Kvalifikacije za KL / Rijeka poražena u Stockholmu: Šveđani su pokazali da su bolja momčad

Utakmicu Djurgarden - Rijeka pratite uživo tekstualnim prijenosom na RTL.hr

28.7.2022.
14:03
Luka Stanzl/Pixsell

Nakon što su nogometaši švedskog Djurgardena slavili na Rujevici 2-1 pobijedili su RIjeku i na domaćem terenu s 2-0, riječani su se tako u drugom pretkolu Konferencijske lige oprostili od ovosezonskih nastupa u Europi. Rijeka je u uzvratu odigrala nešto žešće i odlučnije nego li u prvom susretu, pogotovo se to odnosi na prvih 45 minuta u Stockholmu, no na kraju je to bilo premalo za prolaz dalje. Djurgarden je Rijeku slomio u drugom poluvremenu kada je postigao oba pogotka. Strijelci su bili Hien u 55. i Banda u 84. minuti.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo agresivno s obje strane te dosta nervozno, ali treba naglasiti kako su igrači Rijeke izgledali odlučnije i borbenije nego li u prvom susretu na svojoj Rujevici. Posebno su razigrani bili Ampem i Frigan koji su bili najveća prijetnja domaćem sastavu, a upravo je u 25. minuti Prince Ampem glavom pogodio domaću mrežu nakon ubačaja. No, pritom je igrač Rijeke bio u zaleđu te hrvatska momčad time nije nadoknadila minus iz prve utakmice.

Igralo se energično, iako su prave prilike na obje strane bile rijetke. Najbolju šansu imao je Djurgarden u 44. minuti. Lopta upućena od Asora je došla do Radetinca koji je u padu pogodio gredu riječkih vrata, a odmah nakon toga je Vučkić opasno zaprijetio na drugoj strani. Drugo poluvrijeme mnogo je bolje otvorio Djurgarden koji je napadao u valovima prema Labroviću, a Rijeka je pokleknula u 55. minuti. Stvorena je gužva ispred riječkog vratara, a na loptu je naletio Isak Hien te je pospremio u mrežu za domaće vodstvo.

Nakon gola Djurgarden je primirio sa svojim napadima, a Rijeka je do kraja prilično bezuspješno pokušala zakomplicirati ovaj uzvratni susret. Čak štoviše, sve je zaključeno novim golom Djurgardena. U 84. minuti je konačnih 2-0 postavio Emmanuel Banda. U nastavku četvrtka Osijek na domaćem terenu igra uzvrat drugog pretkola Konferencijske lige protiv kazahstanskog Kizilžara. U prvom ogledu Osječani su u gostima slavili 2-1. U trećem pretkolu u natjecanje će se uključiti i Hajduk koji čeka boljeg iz susreta Puskas Akademije i Vitorije iz Guimaraesa.

KRAJ!

Djurgardens IF 2-0 HNK Rijeka (4-1)

Hien 55'

Banda 84'

----------------------------------------------

90+4' - Kraj u Stockholmu, riječani su nažalost završili svoju europsku avanturu

90' - Izraelski sudac je odlučio pokazati još četiri minute nadoknade

87' - Zamjena za RIjeku, izlaze Vučkić i Selahi a ulaze Karrica i Alvarez

84' - TO JE TO NAŽALOST... Zambijac Banda gađa kirurški precizno, Labrović nemoćan, Djurgardens vodi 2-0...

82' - Wikheim je pokušao naći prostora za udarac, no Ampem mu je uzeo loptu

78' - Iako je Rijeka iskusniji protivnik u ovoj utakmici, ipak su Šveđani bolji

73' - Umjesto Smolčića u igru je ušao Alen Halilović

68' - Snažan udarac Smolčića po sredini gola, nije bio težak zadatak za domaćeg vratara

60' - Hien je zamalo svladao vlastitog golmana, šteta da nije ugurao loptu u mrežu i donio Rijeci nadu

55' - NIJE BILO SREĆE... Šveđani vode 1-0, Smolčić se poskliznuo, Hien je to dočekao i pospremio loptu iza Labrovića

51' - Asoro se izborio za udarac, pozicija je bila dobra ali je loptu poslao iznad gola. Djurgardens je ušao puno energičnije u nastavak susreta

49' - Još jedan udarac Findell, Labroviću je skoro ispala lopta, Smolčić izbio na vrijeme

48' - Findell se našao u kaznenom prostoru, no pucao je iznad grede

46' - Počelo jedrugo poluvrijeme, lopta je za Djurgardens

45+1' - Kraj prvog poluvremena, mreže se nisu tresle u prvih 45 minuta

45+1' - Vučkić je pucao a lopta je otišla od bloka u udarac iz kuta

44' - Opasna situacija pred golom Labrovića, riječane čuva vratnica

43' - Rijeka kontrolira utakmicu i drži loptu u nogama, no ne uspjevaju doći do konkretknog udarca

36' - Opasan ubačaj Johanssona no Krešić uspjeva izbaciti loptu

31' - Radetinac nalazi prostor za udarac ali lopta ide ravno u ruke Labrovića

27' - Kakva prilika za domaćine, Edvardsen se našao oči u oči s riječkim vratarom i promašio cijela vrata

25' - NEEE!!! Rijeka postiže pogodak, Ampem zabija nakon ubačaja Hodže, no gol je poništen zbog zaleđa

23' - Selahi puca, blokirali su to Šveđani

22' - Eriksson ubacuje u Rijekin kazneni prostor, no srećom tamo nema njegovih suigrača

18' - Smolčić nesigurno izbacuje loptu izvan travnajka

17' - Liber je pucao glavom no nije uspio ugroziti domaćeg vratara

9' - Frigan je uputio udarac koji je otišao malo pokraj gola

7' - Ekdal puca glavom nakon slobodnog udarca ali lako to hvata Labrović

6' - Pavlović radi prekršaj na Asoru, Djurgardens ima slobodan udarac s nekih 25 metara

5' - Šveđani izlaze u presing, Rijeka ima posjed

1' - Počela je utakmica u Stockholmu

Izašle su postave!

Djurgardens: Zetterstrom, Bengtsson, Ekdal, Hien, Johansson, Eriksson, Schuller, Findell, Radetinac, Edvardsen, Asoro

Rijeka: Labrović, Vukčević, Pavlović, Krešić, Smolčić, Prince, Hodža, Liber, Selahi, Frigan, Vučkić

Sudac

Na večerašnjoj utakmici između Djurgardensa i Rijeke pravdu će dijeliti Izraelac Snir Levy

SVE SE POSLOŽILO /

Rijeka danas mora proći Šveđane: Čeka ju nikad lakši put do grupne faze Konferencijske lige

Rijeka u četvrtak igra uzvratni okršaj protiv Djurgardena u 2. pretkolu UEFA Konferencijske lige. Težak zadatak čeka Rijeku, Šveđani su bili bolji na Rujevici i brane prednost od 2-1. Ipak,

Rijeci puno znači to što više nema pravila pogotka u gostima, što znači da je hrvatskom klubu rezultatski povoljna i minimalna pobjeda, koja bi vodila u produžetke. Susret se igra u glavnom gradu Švedske, Stockholmu, a utakmica se održava u impresivnoj Tele2 Areni.

"Spremni smo da idemo do kraja, ako treba i 120 minuta za prolaz. Treba spriječiti njihove lopte iza obrane, dobro traže dubinu i hoće igrati na posjed. Mislim da ćemo naći pravo rješenje da se suprostavimo", rekao je u najavi utakmice Andrija Vukčević."

"Čeka nas druga utakmica, vjerujem drugačija od prve u kojoj smo možda dali malo previše respekta. Dobra stvar je što nema više gola u gostima i idemo po prolaz," rekao je optimistični Ivan Smolčić

Utakmicu Djurgarden - Rijeka pratite uživo tekstualnim prijenosom na RTL.hr.