REAL SRUŠIO ŠAHTAR / 'Kraljevi' na korak do drugog kruga, pogledajte kako je Modrić pokrenuo akciju za pobjednički gol

Tekstualni prijenos utakmice između Real Madrida i Šahtara te kretanje razulata na dvoboju Milana i Porta mogli ste pratiti UŽIVO na Net.hr-u

3.11.2021.
20:54

U susretu 4. kola D skupine nogometne Lige prvaka Real Madrid je pobijedio Šahtar sa 2-1, dok su Milan i Porto u skupini B odigrali 1-1.

"Kraljevski klub" je poveo u 14. minuti golom Karima Benzeme, a bio je to 1.000 Realov pogodak u Kupu prvaka i Ligi prvaka.

Real je time postao prvi klub koji je stigao do ove brojke. Na drugom mjestu je Bayern sa 768 golova u elitnom natjecanju "Starog kontinenta", dok je na trećem mjestu Barcelona 655 golova.

NIJE IMAO SREĆE /

Vratar Šahtara nestvarnom obranom zaustavio Luku Modrića, pogledajte kako je Vatrenog ostavio u nevjerici

Španjolski velikan je zabio pogodak nakon velike pogreške gostujuće obrane. Vinícius Júnior je ukrao loptu Marlonu te uposlio Benzemu koji je zabio u praznu mrežu za 1-0. Ukrajinci su izjednačili u 39. minuti, s strijelac je bio Fernandao koji je zakucao loptu u mrežu nakon što mu ju je prsima spustio Alan Patrick. Zanimljivo, bio je to prvi pogodak ukrajinskog sastava ove sezone u LP.

Real je bolje krenuo u nastavak i u 61. minuti Benezema je zabio i drugi gol na utakmici, a ponovo je asistent bio Vinicius. Francuz je zabio nakon 'malonogometne' akcije koju je započeo kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić, a možete je vidjeti OVDJE.

'Kraljevi' se odvojili na vrhu

Do kraja susreta bilo je još prilika na obje strane, no rezultat se više nije mijenjao. Modrić je odigrao cijeli susret za "Kraljevski klub".

U drugom susretu ove skupine večeras se sastaju Šerif i Inter.

Na ljestvici vodi Real Madrid s devet bodova, Šerif ima šest, Inter četiri, a Šahtar jedan bod.

Kalulu spasio Rossonere

U prvom susretu 4. kola skupine B Milan i Porto su odigrali 1-1.

Gosti su poveli već u šestoj minuti preko Luiza DiazaMarko Grujić je "ukrao" loptu neopreznoj obrani Milana, te odlično uposlio Diaza koji je pogodio za 1-0. Milan je mogao do izjednačenja u 34. minuti, Olivier Giroud je već krenuo slaviti, ali je golman Diogo Costa odlično reagirao.

Uzvratio je Porto u 55. minuti, no udarac Evanilsona je završio u okviru gola. Šest minuta kasnije "Rossoneri" su uspjeli izjednačiti. Pucao je Pierre Kalulu, a lopta je pogodila Chancela Mbembu i završila u mreži.

Milan na dnu

Domaćin je u nastavku susreta jurio drugi gol i pobjedu koja bi ga ostavila u igri za nastavak natjecanja, no više nije bilo promjene rezultata. Ante Rebić nije nastupio za Milan zbog ozljede gležnja.

U drugom susretu sastaju se Liverpool i Atletico Madrid.

Liverpool vodi na ljestvici s devet bodova, Porto ima pet, Atletico četiri, a Milan je osvojio prvi bod.

_____________________________________________________________________

Liga prvaka, 4. kolo, skupina B i D, 18.45

Real Madrid - Šahtar Donjeck 2:1 (Benzema 14', 61'; Fernando 40')

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Alaba, Mendy, Kroos, Casemiro, Modrić, Lucas Vazquez, Benzema, Vinicius

Šahtar: Trubin, Dodo, Marlon, Matviyenko, Ismaily, Maycon, Stepanenko, Tete, Alan Patrick, Mudryk, Fernando

Milan - Porto 1:1

90' + 5' Gotova je utakmica u Milanu, Rossoneri su s Portom odigrali 1:1 i osvojili prvi bod u Ligi prvaka.

90' + 3' Gotova je utakmica Real je s 2:1 pobijedio Šahtar. susret u Milanu još uvijek traje.

90' Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade u Madridu.

79' Ancelotti je izvadio Benzemu iz igre, umjesto njega na terenu je Jović.

78' Opasniji pokušaj Reala nakon dugo vremena. Benzema je sjajno primio loptu i iz okreta pucao s ruba šenaesterca, ali njegov šut ne pogađa okvir gola.

70' Smirila se utakmica, izgleda kao da su Realovci zadovoljni ovim vodstvom i više ne jure u napad.

62' Milan je izjednačio, gol za 1: 1 zabio je Kalulu.

61' GOOOL Obrana Šahtara je popustila pod pitiskom. Realovci su krasnom akcijom nadmudrili goste i došli u srce šesnaesterca gdje Benzema svojim drugim golom vraća vodstvo Kraljevskom klubu. Akciju je pokrenuo naš Luka Modrić. OVDJE možete vidjeti taj gol.

56' Real od početka nastavka pritišće, Šahtar vreba priliku iz kontre.

48' Real je odmah krenuo u ofenzivu, no nije bilo opasnijih prilika pred Šahatarovim golom.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme. Real - Šahtar 1:1, Milan - Porto 0:1.

44' Novi opasan pokušaj Šahtara, Courtois brani.

43' Udarac Benzeme iz slobodnog udarca na dvadesetak metara koji pogađa živi zid.

40' GOOOL Šahtar je izjednačio. Strijec je Fernando koji je zabio nakon sjajne brze akcije koja je izbacila obranu domaćina.

33' Kakvu je šansu sada imao Šahtar, Fernando je nakon lijepe kombinacije izbio pred Courtoisa i pucao, ali gađa iznad vratnice.

30' Gol kojim je Real poveo u ovoj utakmici bio je 1000. u povijesti Kraljevskog kluba u europskim natjecanjima.

25' Nogometaši Šahtara smirili su igru i ne dopuštaju domaćinima da kreiraju opasniju šansu pred njihovim golom, a u isto vrijeme sve su opasniji u napadu.

17' Odličan udarac Modrića s ruba šesnaesteraca koji prolazi kroz blok, ali Trubin još jednom dobro brani.

14' GOOOL Rea Madrid vodi! Trubin i braniči Šahtara su loše reagirali i lopta je stigla do Vinicusa u šesnaestercu, a on je uposlio Benzemu, koji bez problema zabija za 1:0

12' Puca Mendy s oko 20 metara, ali to ide visoko iznad gola.

10' U drugoj utakmici Porto je poveo protiv Milana.

Real Madrid - Šahtar

10' Šahtar je umalo šokirao domaćine, Ukrajinci su zatresli vratnicu. Ubrzo se oglasio i sudac koji je signalizirao zaleđe.

5' Velika šansa za Modrića, izbio je pred golmana Šahtara i pucao, ali Trubin brani njegov udarac.

2' Modrić je pucao s ruba šesnaesterca nakon nespretne reakcije braniča Šahtara, ali njegov udarac je blokiran.

1' Počele su utakmice.

_________________________________________________________________________

18.15 Iznenađenje u drugoj utakmici. U početnom sastavu Milana nema legendarnog Zlatana Ibrahimovića, koji susret započinje na klupi. U vrhu napada Rossonera igra Olivier Giroud.

18.05 Nogometaši se zagrijavaju, sve je spremno za nogometni spektakl u Madridu.

17. 40 Stigli su sastavi za utakmicu Reala i Šahtara, Modrić počinje od prve minute.

______________________________________________________________

U dvije utakmice u 4. kolu Lige prvaka koje počinju od 18.45 u srijedu će se sastati Real Madrid našeg Luke Modrića i ukrajinski Šahtar te talijanski Milan i portugalski Porto.

U prošlom kolu igrale su iste momčadi, a tada je Real na gostovanju u Ukrajini 'razbio' Šahtar s velikih 5:0, uz Modrićevu asistenciju.

Real u ovaj dvoboj ulazi kao prva momčad na tablici skupine D sa šest bodova, koliko ima i drugoplasirani moldvski Šerif, a Šahtar je posljednji sa samo jednim osvojenim bodom.

Rossoneri na dnu

Što se tiče prvog dvoboja Porta i Milana, prije dva tjedna uspješniji su bili Portugalci koji su slavili s 1:0. Hrvatski napadač Ante Rebić propustio je tu utakmicu zbog ozljede, od koje se još nije oporavio pa niti sada neće zaigrati.

Porto je uoči četvrtog kola treće momčad na tablici skupine B s četiri boda, a Milan nije osvojio niti jedan bod i nalazi se na posljednjem mjestu.