POTOP CIBALIJE: / Rijeka osigurala pobjedu u 45 minuta, Kek ostao bez važne karike za Dinamo

U zadnjem susretu 26. kola Prve HNL u Vinkovcima su nogometaši Rijeke pobijedili Cibaliju s 3-0 i ostali na vrhu s četiri boda više od Dinama.

2.4.2017.
20:33

Susret prve i zadnje momčadi HNL protekao je u dominaciji Riječana, koji su u 34. minuti "otvorili" obranu Cibalie, a strijelac je bio Filip Bradarić. U 43. minuti je volej-udarcem na 2-0 povećao Franko Andrijašević, da bi u trećoj minuti nadoknade prvog dijela udarac Alexandra Gorgona iz velike daljine vratar domaćih Matković nespretno propustio kroz ruke.

Loša je vijest za Matjaža Keka što je za Dinamo ostao bez Leonarda Zute, koji je zaradio žuti karton. S obzirom da mu je to treći neće imati pravo nastupa na Rujevici.

RIJEKA UNIŠTILA CIBALIJU: Momčad Matjaža Keka i dalje bez poraza

Rijeka vodi s 68 bodova ispred Dinama koji ima 64. Cibalia je zadnja sa svega devet bodova.

Pred 2700 gledatelja na stadionu Cibalie sudio je Vučemilović iz Osijeka.

Strijelci: 0-1 Bradarić (34), 0-2 Andrijašević (43), 0-3 Gorgon (45+3)

Uživo:

Cibalia - Rijeka 0:3

Cibalia: Matković; Žderić, Zgrablić, Romić, Čuljak; Muženjak, Matija Mišić, Frane Vitaić; Baša, Petar Mišić; Mastelić

Rijeka: Prskalo, Ristovski, Župarić, Elez, Zuta, Mišić, Bradarić, Vešović, Andrijašević, Gorgon, Gavranović

Kraj.

79' Čanađija je potegnuo s ruba kaznenog prostora, loptu je odbio vratar Cibalije, a Gavranović je odbijanac glavom poslao preko grede.

66' Ništa uzbudljvo ne događa se u nastavku. Čanađija je ušao umjesto Andrijaševića.

54' Bezjak je gurnuo za Vešovića koji je oštro ubacio u kazneni prostor, međutm nitko od suigrača nije uspio doći do lopte.

48' Bezjak je ušao umjesto Gorgona.

46' Vratar Matković je zbog ozljede napustio igru. Šubarić ga je zamijenio.

Loša je vijest zaKkeka da zbog kartona u derbiju s Dinamom neće moći računati na Zutu.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45+8' GOOL Gorgon je uhvatio na spavanju Matkovića. Tukao je s 25 metara, a lopta je prošla kroz ruke domaćem vrataru.

43' GOOl Andrijašević je odigrao za Vešovića na desnoj strani i utrčao u prazan prostor. Vešović mu je vraqtio povratu, a Andrijašević primio loptu prsa i lijepim volejem matirao Matkovića.

37' Mišić je zaprijetio snažnim udarcem iz velike udaljenosti, Prkalo je to zaustavio. Dobra šansa za domaćina.

34' GOOL Andrijašević je u ubacio, Gorgon nije dobro zahvatio loptu koja je došla do Bradarića. On nije imao težak posao. Navjiači Rijeke burno su proslavili njegov zgoditak.

22' Mišić je ubacio u 16-erac, Župarić je spustio za Gavranovića paralelno s golom u pet metara, ali ovaj nije uspio doći do lopte. Velika prilika Rijeke.

16' Gavranović je lijepo podvalio za Vešovića, zaobišao je ovaj Matkovića, ali je Čuljak na kraju spasio domaćine.

11' Andrijašević je ubacio u peterac, ali ja Gorgon napravio prekršaj nad vratarom Matkovićem.

5' Vitaić je pucao s 25 metara, a lopta je otišla pored gola Rijeke.

4' Cibalia je prva zaprijetila, Prskalo je obranio udarac Baše.

1' Počela je utakmica.

18:22 - Dario Župarić debitirat će za Rijeku. Bit će ovo i prva službena utakmica Mladena Bartolovića na klupi Cibalije.