DINAMO LAKO PROŠAO GOSTOVANJE U OSIJEKU: / Modri smanjili zaostatak za Rijekom na šest bodova

U derbiju 17. kola HNL-a, Dinamo je na gostovanju u Gradskom vrtu svladao Osijek rezultatom 2-0.

27.11.2016.
16:45

OSIJEK - DINAMO 0:2

Osijek (4-2-3-1): Mikulić - Matas, Barać, Škorić, Barišić - B. Knežević (od 24. Henriquez), Lukić - Boban, Lopa, Vojnović - Perošević.

Dinamo (4-2-3-1): Livaković - Šitum, Sigali, Benković, Pivarić - Jonas, J. Knežević - Soudani, Gojak, Ćorić - Fernandes.

Strijelci: 0-1 Ćorić (45.+1), 0-2 Soudani (48.)

Očekivao se pravi derbi, rat na terenu, uzbudljiva utakmica dvije momčadi koje se bore za gornji dom ljestvice. Osijek je protiv Dinama u nedjelju u svom Gradskom vrtu lovio bodove s kojim bi zasjeo na drugo mjesto poretka.

Dinamo nije smio dopustiti bilo kakav kiks

Dinamo, pak, nije smio dopustiti bilo kakav kiks koji bi im značio 9 bodova manjka u odnosu na Rijeku i kojim bi pali na treće mjesto HNL-a i tako se doveli u tešku situaciju u lovu na 12 uzastopnu titulu u prvenstvu.

No, Modri su lako protutnjali Gradskim vrtom. Ne sjećamo se kad je posljednji puta Dinamo tako lako, suvereno osvojio bodove u Osijeku. Modri su bili puno bolja momčad i zasluženo slavili u Gradskom vrtu. Hrvatski prvak tako polako izlazi iz krize, a Dinamo se ovom pobjedom vratio na šest bodova zaostatka u odnosu na vodeću Rijeku.

Osijek prvi zaprijetio, Petev ostao bez Kneževića i promijenio strategiju igre

Osijek je već u 3. minuti prvi zaprijetio udarcem Lukića, dok je udarac Ćorića na drugoj strani obranio Mikulić. Opasno je iz daljine u 15. minuti potegao Bojan Knežević , no lopta je otišla preko gola. Ivajlo Petev ostao je u 20. minuti susreta bez spomenutog Kneževića koji je nakon jednog zračnog duela sa suigračem Jonasom ostao na zemlji. Bugarski stručnjak morao je mijenjati, u igru je ušao Henriquez . Ta je promjena naznačila i nekoliko taktičkih rošada unutar plave momčadi. Nakon toga je Dinamo preuzeo inicijativu, a Fernandes se našao u lijepoj šansi koju nije reazlizirao.

Eurogol Ćorića i šesti ligaški pogodak Soudanija

Zagrebački sastav je poveo u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Ante Ćorić je iz očaja tukao na gol Mikulića s 25 metara, a lopta vrataru Osijeka prošla je kroz noge. U 48. minuti, Dinamo je odigrao sjajnu akciju i učinio obranu Osijeka smiješnom. Naime, Modri su odigrali kontru, Henriquez je povukao loptu i gurnuo Soudanija koji je došao jedan na jedan s Mikulićem i zabio za 2-0.

Bio je to njegov šesti pogodak u HNL-u, čime se na vrhu ljestvice strijelaca izjednačio s Romanom Bezjakom koji je otišao u Darmstadt 98 i Gorgonom iz Rijeke. U 57. minuti, Pivarić je sjajno pucao s dvadasetak metara, a Mikulić je to još bolje obranio.

Boban zaradio isključenje

Osijek se pokušavao vratiti u susret. U 70. minuti, Matas je moćno, jako, pucao iskosa s ruba šesnaesterca, no Livaković je odbio tu loptu u korner. Domaćin je od 78. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Gabrijel Boban. Napadač Osijeka otvorenim je džonom startao na koljeno Marija Šituma, pa opravdano dobio crveni karton. Na ljestvici vodi Rijeka sa 45 bodova, Dinamo je drugi sa 39 bodova, a na trećem mjestu je Osijek sa 33 boda. Četvrti Hajduk ima 31 bod i utakmicu manje.

Petak: Lokomotiva - Slaven Belupo 0-2 (Heber Dos Santos 12, 61)

Subota: Istra 1961 - Split 1-0 (Jurendić 38-ag) Rijeka - Cibalia 2-0 (Gorgon 17-11m, Matei 24-11m)

Nedjelja: Osijek - Dinamo 0-2 (Ćorić 45+1, Soudani 48) Hajduk - Inter (17.00)

Poredak: 1. Rijeka 17 14 3 0 35-7 45 2. Dinamo 17 12 3 2 27 11 39 3. Osijek 17 10 3 4 22 14 33 4. Hajduk 16 9 4 3 28 14 31 5. Inter 16 4 6 6 15 20 18 6. Istra 1961 17 4 6 7 18-24 18 7. Slaven Belupo 17 4 6 7 15-21 18 8. Lokomotiva 17 4 2 11 16-23 14 9. Cibalia 17 1 5 11 12-34 8 10. RNK Split 17 1 4 12 6-24 7

UŽIVO:

90' - GOTOVA JE UTAKMICA: USKORO OPŠIRNIJE

70' - Matas je moćno, jako pucao iskosa s ruba šesnaesterca, no Livaković je odbio loptu u korner.

57' - Odlično je Pivarić opalio s dvadesetak metara, ali je Mikulić je još bolje obranio.

48' - GOOOL: Soudani zabija svoje sedmi gol u HNL-u za 2-0. Tako se Alžirac izjednačio na vrhu najboljih strijelaca lige s Bezjakom koji je otišao u Darmstadt 98 i Gorgonom iz Rijeke. Svi imaju po šest golova. Bila je to fantastična kontra Dinama. Henriquez je povukao loptu i gurnuo Soudanija koji je došao jedan na jedan s Mikulićem. Alžirac to ne promašuje.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME

ZAVRŠILO JE PRVO POLUVRIJEME

45'+1 - GOOOL- Ćorić zabija s 25 metara kroz noge Mikuliću za 1-0. Dinamovac je više iz očaja pucao na gol, a lopta je otišla kroz noge vrataru Osijeka.

27' - Ta je promjena naznačila i nekoliko izmjena u taktici u igri Dinama Preuzeo je Dinamo inicijativu sredinom prvoga dijela, u dobroj se situaciji našao i Fernandes. No još uvijek nema golova.

25' - Umjesto ozlijeđenog Kneževića za Dinamo u igru ulazi Henriquez.

NEZAPAMĆENI INTERES ZA UTAKMICU DINAMA: ‘Sve ulaznice već su rasprodane’

18' - Ćorić je ubacio s lijeve strane, Fernandes je glavom tukao ravno u domaćeg vratara.

15' - Bojan Knežević pokušao je iznenaditi Dinamo, no lopta je otišla iznad gola.

9` - Prilika za Dinamo, Soudani je ubacio za Ćorića koji iskosa s lijeve stran puca u bliži kut, a Mikulić izbija u korner.

3' - Lukić je okušao udarac prema golu Livakovića, ali bez uspjeha.

1' - POČELA JE UTAKMICA

Prvak Hrvatske stigao je na teško gostovanje sa samo tri boda prednosti ispred Osijeka i devet bodova zaostatka za Rijekom. Osijek ove sezone igra sjajno i neće biti lak zalogaj za Modre koji ne briljiraju.