOOL - Sandro Kulenović zabija svoj šesti ligaški gol za Rijeku u ovoj sezoni.

28' - Lokomotiva pokušava visokim presingom pritisnuti Rijeku, ali nema opasnosti. Iznosi loptu Rijeka mirno.

18' Capan se poskliznuo, Hadžić odnio loptu i ušao u kazneni prostor, ali Galović je bio na mjestu.

17' Pogreška obrane Lokomotive: Menalo je lijepo ubacio s lijeve strane, ali je udarac Murića zaustavila vratnica.

12' GOOL! Rijeka još jednom! Andrijašević je odigrao za Čerina koji je pronašao Kulenovića u srcu kaznenog prostora.

17.04.2021., stadion HNK Rijeka, Rijeka - Hrvatski Telekom Prva liga, 29. kolo, HNK Rijeka - NK Lokomotiva. Sandro Kulenovic Photo: Goran Kovacic/PIXSELL

10' GOOL! Rijeka je povela za 1:0! Menalo je oduzeo jednu loptu prošao po lijevoj strani kaznenog prostora i ubacio, a Murić je poentirao.

4' Chajia je ubacio, Papadopoulos je uspio pucati s pet metara, ali lopta je otišla pored gola.

1' Odmah na početku velika prilika za Rijeku. Lopta je stigla na Čerina koji puca preko grede s 15-ak metara.

1' Počela je utakmica.

Eventualnom pobjedom četvrtoplasirana Rijeka bi došla na samo bod zaostatka za trećeplasiranom Goricom i tako bi se donekle iskupila za neočekivani poraz od Istre u polufinalu Kupa.

Bivši klub trenera Rijeke Gorana Tomića trenutno je posljednji s četiri boda manje od Istre 1961 i pet manje od Varaždina, što ih trenutno direktno vodi u Drugu HNL. Stoga, njima je svaka utakmica jako bitna.

SLAVEN BELUPO SRUŠIO GORICU: /

Knoll donio Koprivničanima tri vrijedna boda, a domaćinima otežao borbu za Europu