RIJEKA KONAČNO UPISALA POBJEDU NA RUJEVICI: / Murić fantastičnim pogotkom ugasio sve nade Istre

Sve je bilo riješeno već u prvom dijelu, najprije je zabio Gorgon, a onda zatim i Robert Murić

2:0

U zadnjoj utakmici 18. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke slavili protiv pulske Istre s 2:0 i vratili se na treću poziciju na ljestvici.

Rijeka je nastavila pobjednički niz nakon trijumfa na Poljudu (4:0), dok su Puljani nastavili niz od 15 prvenstvenih utakmica bez pobjede.

OSJEČANI DEMOLIRALI LOKOMOTIVU U GRADSKOM VRTU ZA POVRATAK NA TREĆE MJESTO: /

Marić ostao 'capocannoniere'

Sjajni potezi Murića i Gorgona

Riječani su poveli u 14. minuti kada je udarac Austrijanca Alexandera Gorgona s 35 metara zakačio nekog od braniča gostiju i prevario vratara, a u 27. minuti je Robert Murić iz slobodnog udarca posve iskosa s desne strane zatekao nespremnoga vratara Istre Ćondrića. Murić je početkom drugog dijela iz slobodnog udarca pogodio gredu, ali do kraja više nije bilo pogodaka.

Rijeka se vratila na treće mjesto s 31 bodom, deset manje od vodećeg Dinama, dok je Istra osma s 12 bodova.

Susret se igrao na stadionu Rujevica, a sudio je Pajač.

FT Gotova je utakmica na Rujevici. Zaslužena tri boda za Rijeku.

75' Ušla je utakmica u mirnije vode, bar što se prilika tiče. Mnoštvo kartona sad, pogotovo za igrače Istre.

57' Murić je opet opasan iz slobodnog udarca! Pucao je sa skoro 30 metara sjajno i Čondrić je to nekako uspio skrenuti u stativu. Fantastičan udarac.

46' Počelo je prvo poluvrijeme na Rujevici.

HT Gotovo je prvo poluvrijeme. Rijeka golovima Gorgona i Murića vodi 2:0 na domaćem terenu protiv Istre.

35' Imala je Istra sad priliku. Gržan je ušao u kazneni prostor i pucao, no pogodio je nekoga od igrača Rijeke i odbila se lopta u korner.

28' Predivan gol Murića! Majstorski je prevario Čondrića riječki napadač koji je iz slobodnog udarca iz dosta teške pozicije u prvi kut smjestio loptu za 2:0.

14' Lopta je u mreži. Rijeka vodi 1:0! Gorgon je zabio peti gol ove sezone. Pucao je i pogodio Galileu pa stativu i nekako se ta lopta ukotrljala u gol.

1' Počela je utakmica na Rujevici.

Uvijek je zanimljiv dvoboj dviju susjednih momčadi - Rijeke i Istre. Domaćini s Rujevice upali su u rezultatsku krizu sredinom sezone, no polako se iz nje izvlače. Pogotovo im je jak vjerar u leđa pobjeda od 4:0 protiv Hajduka u posljednjem kolu.

No trener Rožman ima veliki problem u ovoj utakmici jer mu nedostaje najvažniji igrač Franko Andrijašević.

"Jako bitna utakmica. Želimo na svom terenu pokazati borbu i nastup kojeg smo pokazali u zadnjoj utakmici. Želimo se ujedno iskupiti navijačima za neke stvari iz ove godine, veseli fokus i mobilizacija svih u klubu da bismo imali dobar sadržaj koji nam treba da dođemo do pobjede", rekao je Simon Rožman na konferenciji za medije uoči Istre 1961.

Istrin crni niz bez pobjede traje već dva mjeseca, ali još su uvijek iznad zone ispadanja. Bod na Rujevici potpisali bi odmah, ali puno je lakše to reći, nego učiniti.

Utakmicu Istre i Rijeke s Rujevice pratite na portalu Net.hr.