HAJDUK U ČETVRTFINALU KUPA: / Fomitschow bombom riješio pitanje pobjednika, Torcida opet napravila prekid

Nogometaši Hajduka izborili su četvrtfinale Kupa pobjedom protiv Šibenika na Šubićevcu.

25.10.2017.
19:51
Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Splitski Hajduk plasirao se u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa nakon što je na Šubićevcu svladao Šibenik s 1-0.

Splićanima je put prema pobjedi otvorio izravni crveni karton braniča Šibenika Perice Šare u 30. minuti, a samo tri minute kasnije Nijemac Andre Fomitschow je iz slobodnog udarca pogodio sami lijevi donji kut vrata. Malo tko je očekivao da će biti jedini gol na utakmici, Splićani su s igračem više stvarali prilike, ali je vratar Šibenika Žitnjak branio sjajno i nakraju je Hajduk slavio samo s minimalnih 1-0.

Nažalost, prvo gostovanje Hajduka u Šibeniku nakon šest godina imalo je ružnu uvertiru jer je došlo do tučnjave pripadnika Torcide i Funcuta, a policija je privela 76 huligana.

KAOS U ŠIBENIKU, POTUKLI SE FUNCUTI I TORCIDA: /

U žestokom navijačkom obračunu ima ozlijeđenih, policija privela 86 navijača

Do četvrtfinala je došao i Inter koji je u Zaprešiću tek nakon produžetka slavio protiv drugoligaša Sesveta s 2-1. Inter je poveo pogotkom Tomislava Mazalovića (50pen), a za Sesvete je izjednačio Josip Slišković (73), da bi u 116. minuti Zaprešićani ipak došli do pobjede golom Komnena Andrića.

Ranije danas su i nogometaši Lokomotive i Osijeka izborili četvrtfinale kupa - Osijek je u gostima pobijedio Zadar s 4-0, dok je Lokomotiva teškom mukom slavila kod bivšega prvoligaša Zagreba s 1-0. Osječani su na Stanovima dominirali nad trećeligašem Zadrom i lako došli do prolaza u četvrtfinale golovima Petra Bočkaja (17), Erosa Grezde (49), Andreja Lukića (55) i Nikole Jambora (73). Lokomotiva je u malom gradskom derbiju slavila protiv također trećeligaša Zagreba s minimalnih 1-0, a jedini strijelac bio je Lovro Majer u 28. minuti.

U utorak je Rudeš pobijedio Slaven Belupo nakon produžetka s 2-0.

Od preostalih susreta osmine finala Novigrad i Dinamo Zagreb igraju 31. listopada, dok je susret Cibalia - Istra 1961 na rasporedu 7. studenoga, a Gorica - Rijeka 14. studenoga.

Šibenik - Hajduk 0:1

HAJDUK: Letica; Ismajli, Nižić, Lopez, Fomitschow; Radošević, Kožulj, Hamza; Šehić, Erceg, Almeida ŠIBENIK: Žitnjak, Pecolaj, Šare, Fuštin, Celić, Roca, Aliyju, Vukorepa, Musa, Brekalo, Alispahić

KRAJ

83' Fomitschow je ubacio za Almeidu, Portugalac je glavom odigrao povratnu, ali predaleko od Ercega.

81' Hajdukovci su prevarili obranu Šibenika, ali Tudor nije pronašao Almeidu u petercu pa je na kraju bio samo korner za Bijele.

73' Još jedan žuti karton na Šubićevcu. Ovaj put za Edina Šehića.

71' Zaiskrilo je između igrača nakon što je došlo do naguravanja između Ercega i Pecolaja.

71' Bijeli u nastavku nisu stvorli niti jednu ozbiljniju priliku.

70 Fuštin je sada pokušao s 20 metara, ali je lopta završila ravno u Leticu.

65' Nastavila se utakmica.

63' PREKID Igra je u prekinuta zbog Torcidine bakljade, odnosno nakon što je nekoliko njh završilo na terenu.

61' Burno je sada reagirala klupa Šibenika nakon prekršaja Muse na Šehiću. Zbog pretjerane reakcije isključen je trener Šibenika Borimir Perković. Na ponovljenoj snimci vidi se da je Musa bez prekršaja pokupio loptu.

60' Tudor je dobio žuti zbog starta na Okechukwu. Prije njega kartoniran je i Kožulj.

56' Umjesto Celića u igri je Ivan Stanić.

53' Hamza je tukao s 30 metara, lopta je završila iznad gola.

48' Musa je lijepo prošao kraj Šehića, ali je Letica pravovremeno pokupio loptu.

46' Utakmica se nastavila.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

44' Radošević je dobio žuti zbog starta nad Pecolajem.

43' Almeida je proigrao Ercega, a ovaj ubacio u peterac za Šehića, koji na kraju nije uspio doći do lopte.

40' Fuštin je na 18 metara s leđa povukao Hamzu i zaradio žuti.

40' Tudor je ušao umjesto ozlijeđenog Nižića.

33' GOOL Andre Fomitschow zabio je za vodstvo Bijelih iz slobnodnog udarca s 25 metara.

30' CRVENI KARTON Šare je isključen nakon brutalnog starta na Šehiću. Visoko podignutom nogom naletio je na njega, sudac nije dvojio.

24' Fomitschow je povlačio Celića na rubu šesnaesterca, sudac Fran Jović putio je da se utakmica nastavi. Očigledno je bio prekršaj.

19' Brekalo je tukao 25 metara opalio, Letica je odbio u korner. Alispahić je potom ubacio, a Šare glavom tukao ravno u Leticu.

9' Fomitschow je ubacio lijeve strane na glavu Almeide koji s osam metara tukao ravno u Žitnjaka. Bila je to četvrta hajdukova šansa.

7' Malo potom Hamza je tukao sa 16 metara, činilo se da je gol, ali lopta je pogodila držač mreže.

4' Fuštin je opasno zaprijetio s 20-ak metra, završia je lopta malo pokraj gola.

3' Hamza je ostavio loptu za Šehića, a njegov pokušaj s ruba 16-erca završio je iznad gola.

1' Utakmica je počela.

17.59 - Momčadi su izašle na teren, uskoro se očekuje početak utakmice.