RIJEKA PROJURILA DO PLAY-OFFA KONFERENCIJSKE LIGE / Sjajni Abass slomio Škote na Rujevici i doveo Riječane na korak do europske jeseni

Tekstualni prijenos uzvratne utakmice 3. prekola Konferencijske lige između Rijeke i Hibernana mogli ste pratiti UŽIVO na portalu Net.hr

12.8.2021.
21:53
Nel Pavletic/PIXSELL

U uzvratu 3. pretkola UEFA Konferencijske lige nogometaši Rijeke su na svom stadionu pobijedili škotski Hibernian s 4-1 (1-0) i tako izborili nastup u posljednjem kvalifikacijskom kolu za ulazak u grupnu fazu ovog europskog natjecanja.

RIJEKA PROTIV HIBERNIANA /

Ovako izgleda borba za play-off Konferencijske lige na Rujevici

Rijeka će za plasman u grupnu fazu igrati protiv solunskog PAOK-a koji je u četvrtak kao domaćin svladao irski Bohemians s 2-0 i tako nadoknadio pogodak zaostatka (1-2) iz prve utakmice odigrane u Dublinu. Strijelci za Grke bili su Schwab (4) i Biseswar (28).

Riječani su na Rujevici od prve minute pokazali da su odlučni ostvariti pobjedu pred nešto više od 4000 svojih navijača, koja im je donosila plasman u zadnje kvalifikacijsko kolo, s obzirom na to da su prije tjedan dana u Edinburghu odigrali 1-1.

Do prve izgledne prilike Rijeka je stigla u 29. minuti, kad je Abass pucao sa 15 metara, ali je njegov ne pretjerano snažan udarac završio u gostujućem bloku.

Prskalo briljirao

U 32. minuti su zaprijetili i Škoti, ali je Murphyjev opasan udarac obranio iskusni Andrej Prskalo.

Četiri minute poslije Rijeka je povela. Murić je bio začetnik akcije odličnom loptom za Ampema, koji je vanjskim dijelom stopala s lijeve strane ubacio u srce kaznenig prostora, gdje je natrčao Domagoj Pavičić i lakoćom proslijedio u mrežu.

Rijeka - Hibernian

U 44. minuti se Prskalo istaknuo još jednom obranom, a zaustavio je udarac Nisbeta. Minutu poslije Riječani su mogli udvostručiti prednost, a još jednom Abass nije uspio pogoditi mrežu i to iz dva pokušaja. Prvi udarac je završio u bloku, a drugi je odlično obranio gostujući vratar Macey.

Promašaje domaće momčadi Hibernian je iskoristio u 56. minuti. Magennis je pobjegao riječkoj obrani i sa 15 metara iskosa s lijeve strane lijevom nogom pogodio suprotan kut.

Potop s igračem manje

U 66. minuti su Riječani došli do brojčane prednosti na terenu. McGregor je po drugi put bio preoštar u svom startu pa mu je litavski sudac Donastas Rumšas pokazao drugi žuti, a potom i crveni karton te put u svlačionicu.

Samo dvije minute poslije Rijeka je iskoristila stečenu prednost. Udarac iz kuta izveo je Robert Murić, poslao oštru prizemnu loptu prema bližoj vratnici, gdje je nogu podmetnuo Issah Abass i iskupio se za promašaje u prvom poluvremenu.

Ono što nisu uspjeli učiniti u prvom poluvremenu, domaći nogometaši su učinili u 73. minuti. Nino Galović je ubacio s desne strane pred gol škotske momčadi, gdje su u duelu bili Abass i McGinn, a gostujući branič je u pokušaju da spriječi pogodak glavom nepsretno zahvatio loptu i poslao ju u mrežu za 3-1.

Majstorija za kraj

Konačnih 4-1 prekrasnim je solo prodorom postavio 21-godišnji Denis Bušnja u trećoj minuti sučevog dodatka. Driblingom se na malom prostoru oslobodio trojice gostujućih igrača, lažnjakom je u krivu stranu poslao i vratara Maceyja te lagano gurnuo loptu u nebranjenu mrežu.

Prva utakmica doigravanja za grupnu fazu Konferencijske lige između PAOK-a i Rijeke bit će odigrana u Solunu 19. kolovoza, a uzvrat na Rujevici je na rasporedu 26. kolovoza.

Konferencijska liga, 3. prekolo

Rijeka, stadion Rujevica

Rijeka - Hibernian 4:1 (Pavičić 39', Abass 69', McGinn 73' (ag), Bušnja 90'+3'; Magennis 56')

Rijeka:Prskalo, Tomečak, Krešić, Galović, Smolčić, Čerin, Pavičić, Murić, Abass, Ampem, Obregon

Hibernian: Macey, McGinn, Porteous, Hanlon, Doig, Doyle-Hayes, Newell, Boyle, Magennis, Murphy, Doidge

90' + 4' Gotova je utakmica, rijeka je u play-offu Konferencijske lige.

90'+3' GOOOL rijeka je stigla i do četvrtog gola, zabio je Bušnja.

85' Smirila se igra, Riječani mirno privode kraju utakmicu.

80' Sjajna atmosfera na rujevici, navijači Rijeke pjesmom su već počeli slaviti prolazak u sljedeće kolo.

Navijači Rijeke

78' Škoti su bili u opasnom kontranapadu na kraju kojega je McGinn ubacio, ali njegova lopta samo prolazi kroz šenaesterac Rijeke.

73' GOOOOL Kakva utakmica, Rijeka vodi 3:1! Abass je natjerao McGinna da skrene loptu u vlastitu mrežu!

69' GOOOL Rijeka zabija za 2:1, Abass je zabio nakon kornera.

67' CRVENI KARTON Hibernan je ostao s desetoricom, McGregor je dobio drugi žuti karton za faul nad Obregonom.

63' Nova velika šansa za goste. Boyle se sjurio u kazneni prostor i oucao, a Prskalo je to sjajno obranio.

56' GOOOL Hibernian je izjednačio. Nakon greške obrane Rijeke Magennis je uzeo loptu, sjurio se prema golu i sigurno pogodio s ruba šenaesterca za izjednačenje.

53' Rijeka je i u drugo poluvrijeme kranula jako ofenzivno, ali zasad nema niti jedne opasnije prilike pred škotskim golom.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' + 1' Gotovo je prvo poluvrijeme.

45' Kakva šansa za Rijeku.Braniči Hibernana su pogriješili, nakon čega Obregon proigrava Abassa čiji je pokušaj blokiran. Odbijena stiže do Abassa koji ponovno puca, a njegov drugi udarac Macey sjajno brani.

44' Puca Nisbet, Prskalo brani.

40' Hibernan pokušava brzo uzvratiti, ponovno Murphy puca iz daljine, ali to nije bilo pretjerano opasno.

39' GOOOL Rijeka vodi 1:0! Zabio je Pavičić nakon ubacivanja Ampema s lijevog boka.

32' Opasnost pred golom Rijeke. Murphy je pucao s više od20 metara, a Prskalo obija u korner.

29' Velika prilika za Rijeku. Tomečak je smirio jednu loptu i uposlio Abassa koji puca s 10 metara, ali jedan branič gostiju to je uspio blokirati.

20' Još jedan slobodan udarac za Rijeku na obećavajućoj poziciji, na 20 metara od gola Hibernana. Pucao je sada Abass, ali niti on nije uspješan, pogodio je živi zid.

14' Dobra šansa za Rijeku, imala je slobodan udarac na 18 metara - izveo ga je Murić, ali puca iznad gola.

11' Riječani su sada tražili najstožu kaznu nakon što je Ampmem pao nakon duela s braničem Hibernana u šesnaestercu, ali sudac samo odmahuje rukom.

5' Rijeka puno opasnija, Škoti još ništa nisu pokazali.

2' Prvi pokušaj Rijeke. tomečak krade loptu i probio se po boku pa ubacio, lopta dolazi do Abassa koji puca pored gola.

1' Počela je utakmica na Rujevici.

____________________________________________________________________________________________________________________

18.55 Stigli su sastavi. tomić počinje s Obregonom u vrhu napada, koji mijenja ozlijeđenog Drmića. U početnoj momčadi nema niti vratara Nediljka Labrovića koji je branio u prvoj utakmici. Umjesto njega na golu je Prskalo.

Rijeka u četvrtak dočekuje Hibernian u uzvratnoj utakmici trećeg pretkola UEFA Europa Konferencijske lige, a trener Goran Tomić je dosta optimističan s obzirom da je prva utakmica u Škotskoj završena rezultatom 1-1.

"Stanje u ekipi je dobro. Analizirali smo prvu utakmicu, vidjeli smo koje je stvari trebalo popraviti i s optimizmom dočekujemo uzvrat. Vidjeli smo da je Hibernian ozbiljna ekipa. S druge strane imamo svoje kvalitete i siguran sam da ćemo uz veliku podršku navijača, proći ovu prepreku. Treba igrati pametno, rekao je Goran Tomić na konferenciji za medije.

Jedna od riječkih uzdanica u četvrtak bit će i Adrian Liber.

“Napravili smo analizu, vidjeli smo gdje smo griješili. Cilj je proći dalje i napravit ćemo sve što možemo da ostvarimo plasman dalje, rekao je Adrian Liber.