RIJEKA - DINAMO 1:2 / Modri rastužili rasprodanu Rujevicu, Rijeka zabila utješni pogodak i prekinula Dinamov niz u sudačkoj nadoknadi

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti uživo na portalu Net. hr

21.5.2023.
18:31
PIXSELL

U derbiju 35. kola SuperSport HNL-a Dinamo je pred više od 8.000 gledatelja na Rujevici pobijedio Rijeku sa 2-1 primivši prvi gol u zadnjih sedam kola.

INCIDENT /

Šakački obračun uz teren na Rujevici, jedan na sebi nosio dres Sharbinija: Specijalci intervenirali

INCIDENT /

Golove za pobjedu "Modrih" zabili su Luka Ivanušec (43) i Sadegh Moharrami (62), dok je strijelac za Rijeku bio Antonio Marin u sudačkoj nadoknadi. Bio je to osmi Bišćanov susret na klupi Dinama, pri čemu peta pobjeda uz tri remija.

Dodajmo i kako je ovo bio četvrti međusobni susret Dinama i Rijeke ove sezone i četvrta pojeda "Modrih" uz razliku pogodaka 13-4. Dinamo je na stadionu Maksimir slavio sa 3-1 i 1-0, a na Rujevici 7-2, te večeras 2-1.

Počelo je čvrsto i zatvoreno na obje strane, no u prvih pola sata nije bilo nekih velikih prilika. Možda tek jedna pred vratima prvaka. Andrija Vukčević je u 21. minuti pucao iskosa, ali je zatresao mrežu s vanjske strane.

Spektakularan gol

Dinamo je prvi put zaprijetio u 35. minuti kada je Dario Špikić izašao ispred Nediljka Labrovića, ali je golman Rijeke sjajno obranio. U drugom pokušaju "Modri" su bili uspješni. Josip Mišić je uposlio Martina Baturinu koji je kratko dodao do Luke Ivanušeca, a ovaj sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio u rašlje. Bio je to njegov 11. pogodak ove sezone.

Nakon mirnijeg početka drugog dijela, prvu priliku imali su gosti u 57. minuti. Bruno Petković je pucao sa 20-ak metara, ali je Labrović sjajno obranio. Korak bliže pobjedi Dinamo je stigao u 62. minuti. Ivanušec je prošao po lijevoj strani, te ubacio loptu na sredinu peterca, obrana nije uspjela očistiti, a Moharrami je poentirao iz blizine za 2-0.

Korak do gola Rijeka je bila u 65. minuti, Matija Frigan je pucao s ruba kaznenog prostora, ali je Livaković bio spreman. Frigan je bio blizu gola i u sudačkoj nadoknadi, Livaković je ponovo bio uspješniji, ali je na odbijeni udarac natrčao Marin pogodivši za 2-1. Bio je to prvi pogodak koji su primili "Modri" u zadnjih sedam kola.

TIJEK UTAKMICE

SuperSport HNL 35. kolo

Rijeka - Dinamo 1:2

RIJEKA: Labrović, Smolčić, Mitrović, Dilaver, Vukčević, Selahi, Hodža, Ampem, Janković, Djouahra, Frigan.

DINAMO: Livaković, Moharrami, Ristovski, J. Šutalo, Ljubičić, Mišić, Špikić, Baturina, Bulat, Ivanušec, Petković.

Kraj utakmice.

90+1' Marin zabija utješni pogodak iz odbijene lopte nakon Livakovićeve obrane Friganovog udarca. Dinamov niz bez primljenog pogotka stao je nakon 630 minuta igre.

90' Banda puca u Livakovića.

89' Utakmica je ušla u potpuno mirne vode, bez prilika. Ulaze Drmić, Bočkaj i Menalo umjesto Baturine, Ivanušeca i Ljubičića.

80' Topić i Rukavina će dobiti 10 minuta i sudačku nadoknadu. Izašli su Petković i Špikić.

79' Žuti karton za Mišića.

76' Umjesto Selahija, na terenu je Stanić.

72' 8192 gledatelja je na Rujevici.

67' Marin i Veiga su na terenu umjesto Smolčića i Ampema.

65' Livaković sjajno brani udarac Frigana sa 16 metara.

63' Moharammi je u svojoj seniorskoj karijeri igrao preko 200 puta, a sada je prvi put zabio pogodak! Nije Rijeka očistila loptu, Iranac je sjajno prihvatio "poklon" i zabio. Cijela momčad je dotrčala da proslave zajedno.

58' Sada Ivanušec šutira preko vrata iz dobre prilike.

57' Petković pokušava sa sličnog mjesta gdje je Ivanušec zabio, ali Labrovića se dva puta tako prevariti ne može.

55' Frigan puca malo pored desne vratnice.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Jakirović mijenja, Izašli su Hodža i Janković, na terenu su Banda i Liber.

Kraj prvog dijela.

43' Dugo smo čekali, ali smo dočekali! Majstorija Ivanušeca, koji je sa 20- ak metara pogodio sjajno u sami kut gola domaćih.

35' Špikić je promašio najveću šansu na utakmici, Labrović mu je obranio u situaciji jedan na jedan.

27' Baturina je puknuo pored vratnice prizemno.

25' Petković se našao u dobroj prilici, ali je loše primio loptu.

21' Vukčević trese vanjski dio mreže iz odlične situacije.

18' 70% posjeda lopte ima Dinamo, Rijeka čeka priliku iz kontre.

15' Petković puca glavom nakon kornera pored gola.

9' Traje početno ispitivanje snaga.

3' Janković pokušava s distance ugroziti Livakovića, odlazi preko gola.

1' Počela je utakmica.

---------------------------------------------------

Dinamo u 35.kolu SuperSport HNL-a u nedjelju od 19:30 sati gostuje na Rujevici kod Rijeke. Za Dinamo je ovo posljednje gostovanje, a Rijeka je nakon današnjeg poraza Istre siguran putnik u Europu sljedeće sezone.

Susret je najavio trener aktualnog prvaka, Igor Bišćan:

"Rijeka u ovom drugom dijelu sezone izgleda bitno drukčije, puno ozbiljnije, to potvrđuju i rezultati… Od dolaska novog trenera postižu rezultate koji pripadaju samom vrhu lige i to treba respektirati. Očekuje nas jako zahtjevna i teška utakmica, oni su u borbi za plasman u Europu, a i mi, naravno, uvijek težimo tome da budemo dobri i da pobjeđujemo, tako da bi u nedjelju trebalo biti jako zanimljivo i kvalitetno s obje strane"

Trener Rijeke Sergej Jakirović s Dinamom se u HNL- u sučelio osam puta, a nikada nije osvojio ni bod, ovako je najavio dvoboj:

"Dolazi nam ekipa koja je već osigurala naslov prvaka Hrvatske s novim trenerom i mojim prijateljem, kolegom Bišćanom. On je unio dosta discipline u njihovu igru, mislim da su primili svega jedan gol u sedam utakmica. Olakotna je okolnost što u gostima nisu dali pogodak, ali naravno da su imali prilika. Drago mi je da je stadion skoro rasprodan i nadam se da ćemo uz pomoć naše publike odigrati jednu momčadsku, fajtersku utakmicu, budući da samo tako imamo neke šanse uspjeti ugroziti Dinamo."

U nedjelju 28. svibnja od 20 sati ekskluzivno na PLAY Premiumu gledajte najveći FNC-ov event do sada koji će se održati Areni Zagreb! Ivan Erslan, Satoshi Ishii, Filip 'Nitro' Pejić, Ivica 'The Terror' Trušček i Marko 'Skull Crusher' Bojković samo su dio onoga što Vas očekuje!