HAJDUK - SLAVEN BELUPO 2:0, SPLIĆANI OSVOJILI IZNIMNO VAŽNE BODOVE ZA EUROPU: / Presudilo uragansko drugo poluvrijeme Hajduka

10.5.2019.
18:52
Miranda Cikotic/PIXSELL

Hajduk je osvojio važna tri boda

U dvoboju 33. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka pobijedili Slaven Belupa s 2-0 (0-0) i skočili na treće mjesto.

Splitski sastav je stigao do važne pobjede u borbi za plasman u Europi, a trijumf protiv žilavih Koprivničanaca osiguran je tek u drugom poluvremenu.

Dva različita poluvremena

Hajduk je vrlo loše odigrao prvo poluvrijeme, a vratar Posavec je u dva navrata obranio izgledne prilike napadača koprivničke momčadi. Splićani su zaigrali puno bolje u drugom dijelu i poveli u 51. minuti kada je na odbijenu loptu iskosa s ruba kaznenog prostora naletio Libanonac Bassel Jradi i pogodio "malu mrežicu" suprotnog kuta vrata. Na 2-0 povećao je Brazilac Jairo u 66. minuti na asistenciju Caktaša.

10.05.2019., Poljud, Split - Hrvatski Telekom Prva Liga, 33. kolo, HNK Hajduk - NK Slaven Belupo. Medjimorec Vinko Photo: Miranda Cikotic/PIXSELL

Hajduk je s pobjedom skočio na treće mjesto s 56 bodova, tri više od Osijeka i Gorice, dok je Slaven ostao sedmi s 32 boda.

HAJDUK - SLAVEN BELUPO 2:0

HNK Hajduk Split - NK Slaven Belupo Rezultati uživo

Hajduk: Posavec, Tudor, Ismajli, Lopez, Bradarić, Nejašmić, Jurić, Hamza, Caktaš, Jradi, Jairo

Slaven Belupo: Filipović, Zirdum, Međimorec, Vidović, Bongongui, Plantak, Delić, Doležal, Lima, Šarlija, Puclin

KRONOLOGIJA

90 + 4' Gotova je utakmica. Hajduk je pobijedio 2:0 i došao do važna tri boda u borbi za Europu.

90' Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

90' Umalo 3:0! Nowak pogađa gredu.

86' Pucao je Jairo, ali slavenov golman Filipović brani.

85' Još samo pet minuta dijeli Hajduk do pobjede i iznimno važna tri boda.

75' Ulazimo u posljednjih 15 minuta, Hajduk kontrolira igru i na najboljem je putu za osvajanje tri izuzetno važna boda.

72' Zamjena u Hajduku Bongonguij izlazi, Bogojević je u igri.

66' GOL! Hajduk vodi 2:0! Neobranjivo je pogodio Jairo za veliku prednost.

65' Nakon pogotka, Hajduk mirno kontrolira situaciju na terenu.

57' Iz Hajduka su objavili kako je na poljudu gotovo sedam tisuća gledatelja.

57' Zamjena i kod Slavena. Umjesto Zirduma ulazi Nowak.

53' Hajduku je gol dao krila, sada je pucao i Gyurcso, ali obrana Slavena čisti opasnost.

51' GOL! Hajduk vodi golom Jradija, krasno je pogodio volejem za važan pogodak!

46' Jedna izmjena u momčadi Hajduka - Tudor je izašao, a umjesto njega na terenu je Gyurcso.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Završilo je prvo poluvrijeme.

40' Smirila se situacija na terenu i posljednjih pet minuta nije bilo opasnosti s bilo koje strane.

35' Hajduk pokušava, ali dobrom reakcijom branič Slavena Međimorec otklonio je opasnost.

31' Nova velika prilika za Slaven, pucao je Lima, i nova obrana Posavca, Hajduk ima puno problema s opasnim gostima.

23' Pokušaj Hajduka, Lopez puca nakon kornera, ali lopta ne ide u okvir gola.

15' Hajduk je pokušao uzvratiti, ponovno je Caktaš pucao, ali udarac glavom s 10 metara odbija Slavenov golman Filipović.

10' Slaven opet pritišće, ovaj put udarac glavom Međimorca nakon ubacivanja, ali je ponovno spreman.

6' Opasan pokušaj Slavena, u dobroj situaciji bio je Puclin, ali vratar Hajduka brani.

2' Prvi pokušaj na utakmici, ali Caktaš puca u blok.

1' Počela je utakmica.

18:30 Stigle su postave. Za Hajduk će igrati Posavec, Tudor, Ismajli, Lopez, Bradarić, Nejašmić, Jurić, Hamza, Caktaš, Jradi i Jairo, a za Slaven Belupo Filipović, Zirdum, Međimorec, Vidović, Bongongui, Plantak, Delić, Doležal, Lima, Šarlija i Puclin

18:00 Nogometaše Hajduka u petak u 19 sati očekuje važna utakmica u borbi za nastup u europskom natjecanjima. Splićani su trenutno četvrti na tablici i bodovno su izjednačeni u Osijekom i Goricom, od koje imaju bod manje. Slaven Belupo je na sedmoj poziciji s 32 boda.Hajduk očekuje vrlo teška utakmica protiv momčadi koja nije poražena na Poljudu od 2017. godine, a ako žele Europu, Splićani će morati prekinuti tu tradiciju.