HIBERNIAN - RIJEKA 1-1 / Rijeka se vraća kući s remijem, lovit će play-off Konferencijske lige na Rujevici

Tekstualni prijenos utakmice između Rijeke i škotskog Hiberniana u 3. pretkolu Konferencijske lige mogli ste pratiti uživo na portalu Net.hr

5.8.2021.
19:54

Nogometaši Rijeke u prvom su susretu trećeg pretkola Konferencijske lige na gostovanju kod Hiberniana u Edinburghu igrali 1-1 (0-0).

BORBA ZA PLAY-OFF KONFERENCIJSKE LIGE /

Ovako je izgledao dvoboj Rijeke i škotskog Hibernana

Rijeku je u vodstvo doveo Ampem (61), a poravnao je Boyle (67).

Hrvatski predstavnik je do prednosti na Easter Roadu stigao u 61. minuti kada je lopta neko vrijeme kružila oko domaćeg kaznenog prostora prije no što je Vukčević ubacio za Ampema koji je uspio glavom uputiti udarac koji je bio neuhvatljiv za Maceya na vratima.

Ekspresno izjednačenje

Nažalost, samo šest minuta kasnije Hibernian je poravnao, nakon udarca iz kuta Hanlon je prebacio loptu do Nisbeta, njegov udarac glavom Labrović je uspio odboti, ali samo do Boylea koji je odbijanac pospremio u mežu.

Uzvrat će se igrati u Rijeci za tjedan dana.

Konferencijska liga, 3. pretkolo

Edinburgh, stadion Easter Road

Hibernian - NK Rijeka 1:1 (Boyle 66';Ampem 61')

Hibernian: Macey, McGinn, Porteus, Hanlon, Stevenson, Magennis, Newell, Doyle-Hayes, Murphy, Nisbet, Boyle

Rijeka: Labrović, Escoval, Galović, Smolčić, Tomečak, Liber, Pavičić, Vukčević, Ampem, Drmić, Abass

90' + 3' Ogromna šansa za Hibernian. Mackey se sjurio prema golu i izbio sam pred Labrovića, ali golman Rijeke sjajno to brani.

90' Igrat će se još pet minuta sudačke nadoknade.

83' Udarac Abassa odlazi pored gola Hibernana.

81' Četiri zamjene igrača smo sada vidjeli. Tomić je iz igre pokvukao Vukčevića i umjesto njega uveo Krešića, a trener Hiberniana je zamijenio tri svoja igrača.

76' Nakon dužeg vremena pokušaj Rijeke. Pucao je Murić, ali ne pogađa okvir gola.

66' GOL Hibernian je izjednačio, za 1:1 zabio Boyle nakon kornera. Labrović je prvo obranio jedan udarac. no odbijena lopta siže do napadača Hibernana koji je posprema u mrežu.

Trener Rijeke Goran Tomić

62' Ampem je izašao iz igre odmah nakon što je zabio. Umjeto njega ulazi Murić.

61' GOOOL Rijeka je povela. Vukčević je ubacio, a Ampem glavom zabio za 1:0! Murphy tu nije mogao ništa učiniti.

56' Ovo je izgledalo kao da bi mohlo biti opasno. Doyle je pobjegao braničima Rijeke i pucao, ali ne pogađa okvir gola.

54' Dalekometni pokušaj Murphyja, odlazi to iznad gola.

46' Odmah je bilo vatreno pred golom Rijeke, probio se jedan igrač Hibernana u šesnaesterac, ali braniči uspijevaju otkloniti opasnost.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' + 3' Gotovo je prvo poluvrijeme. Hibernian - Rijeka 0:0.

45' Tri minute sudačke nadoknade u prvom poluvremenu.

Lewis Stevenson

42' Hibernian su sada milimetri dijelili do pogotka. Nakon brze akcije pucao je lijevi bek Stevenson, a njegov udarac odsjeda na vratnici.

34' Velika šanska za Rijeku. Vukčević je nakon sjajnog proigravanja Apmema izbio pred Maceya, ali nije uspio uputiti dovoljno opasan udarac i golman škotske ekipe brani.

31' Udarac Nisbetha iz dobre pozicije, Labrović je spreman.

30' Apmen ponovno puca, no sada ne pogađa okvir gola.

Hibernian - Rijeka

28' Riječani uzvraćaju. Apmen je primio loptu u šesnaestercu Hiberniana i pucao, ali njegov šut završava u bloku.

25' Dvije izvrsne reakcije riječkog vratara Labrovića. Prvo je zaustavio pokušaj Boylea nakon ubačaja, a onda i  udarac Murpyja s 15 metara.

15' Opasno je sada bilo pred golom Rijeke nakon kornera, ali Esoval izbija loptu.

Publika na Easter Roadu

12' Solidan udarac Tomečaka, vratar Hiberniana nije to uspio dobro uloviti i lopta završava u korneru.

5' Dobar početak Rijeke, djeluju kao opasnija ekipa.

1' Počela je utakmica u Edinburgu.

_______________________________________________________________________________________________________________

19.00 Stigli su sastavi. tomić napada Škote s Ampremom, Drmićem i Abassom kao najisturenijim igračima.

Nogometaše rijeke u četvrtak (20.45) očekuje prva utakmica u 3. pretkolu Konferencijske lige protiv škotskog Hiberniana.

Utakmica se igra u Edinburghu, na stadionu Hiberniana Easter Road, dok je uzvrat za tjedan dana na Rujevici.

" Europske utakmice san su svakog trenera. Upravo zato sam sretan da smo prošli dalje. Sad nas čeka izazovan protivnik, na fantastičnom stadionu, pred njihovim navijačima i svi se tome veselimo", rekao je uoči susreta za službenu klupsku stranicu trener Rijeke Goran Tomić.

Goran Tomić

"Očekujemo agresivnu utakmicu, domaćin će uz pomoć navijača na otvaranju pokušati stvoriti prednost. Moramo odgovoriti, biti pravi i uz našu kvalitetu i zaprijetiti prema naprijed", poručio je Tomić.