LIVERPOOL OSVOJIO LIGU PRVAKA: / Lovren i društvo srušili Spurse u Madridu, Kloppov džoker opet heroj Redsa

Mohamed Salah donio je vodstvo na samom startu utakmice, a točku na "i" stavio je Divock Origi koji je opet postao junak Liverpoola

1.6.2019.
22:55

LIVERPOOL - TOTTENHAM 2:0

Tottenham: Lloris, Vertonghen, Alderwiereld, Rose, Trippier, Winks, Sissoko, Son, Eriksen, Alli, Kane

Liverpool: Alisson, Matip, Van Dijk, Alexander-Arnold, Robertson, Fabinho, Wijnaldum, Henderson, Salah, Firmino, Mane

Nogometaši Liverpoola šesti put u povijesti postali su prvaci Europe nakon što su u finalnom susretu igranom pred 53.000 gledatelja na stadionu Wanda Metropolitano u Madridu pobijedili Tottenham sa 2:0.

Liverpool je poveo već u 108. sekundi utakmice golom Mohameda Salaha iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Mousa Sissoko igrajući rukom.

[VIDEO] INCIDENT U FINALU LIGE PRVAKA: /

Zgodna polugola plavuša izazvala prekid

Bio je to drugi najbrži gol u finalima Lige prvaka. Rekord još uvijek drži kapetan Milana Paolo Maldini koji je u finalu 2005. protiv Liverpoola zabio pogodak nakon 50 sekundi utakmice. Najbrži gol u povijesti Lige prvaka zabio Nizozemac Roy Makayy koji je u dvoboju Bayerna i Real Madrida u ožujku 2007. zatresao mrežu 'Kraljevskog kluba' nakon svega 10 sekundi utakmice.

U 20. minuti Son se sjurio prema vratima Liverpoola, ali ga je Alexander-Arnold uspio stići. U 18. minuti je u teren utrčala prelijepa oskudno odjevena djevojka, a Englezi su se odmah našalili da je to "bila jedina osoba koja je pretrčala Liverpoolovu obranu u prvom dijelu". Bilo je to i jedino veće uzbuđenje na utakmici nakon ranog gola u prvom poluvremenu, osim što je u 38. minuti pokušao iz daljine Robertson, a njegov udarac je Lloris skrenuo u korner. Tottenham u prvom dijelu nije uputio udarac u okvir, a obje momčadi su imale preko 50 krivih dodavanja- najviše od svih utakmica Lige prvaka ove sezone.

UPALA NA TRAVNJAK I IZAZVALA PREKID: Igrači u nevjerici pratili kako jake snage osiguranja hvataju seksi plavušu po travnjaku

Drugi dio je započeo puno živahnije, Tottenham je zaigrao otvorenije, no prvu veću šansu imao je Liverpoolov veznjak Milner, čiji je udarac u 68. minuti prošao tik pored lijeve vratnice. U 73. minuti Dele Alli je pokušao lobati vratara Alissona, ali je to ispalo više dodavanje i statistički prvi udarac Spursa u okvir vrata na utakmici. U 80. minuti konačno opasna situacija pred golom Redsa, udarac Sona je obranio Alisson, a potom je do lopte došao Moura, ali i njegov udarac brani vratar Liverpoola. Allison u 85. minuti brani i slobodan udarac Eriksena iskosa s lijeve strane, a u 87. minuti Liverpool dolazi do drugog gola. Nakon ukupno 15. kornera na utakmici, Matip pronalazi Origija, a on s desetak metara šalje neobranjivi prizemni udarac u lijevi kut vrata. Belgijanac tako postaje junak Liverpoola nakon što je zabio dva gola u izbacivanju Barcelone u polufinalu.

U društvu odabranih

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije nastupio u finalu, ali je postao deseti hrvatski nogometaš koji je osvojio Ligu prvaka od proglašenja hrvatske neovisnosti. Prije njega naslov prvaka Europe osvojili su Alen Bokšić, Zvonimir Boban, Davor Šuker, Dario Šimić, Igor Bišćan, Mario Mandžukić, Luka Modrić, Ivan Rakitić i Mateo Kovačić.

Za Redse je to bilo deveto finale Kupa i Lige prvaka, te šesti naslov nakon što su slavili i 1977., 1978., 1981., 1984. i 2005.

Šestom europskom krunom, Liverpool se probio na treće mjesto najuspješnijih klubova, a ispred njega su tek Real Madrid (13) i Milan (7). Slijede Bayern i Barcelona sa po pet titula, Ajax sa četiri krune, te Inter i Manchester United sa po tri naslova.

Bilo je to i sedmo finale elitnog nogometnog natjecanja 'Starog kontinenta' u kojem su igrali klubovi iz iste zemlje, te drugo u kojem su snage odmjerili Englezi. Prije 11 godina u Moskvi su igrali Manchester United i Chelsea, a nakon izvođenja kaznenih udaraca slavio je ManU.

FT Gotovo je! Liverpool je šesti put u povijesti prvak Europe

90+' Svi samo čekaju kraj utakmice. jalova je inicijativa Spursa, Alisson brani sve i privodi priču kraju.

88' Gooooool! Origi je pogodio za 2:0 i vjerojatno kraj priče u Madridu. Belgijanac je s 15 metara sjajno pogodio u malu mrežicu Llorisovog gola.

86' Moura je promašio s pet metara čistu šansu, bar se tako činilo. Ali Skomina je pokazao da je to bilo ipak zaleđe.

85' Eriksen je sjajno pucao iz slobodnjaka, ali Alisson je opet na visini zadatka.

83' Danny Rose pao je i tražio penal, ali Skomina je izvukao taj prekršaj van šesnaesterca.

81' Dele Alli izaći će iz igre, a ući će Llorente.

80' Alisson je sada napravio lavovski posao za Liverpool. Obranio je najprije dobar pokušaj Sona, a potom i Moure.

79'Trippier je pronašao Allija u sredini centaršutom, ali nije mladi engleski reprezentativac bio precizan. Otišao je njegov pokušaj iznad gola.

75' Son je naizgled pobjegao Van Dijku, ali Nizozemac ga je stigao i izbio mu loptu.

74' Dele Alli je uputio prvi udarac za Spurse u okvir gola. Više je to bio trening-udarac, nego pravi opasan pokušaj.

70' Malo je vjerojatno, ali neki navijači zazivaju ulazak Dejana Lovrena.

67' Kakva bomba Milnera! Pucao je s ruba kaznenog prostora tik pored Llorisove lijeve vratnice!

65' Ulazi još jedan heroj polufinala. Lucas Moura će u igru, a Winks ide van.

62' Nova promjena kod Liverpoola. Wijnaldum ide iz igre, a Milner ulazi unutra.

58' Firmino izlazi iz igre, a ulazi junak polufinalnog susreta Divock Origi.

53' Dele Alli je bio u sjajnoj prilici, pucao je iz blizine, ali samo u blok.

50' Sjajno je izgledala ova akcija za Tottenham, imali su situaciju 4 na 3, ali otklonio je Robertson tu opasnost.

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Madridu. Klopp i Pochettino nisu napravili niti jednu zamjenu u svojim sastavima.

HT Plavuša koja je ušla u teren usred finala Lige prvaka izazvala je veliku pozornost. Pogledajte fotogaleriju: Galerija

HT Za Liverpool se navija i u centru Zagreba. Pogledajte fotogaleriju: Galerija

HT Gotovo je poluvrijeme. Liverpool plovi prema još jednom naslovu prvaka Europe. Salah je zabio jedini gol na utakmici u 2. minuti nakon što je Skomina pokazao na bijelu točku u 23. sekundi utakmice.

45' Eriksen je tukao sa 16 metara lijevom nogom, ali otišlo je to visoko iznad vrata

41' Liverpoolu pripada inicijativa krajem poluvremena. Tottenham će biti sretan ako ode na poluvrijeme sa samo jednim golom zaostatka. Liverpool je nanizao sad nekoliko kornera u svojoj ofenzivi.

39' Vertonghen je na ozljeđen i ekipa liječnika mora ući na teren da bi mu pružila pomoć.

38'Rebertson je povukaso loptu preko pola terena i pucao silovito, ali Lloris je na visini zadatka.

36'

34'Dele Alli pokušao je pronaći Sona koji je bio u dobroj poziciji, ali Matip je spriječio da lopta dođe do njega.

30' Alexander-Arnold pokušao je centrirati u sredinu, ali nije ta lopta došla ni blizu njegovih suigrača. završila je u gol-autu.

28'Pochettino je na iglama. Svađao se sa sucem, a vikao je i na dječake koji dohvaćaju lopte uz teren zbog odugovlačenja.

25' Zvižduci se čuju s tribina, valjda utakmica nije dovoljno atraktivna kako su se nadali navijači. Liverpool ima vodstvo i ne želi srljati naprijed, dok Tottenham ne uspjeva nikako probiti njihov čvrsti blok. U takvoj igri protiče većina prvog dijela

21'

19' U teren je upravo uletila djevojka s tribina koju su redari na brzinu uklonili s travnjaka. Nismo vidjeli puno jer režiseri ne smiju puno paženje posvetiti egzibicionistima koji ulijeću na teren.

18'

17'Alexander-Arnold pucao je iz daljine silovito, ali neprecizno. Prohujala je lopta pored vrata.

13' Tottenham je krenuo u ofenzivu, nemaju što više Spursi kalkulirati, ali ne mogu stvoriti pravu priliku. Liverpool izgleda jako organizirano u posljednjem redu.

10' Sissoko je bio u prilici uputiti udarac iz daljine nakon odbijanca, ali poslao je loptu nebu pod oblake.

5' Skomina je upravo postao rekorder. Dosudio je najbrži kazneni udarac u povijesti Lige prvaka

2' Mohamed Salah strijelac je i Liverpool već vodi 1:0 u Madridu. Kakav početak utakmice.

1' i već je Damir Skomina pokazao na bijelu točku! Sissoko je igrao rukom nakon ubacivanja Manea.

1' Počela je utakmica. Englesko finale za prvaka Europe

20:59 Prije nego utakmica počne, minuta šutnje za tragično preminulog Jose Antonia Reyesa.

20:55 Momčadi su na terenu i utakmica će uskoro početi. Atmosfera je na stadionu stvarno sjajna.

20:50

20:25 UEFA je u čast tragično preminulog Jose Antonia Reyesa odlučila održati minutu šutnje uoči finala Lige prvaka. Više o nesreći koja je potresla nogometni svijet pročitajte .

20:20 Igrači obje momčadi maksimalno su fokusirani. Pogledajte trenutke kad su ušli u svlačionicu.

20:15 Atmosfera je bila sjajna uoči susreta u Madridu. Više o time pročitajte .

20:00 Stigli su i sastavi. Harry Kane vraća se u prvi sastav Tottenhama. Dejan Lovren ostao je na klupi Liverpoola.

Večer koju su svi ljubitelji nogometa s nestrpljenjemčekali konačno je pred nama. Finale Lige prvaka pred više od 60 tisuća gledatelja na prekrasnom stadionu Wanda Metropolitano u Madridu sjajan je zaključak ove vrlo uzbudljive nogometne sezone.

Europska natjecanja ove su godine poharali engleski klubovi, a večeras je zaključak dvodjelne drame koju su započeli u srijedu Arsenal i Chelsea u finalu Europske lige u Bakuu.

Dobre vijesti samo stižu iz Madrida. Gotovo 100 tisuća navijača, kako su izvjesili strani mediji okupiralo je ulice glavnog grada Španjolske. Pjevali su i veselili se, a vrlo je bitno naglasiti da je sve prošlo bez ijednog većeg incidenta.

Dobra vijest je i da ćemo obje momčadi večeras moći gledati u njihovim najboljim sastavima. Momčad Mauricia Pochettina uspjela se u potpunosti uporaviti od ozljeda pa se tako u sastavu očekuje prvi napadač Harry Kane. Jurgen Klopp jedino neće moći računati na Nabyja Keitu koji propušta ovo finale zbog ozljede.