KATASTROFA! / Totalni debakl Osijeka protiv Kizilžara. Bjeličina ekipa ispala iz Konferencijske lige na nevjerojatan način

Ključnim se tako pokazao neshvatljivi autogol Nejašmića u završnici prve utakmice prije tjedan dana u Nur-Sultanu

28.7.2022.
19:24
Luka Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Osijeka nisu se uspjeli plasirati u 3. pretkolo Konferencijske lige nakon što su u uzvratnom susretu 2. pretkola izgubili na svom terenu od kazahstanskog Kizilžara sa 0-2 (0-0) te tako ispustio prednost od 2-1 koju je stvorio u prvoj utakmici.

Golove za goste postigli su Giorgi Ivaniadze u 61. i Moussa Kone u 71. minuti.

Osječani su u prvom poluvremenu bili mnogobolji suparnik, u više navrata prijetili su gostujućem vrataru Lobancevu, najkonkretniji su bili Brlek u 12. i Lovrić u 18. minuti. Vrlo je aktivan bio Mierez koji je kao najistureniji napadač konstantno "maltertirao" obrambene igrače Kizilžara.

Jedinu izglednu priliku u prvom dijelu gosti su imali u 10. minuti kada je Lobžanidze bio neprecizan iz izgledne situacije.

Stradali u finišu utakmice

Sve se promijenilo u 61. minuti kada je Kizilžar neočekivano poveo. Tapalov je ubacio s desnog krila, njegov centaršut nije dobro očišćen te je lopta pala na nogu Ivaniadzeu koji je sa 15 metara preciznim udarcem svladao Ivušića. Gruzijski se igrač u strijelce upisao samo minutu nakon ulaska u igru.

Primljeni pogodak nije "probudio" domaće, štoviše 10 minuta kasnije Kizilžar je stigao i do drugog gola i rezultata koji ga je vodio u sljedeći krug natjecanja. Ovoga puta lopta je stigla na lijevi bok do Bušmana koji je preciznim ubačajem pronašao nečuvanog Konea, a ovaj je glavom u padu sa 10-ak metara još jednom zatresao mrežu.

Nakon drugog primljenog gola trener Osijeka Nenad Bjelica bacio je sve karte na napad, uveo je Belju i Mance te s tri napadača pokušao doći do gola koji bi odveo dvoboj u produžetak. No, iako je na raspolaganju imao više od 20 minuta, domaći sastav nije stvorio niti jednu izglednu priliku za pogodak te se zasluženo vrlo rano oprostio od igranja u Europi.

Ključnim se tako pokazao neshvatljivi autogol Nejašmića u završnici prve utakmice prije tjedan dana u Nur-Sultanu u trenucima kada je Osijek vodio sa 2-0 i imao igrača više.

Uživo: Drugo pretkolo Konferencijske lige

Osijek - Kizilžar (0:2)

Sastavi:

Osijek (4-2-3-1): Ivušić - Bartolec, Škorić, Lončar, Jurčević - Brlek, Nejašmić - Fiolić, Kleinheisler, Lovrić - Mierez

Kizilžar (5-4-1): Lobantsev - Tapalov, Gurman, Karšakevič, Mužek, Bushman - Jakovljev, Kone, Podio, Kozlov - Lobjanidze

-----------------------------

KRAJ UTAKMICE!

90' + 3' - Skandiraju navijači Bjelici: "Bjelica odlazi". Možda bi zaista i mogao, samoinicijativno, nakon ovog.

90' ' - Pet minuta se igra još.

90' - Jako je malo do kraja i ovo ne izgleda dobro. Pokušaji Osijeka su očajnički i kao takvi nisu baš najspretnije izvedeni, dakle, nisu niti pretjerano opasni.

87' - Jako ružni povici s tribina, viču svojim igračima: "Igrajte pe*eri"!

83' - Bjelica izgleda očajno uz aut-liniju... Vjerujemo da mu nije lako.

82' - Ulazi i Mance, s trojicom u napadu igra Bjelica. Kakva će katastrofa biti ako ne uspiju barem produžetke izboriti. Užas.

80' - Napada sada Osijek svim silama, ali brane se Kazahstanci i čekaju priliku iz kontre.

74' - Hiroš i Beljo ulaze Brlek i Bartolec idu van, voda je došla do grla i mora Bjelica ubaciti sve najjače adute.

71' - GOL! Kone je zabio glavom nakon centaršuta s lijeve strane. Obrana je vrlo loše reagirala kao i vratar Ivušić.

64' - Caktaš je ušao umjesto Lovrića.

61' - GOL! Ivaniadze je ušao i odmah zabio za Kazahstance... Koja katastrofa za Osijek. Izbila je obrana Osijeka jedan centaršut ravno na nogu igraču Kizilžara koji puca isprve i pogađa.

51' - Evo sada prijeti i Osijek, Lončar je glavom pucao malo preko gola nakon kornera.

50' - Lobjanidze je sada opasno pucao tik uz vrata, lijepo se snašao i eliminirao obranu te je šutriao s distance. Prva dobra šansa za goste.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

45' - Mierez je dobio sjajnu loptu Kleinheislera u kazneni prostor, ali je milimetar zakasnio i propustio šansu.

38' - Bartolec je dobro ubacio s desne strane, ali preblizu golmanu koji loptu izbija dosta nespretno, ali samo do braniča Kizližara koji pak otklanja opasnost.

35' - Osijek dominira i dalje, ali nema tu pravih akcija još. Izdvojit ćemo sjajnu utakmicu Miereza koji rastrgava obranu Kazahstanaca, ali realizacija izostaje.

26' - Osijek je doznao s kim će igrati ako prođe, to će biti ciparski Apoel iz Nikozije.

19' - Osijek dominira u posjedu, čak 78% vremena je lopta u nogama Bjeličinih igrača, ali za sada ništa od pogotka

18' - Najbolja prilika Osijeka do sada! Lovrić se lijepo izvukao na šut, ali njegov opasan udarac brani Lobantsev

14' - Kleinheisler je probao iz voleja nakon što je Lobantsev izbio jedan ubačaj, ali Mađar nije dobro zahvatio loptu

12' - Probao je sada Brlek iz velike udaljenosti, kazahstanci su to blokirali te je lopta završila u korneru

10' - Probali su sada i gosti. Pucao je Lobjanidze nakon krasne povratne, ali to je jedino bilo lijepo u njegovom pokušaju

8' - Eto i nešto od Miereza. Nije gol, nije ni šansa, samo je lukavo izborio korner iz kojeg se nije dogodilo apsolutno ništa

6' - Probao je sada Lovrić s drugom varijantom, umjesto dodavanja je pucao, ali neprecizno

2' - Kazahstanci su prvi došli do protivničkog šesnaesterca, ali se na svu sreću sve završilo faulom u napadu. S druge strane je Lovrić krasno proigrao Jurčevića, ali su igrači Kizilžara otklonili opasnost

1' - Počeo je susret u Gradskom vrtu, sretno Osijek!

Nogometaši Osijeka svladali su s 2-1 (0-0) kazahstanski Kizilžar, u gostima, u prvom dvoboju drugog pretkola Konferencijske lige. Uzvratna utakmica igra se večeras u 20:30 sati u Gradskom vrtu.

BILI SU PREJAKI /

Rijeka ispala iz Konferencijske lige. Djurgarden s dva lijepa gola uništio snove našim dečkima

Do prve gostujuće europske pobjede nakon pet godina Osijek je došao golovima u drugom poluvremenu. U 58. minuti je glavom pogodio Mihret Topčagić, dok je domaću mrežu u 76. naciljao Laszlo Kleinheisler za 2-0. U 84. je nevjerojatan autogol postigao Darko Nejašmić za konačnih 2-1 Osijeka.

Iako je Osijek u Kazahstanu imao i igrača više, na kraju su slavili samo s golom razlike. Danas će pokušati obraniti tu prednost pred domaćim navijačima.

Nenad Bjelica

Dosta promjena u osječkom sastavu

Momčad Nenada Bjelice na otvaranju HNL-a svladala je Goricu s 2:1, a oba pogotka postigao je Dion Drena Beljo, koji nije igrao u Kazahstanu zbog ozljede, a danas bi trebao krenuti s klupe. U posljednjem kolu Lokomotiva je s 2:1 bila bolja od Osječana, tako da će hrvatski predstavnik htjeti isprati gorak okusa protiv Kizilžara.

Bjelica je napravio nekoliko promjena za uzvratni susret te ćemo od prve minute gledati Ramona Miereza umjesto Topčagića te će od početka krenuti i Kristijan Lovrić i Mario Juričević koji je sjajno reagirao nakon što je ušao s klupe na prvom susretu.