PORTUGAL NIJE BRILJIRAO, ALI IMA RONALDA: / Europski prvak na korak do osmine finala

Prvu današnju utakmicu na SP u Moskvi odigrali su Ronaldov Portugal i ranjeni Maroko

20.6.2018.
14:00

U susretu 2. kola skupine B na Svjetskom nogometnom prvenstvu Portugal je u Moskvi na stadionu Lužniki svladao Maroko sa 1-0 (1-0).

Strijelac jedinog gola bio je Cristiano Ronaldo već u 4. minuti susreta.

Dok su Bernardo Silva i Joao Moutinho kombinirali nakon udarca iz kuta, Ronaldo je uspio izmaknuti pozornosti Da Coste te neometan s pet metara proslijediti loptu iza leđa nemoćnog El Kajouia.

Bio je ovo već četvrti pogodak portugalskog kapetana na ovom SP, nakon što je u prvom nastupu postigao tri gola u 3-3 remiju protiv Španjolske.

Također, Ronaldo je ovime postao samostalni europski rekorder po broju postignutih pogodaka za reprezentaciju, ovo mu je bio 85. gol u dresu Portugala čime se odvojio od legendarnog Mađara Ferenca Puskasa koji je 84 puta bio strijelac u dresu Mađarske.

Do kraja utakmice Maroko je bio osjetno bolji suparnik, no nije uspio iskoristiti niti jednu od brojnih prilika za poravnanje te je i u svom drugom nastupu u Rusiji pretrpio minimalni poraz i tako postao prva reprezentacija koja je ostala bez teoretskih izgleda za prolazak u osminu finala.

Nakon dva nastupa Portugal je vodeći u skupini B s četiri boda, slijede Iran s tri i Španjolska s jednim bodom i utakmicom manje, dok je Maroko na dnu bez bodova.

U drugom susretu 2. kola ove skupine od 20 sati će u Kazanu igrati Iran i Španjolska.

Portugal - Morocco Rezultati uživo

Rezultati by SofaScore

UŽIVO: PORTUGAL - MAROKO 1-0

PORTUGAL: Patricio; Cedric, Pepe, Fonte, Guerreiro; Mario, Moutinho, Carvalho, Silva; Ronaldo, Guedes

MAROKO: Munir; Dirar, Benatia, Da Costa, Hakimi; El Ahmadi, Boussoufa; Ziyech, Belhanda, Amrabat, Boutaib

90+5' KRAJ UTAKMICE! Portugal nije briljirao, ali je pobijedio sa 1-0.

90+3' Još jedna šansa za Maroko, lopta se nakon prekida odbija do Benatije, ali on ponovo šutira preko gola.

90+1' Sjajna šansa za Maroko, Ziyech probija desno krilo, šutira lijevicom, Pepe blokira udarac.

89' Sve je manje vremena za Maroko.

85. Slobodan udarac za Portugal na opasnoj poziciji, Ronaldo šutira ravno u živi zid!

81' Još jedan dalekometni pokušaj Maroka - Dirarov udarac ide iznad gola.

79' Još jedan ubačaj Ziyecha iz slobodnjaka, Benatia gađa glavom, ali lopta ide pored gola.

74' Ziyech izvodi još jedan slobodni udarac, ovoga puta je riječ o ubacivanju, ali Rui Patricio je prvi na lopti.

67' Prekršaj Guerreira u opasnoj zoni, Hakim Ziyech izvodi, udarac ide preko gola!

64' Još jedan centaršut Maroka, Portugalci čiste!

60' Još jedna prilika za Maroko, Benatia se izborio za šut nakon još jednog slobodnog udarca, ali lopta ide daleko iznad vratiju Ruija Patricija.

57' Sjajna šansa za Maroko! Ziyech ubacuje iz slobodnog udarca, Belhanda gađa glavom, a Rui Patricio sjajno brani. Umalo 1-1!

55' Maroko i dalje prijeti. Belhanda dolazi do prostora na desnoj strani, šutira, ali Patricio je siguran!

51' Brza kontra Portugala, Guedes je promašio loptu, ali se ona sretno odbila do Ronalda, koji šutira daleko iznad gola Munira.

47' Portugal je krenuo nešto energičnije, Ronaldo dodaje Guedesu, čisti Dirar i Portugal ima još jedan korner.

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45+3 Kraj prvog poluvremena! Portugal vodi 1-0 pogotkom Cristiana Ronalda

45+2 Korner za Maroko, Belhanda je najviši u skoku, ali udarac ide pored gola.

44' Šansa za Maroko, Belhanda probija desno, vraća u sredinu, ali Moutinho je ponovo na mjestu!

40' Sjajna šansa za Portugal! Cristiano Ronaldo sjajno pronalazi Goncala Guedesa u šesnaestercu Maroka koji iz prve udara volejem, ali brani Munir!

38' Maroko je bolja momčad i stvara više šansi, ali Portugal i dalje ima 1-0 iz četvrte minute.

32' Slobodan udarac za Portugal u opasnoj situaciji, sprema se izvest udarac Ronaldo! Ravno u živi zid!

23' Dalekometni udarac desnom nogom Ziyecha, Rui Patricio brani.

19' Maroko ponovo probija bok, ovaj puta desni, Dirar vraća u sredinu, ali Moutinho izbija.

18' Dobra akcija Maroka, Ziyech prima loptu na lijevom boku, namješta se za šut, ali je blokiran.

12' Dobar korner Ziyecha, Benatia gađa glavom, ali Patricio brani.

10' Centaršut Dirara, ali Portugalci se brane, lopta je za Patricija.

9' Još jedna šansa za Ronalda, ali ovaj puta Portugalčev udarac prolazi pokraj gola.

4' GOOL! Pogodak Cristiana Ronalda nakon kornera! Portugal već ima 1-0

4' Prvi udarac iz kuta za Portugal, blok Da Coste, novi korner za Portugal!

1' Sve je spremno za početak