VATRENI RAZOČARALI U VARAŽDINU I IZGUBILI OD TUNISA: / Gosti iskoristili sve mane Hrvatske u mješovitom sastavu i zasluženo pobijedili

Neočekivani poraz Vatrenih

11.6.2019.
22:20
Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

U prijateljskoj utakmici igranoj u Varaždinu pred 8.100 gledatelja, hrvatska nogometna reprezentacija je izgubila od Tunisa sa 1-2 upisavši prvi poraz od neke afričke reprezentacije.

Tunis je poveo u 16. minuti golom Anicea Badrija, izjednačio je Bruno Petković u 47. minuti, a pobjedu gostima donio je Naim Sliti iz jedanaesterca u 70. minuti.

Bila je to posljednja utakmica svjetskih doprvaka ove sezone nakon koje većina reprezentativaca odlazi na zasluženi odmor. Jedino se Filip Benković, Alen Halilović, Josip Brekalo i Nikola Vlašić vraćaju u U-21 reprezentaciji kojoj slijedi nastup na europskom U21 prvenstvu.

S druge strane za Tunis tek dolazi vrhunac sezone, afrički Kup nacija koji će se od 21. lipnja do 19. srpnja održati u Egiptu. Upravo je utakmica protiv svjetskog doprvaka bila jedan od ključnih testova za odabranike francuskog stručnjaka Alaina Giressea. Nakon utakmice u Varaždinu, Tunis će imati još jednu pripremnu utakmicu protiv Burundija, 17. lipnja, a na prvenstvu će igrati u skupini protiv Angole (24. lipnja), Malija (28. lipnja) i Mauritanije (2. srpnja).

Hrvatska - Tunis

Dalić je otvorio utakmicu u formaciji 3-5-2 s trojicom debitanata u prvom sastavu. Priliku od prve minute dobili su Dario Melnjak, Filip Benković i Simon Sluga. Međutim, prvo poluvrijeme ćemo brzo zaboraviti. I prava je sreća što je Tunis zabio samo jedan pogodak.

Tunis je poveo već u 16. minuti nakon lijepe akcije koju je započeo Wahbi Khazri, nastavio Youssef Msakni asistiravši Aniceu Badriju koji pogađa za vodstvo gostiju. Tunis je u 36. minuti imao još jednu sjajnu priliku, no srećom, Wajdi Kechrida nije iskoristio pogrešku Filipa Benkovića koji se poskliznuo i otvorio rupu u našoj obrani. Samo minutu kasnije vrlo lako je moglo biti i 2-0. Khazri je probio stranu, ali očajno ubacio u kazneni prostor Msakniju koji je bio sam ispred Sluge.

Izjednačenje na početku

U 43. minuti sijevnula je nova kontra Tunisa. Njihova najveća zvijezda Khazri je imao lijepu priliku, ali je pucao pored gola. U posljednjim trenucima prvog dijela i Haddadi se našao sam ispred Rijekina vratara, no Sluga je obranio.

Hrvatska je daleko agresivnije i čvršće ušla u nastavak i već u 47. minuti uspjela je izjednačiti. Milan Badelj je sjajno gurnuo loptu Bruni Petkoviću, a napadač Dinama je slomio svog čuvara i zabio u suprotni kut za 1-1. U 53. minuti Pašalić je mogao okrenuti rezultat no pucao je pored gola.

Pljusak na kraju

Tunis je uzvratio u 60. minuti kada je Msakni izašao sam ispred Sluge, no hrvatski vratar je još jednom sjajno reagirao. Nažalost, osam minuta kasnije Tunis je stigao do novog vodstva. Sliti je pucao, a Vida rukom skrenuo loptu zbog čega je sudac pokazao na bijelu točku. Sliti je bio siguran za vodstvo 2-1.

Nažalost, posljednjih 15 minuta se igralo po jakom pljusku koji je pokvario sjajan ugođaj na varaždinskim tribinama. Hrvatska je jurnula po izjednačenje, ali nije uspjela slomiti gostujuću obranu.

UŽIVO HRVATSKA - TUNIS 1:2

47' Petković ;16' Badri, 70' Sliti

Hrvatska: Sluga, Benković, Lovren, Vida, Melnjak, Kovačić, Badelj, Pašalić, Brekalo, Petković, Kramarić

Tunis: Hassen - Bedoui, Bronn, Meriah, Haddadi - Chaalali, Skhiri, Kechrida - Badri, Msakni, Khazri

Croatia - Tunisia Rezultati uživo

90+4' Gotova je utakmica, Tunis je pobijedio 2:1.

90' Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade.

88' Počela je snažna kiša u Varaždinu, što utječe na igru, ali Hrvatska i dalje ima inicijativu.

U završnici kvalifikacijske utakmice koja se igra u istom terminu Mađarska je povela protiv Walesa.

85' Hrvatska pritišće u završnici, s Tunis se uspješno obraniti.

79' Caktaš se sada izborio za udarac, ali puca pored gola.

70' GOL Sliti je precizan s bijele točke i Tunis ponovno vodi.

69' Penal za Tunis. Vida je igrao rukom, a sudac pokazuje na bijelu točku.

60' Kakva prilika za Tunis, Msakni je sam izašao pred gol, ali Sluga izvrsnom reakcijom brani.

50' Puno bolja Hrvatska, Tunis se grčevito brani.

47' GOL Hrvatska je izjednačila. Petković se izvrsno snašao u protivničkom šesnaestercu i zabio za 1:1. To je napadaču Dinama prvi gol za reprezentaciju.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Bartolec je ušao umjesto Lovrena i Hrvatska se vraća u formaciju 4-4-2.

45' Kraj prvog poluvremena.

45' Nova prilika za Tunis, Haddadi je bio u izvrsnoj situaciji, ali Sluga brani.

42' Tunis je bio blizu drugog gola, nakon brze akcije pucao je Khazri, ali nije pogodio okvir gola.

40' Hrvatska ne može biti zadovoljna, do sada nije uputila niti jedan udarac u okvir gola.

36' Nova brza akcija Tunisa, ali, na sreću Vatrenih, gosti su pogriješili u završnici.

35' Ogromna prilika za Tunis nakon nove kontre, ali sada jue Lovren otklonio opasnost. Opasno živi Hrvatska.

32' Pokušao je Petković nakon kornera, ali njegov udarac završava daleko od gola.

26' Hrvatska i dalje pokušava, ali obrana gostiju je prečvrsta.

21' Pucao je Petković iz slobodnog udarca, ali pogađa živi zid.

20' Hrvatska ima loptu, ali ne stvara prilike. Tunis se kompaktno brani.

16' GOL Tunis vodi, nakon kontre pogodio je Badri.

7' Sad su pokušali Tunižani, pucao je glavom Youssef Msakni, ali nije precizan.

5' Igra se na polovici Tunisa, Badelj je dobro pucao, ali udarac prolazi pored gola.

3' Hrvatska je krenula napadački, ali Tunižani su disciplinirani.

1' Počela je utakmica između Hrvatske i Tunisa.

20.10 Tri su nogometaša kojima je ovo prvi nastup za hrvatsku reprezentaciju. To su Simon Sluga, Dario Melnjak i Filip Benković.

20.00 Uoči prijateljske utakmice protiv Tunisa u Varaždinu, hrvatska nogometna reprezentacija predvođena izbornikom Zlatkom Dalićem posjetila je vojarnu 7. gardijske brigade Puma.

19.55 Dalić sastavom nije pretjerano iznenadio jer je već rekao da će dati priliku igračima koji su imali manju minutažu. Hrvatski izbornik promijenio je formaciju, tako da će Hrvatska igrati u sustavu 3-5-2.

19.55 Za Tunis će igrati Hassen, Bedoui, Bronn, Meriah, Haddadi, Chaalali, Skhiri, Kechrida, Badri, Msakni i Khazri.

19.50 Objavljena je postava u kojoj će Hrvatska zaigrati. Vatreni nastupaju u sastavu: Sluga, Benković, Lovren, Vida, Melnjak, Kovačić, Badelj, Pašalić, Brekalo, Petković i Kramarić.

19.45 Još je jedan sat do utakmice u Varaždinu i atmosfera na stadionu sve se više zagrijava.

Hrvatska nogometna reprezentacija od 20 sati i 45 minuta u Varaždinu igra prijateljsku utakmicu s nacionalnom vrstom Tunisa, a u taj će susret izbornik Vatrenih Zlatko Dalić iskoristiti za davanje prilike nogometašima koji u reprezentaciji nisu imali veliku minutažu.

DALIĆ NAJAVIO PLANOVE ZA UTAKMICU S TUNISOM: Izbornik komentirao i slučaj mladog reprezentativca koji je podigao prašinu

DALIĆ NAJAVIO PLANOVE ZA UTAKMICU S TUNISOM: /

Izbornik komentirao i slučaj mladog reprezentativca koji je podigao prašinu

Priznao je hrvatski izbornik da nije dobro upoznat s hrvatskim protivnikom.

“Nemam nikakve informacije o njima. Uživat ćemo u nogometu, dati svima šansu. Ne znam ništa o njima. Zašto bih sada govorio da sam ih gledao kada ne znam ništa. Priliku će dobiti svi igrači koji su odradili pripreme”, rekao je.

Za hrvatske reprezentativce naporna sezona završava u utorak u Varaždinu, međutim za idućeg protivnika ‘Vatrenih’, Tunis tek dolazi vrhunac sezone, Afrički kup nacija koji će se od 21. lipnja do 19. srpnja održati u Egiptu.

Nova pravila

Također, prijateljska utakmica Hrvatske i Tunisa bit će prva koju će naši reprezentativci odigrati po novim pravilima nogometne igre.

HNS je objavio sažetak glavnih promjena.

VATRENI PROTIV TUNISA NA NEISTRAŽENOM TLU: Prvi put hrvatski nogometaši susrest će se s važnim novostima

Sve te promjene stupaju na snagu 1. lipnja ove godine, a Vatreni će ih prvi put iskusiti u srijedu.

Važna utakmuica za Tunižane

Upravo će utakmica protiv Hrvatske biti jedan od ključnih testova za odabranike francuskog stručnjaka Alaina Giressea. Tunis je u dosadašnjih 19 nastupa na afričkom prvenstvu jednom bio prvak i to 2004. godine, dva puta je bio drugi (1996, 1965), a jednom treći (1962).

Od 2004. kada su pred svojim navijačima proslavili jedinu afričku krunu, nikada nisu prošli dalje od četvrtfinala. Giresse se nada kako bi se i u Egiptu mogli plasirati barem među osam najboljih.