MAĐARSKA - HRVATSKA 2-1: / Potpuni šok u Budimpešti, Lovre Kalinić tragičar

U 2. kolu skupine E kvalifikacija za Euro 2020. Hrvatska je izgubila od Mađarske 2:1

24.3.2019.
11:56

Hrvatska nogometna reprezentacija u susretu je 2. kola skupine E izgubila u Budimpešti od Mađarske sa 1-2 (1-1).

Hrvatsku je u vodstvo doveo Ante Rebić (13), do poluvremena je poravnao Adam Szalai (34), da bi prvu pobjedu našim sjevernim susjedima u osmom međusobnom susretu osigurao Mate Patkai (76).

Hrvatska je aktivnije ušla u dvoboj i u 6. minuti stvorila dvije izgledne situacije pred mađarskim golom. Prvo je Perišić okušao udarac s distance, no iako je lopta išla u okvir gola vratar Gulacsi nije imao težak posao te ju je uhvatio. Samo nekoliko sekundi potom Barišić je poslao upotrebljivu loptu u kazneni prostor gdje je do nje stigao Kramarić, ali je poslao loptu preko gola.

Prva prijetnja u 10. minuti

Prvu prijetnju Mađarska je stvorila u 10. minuti kada je Lovrencsics opalio sa 20-ak metara iskosa s desne strane, ali je Kalinić odbio loptu u korner.

Do vodstva je Hrvatska stigla pomalo sretno u 13. minuti, Modrić je probio desnu stranu i poslao povratnu loptu koja je bila namijenjena za Perišića koji se već namjestio za udarac sa 10-ak metara, no tu je akciju "osujetio" Kramarić koji je pokušao pucati iz uklizavanja. Taj je udarac bio vrlo slab, ali je na putu prema golu lopta završila u nogama Rebića koji je mirno s pet metara zatresao mrežu. Oko Rebića nije bilo mađarskih braniča, ali da naš napadač ne bi bio u nedopuštenoj poziciji "pobrinuo" se Nagy koji je ostao u raskoraku ležati na travi gdje ga je "lažnjakom" poslao Modrić.

Nažalost, nakon postignutog pogotka Hrvatska je zastala i prepustila inicijativu Mađarskoj. Domaći 20-ak minuta nisu ozbiljnije zaprijetili, da bi u 34. minuti poravnali. Kapetan Dzsudzsak, koji je u nedjelju proslavio 100. nastup u reprezentativnom dresu, izbacio je Szalaija na desnom krilu, ovaj je uspio pobjeći Vidi, a zatim snažnim udarcem s pet metara, iako jako iskosa, "probiti" Kalinića. Hrvatski vratar imao je loptu na ruci, ali nije ju uspio zaustaviti.

Lovren opasno nagazio Nagyja

Odmah po postignutom pogotku, Mađari su mogli imati još jednu obećavajuću situaciju jer je Lovren samo korak izvan kaznenog prostora nagazio Daniela Nagyja, no škotski sudac Collum nije dosudio slobodni udarac iako je mađarski ofenzivac zbog ozljede pretrpljene u tom startu morao biti zamijenjen.

Drugo poluvrijeme započelo je inicijativom Hrvatske, ali bez konkretnih prilika. Najbliži pogotku bio je Perišić kada ga je u 59. minuti proigrao Kramarić, no pokušaj našeg krilnog igrača iskosa s pet metara nije bio precizan.

Iako u prvih pola sata nastavka Mađarska nije niti jednom posjetila hrvatski kazneni prostor, u 76. minuti je povela. Dzsudzsak je izveo korner nakon kojega je lopta stigla na drugu vratnicu gdje su u duelu bili Leovac i Patkai, naš je branič prvi stigao do lopte, ali njegov pokušaj čišćenja glavom nije bio dobar, lopta je pala na nogu mađarskog veznjaka koji je iz voleja zatresao mrežu nemoćnog Kalinića.

Velika šansa za Mađare u 79. minuti

Samo četiri minute potom Mađarska je imala veliku priliku za povećanje prednost, Perišić je slabo vraćao loptu prema Kaliniću, njegovu pogrešku nije popravio niti Rakitić, ali Kalmar niti iz tri pokušaja iz blizine nije uspio ugurati loptu u mrežu.

U samoj završnici susreta Hrvatska je napadala, no Mađarska je znalački branila minimalnu prednost. Najbliži izjednačenju bio je kapetan Modrić, no njegov pokušaj sa 20-ak metara nije bio precizan.

Svoje reprezentacije su s tribina bodrili i hrvatska predsjednica Kolinda Grabar Kitarović i mađarski premijer Viktor Orban, ali svatko na svojoj strani svečane lože.

U drugom susretu 2. kola u ovoj skupini Wales je u Cardiffu svladao Slovačku sa 1-0 (1-0), pa na ljestvici četiri reprezentacije, Wales, Slovačka, Hrvatska i Mađarska imaju po tri boda, ali Wales je odigrao utakmicu manje, dok je posljednji Azerbajdžan bez bodova i s utakmicom manje.

Hrvatska će u 3. kolu 8. lipnja u Osijeku ugostiti Wales.

MAĐARSKA - HRVATSKA 2-1

MAĐARSKA: Gulacsi - Korhut, Kadar, Orban, Bese - A. Nagy, Kleinheisler - Dzsudzsak, Kovacs, Lovrencsics - Szalai

HRVATSKA: L. Kalinić - Barišić, Vida, Lovren, Jedvaj - Rakitić, Brozović, Modrić - Perišić, Kramarić, Rebić

HRVATSKI NAVIJAČI DOMINIRAJU GROUPAMA ARENOM: Doživite dio atmosfere u Budimpešti

Kraj!

95 Gotovo je, Hrvatska je izgubila od Mađarske 2:1

90' Još pet minuta nade za Hrvatsku!

87' Sada malo prijete i Vatreni, ali ne čini se kao da bi moglo biti nešto ozbiljnije!

84' Živnuli su Mađari i počeli napadati sve ozbiljnije. Vatreni su u velikim problemima!

80' Kakva ludnica pred golom Vatrenih! Samo je sreća spasila Hrvatsku, opet je Kalinić kiksao!

77' Ulazi Petković umjesto Jedvaja, ide Hrvatska na sve ili ništa!

76' GOOOOOL! Zabio je Patkai za Mađare!

75' Zaprijetili su domaćini preko centaršuta Varge, ali pokupio je loptu Leovac i očistio u korner.

73' Brekalo je napravio pravu pomutnju na 20 metara od gola Mađarske, ali nije uspio okušati svoj udarac.

70' Mađari izgledaju kao da su na konopcima, ali ne treba podcijeniti opasnost njihove kontre.

67' Ulazi Brekalo umjesto Rebića!

66' Rebić napada desnu stranu Mađarske obrane i stvara im puno problema. Hrvatska izgleda kao da ide na sve ili ništa.

62' Otvara se Hrvatska, traže pogodak koji bi značio pobjedu!

59' Velika prilika za Hrvatsku! Pokušao je Perišić, ali udarac odlazi malo pored vrata!

56' Leovac radi puno problema Mađarskoj obrani u nastavku. Sada je uspio i iznuditi korner, ali nisu Vatreni zabili nakon njega.

53' Imala je Mađarska priliku nakon centaršuta, ali u gužvi u kaznenom prostoru bolje su se snašli braniči Hrvatske.

51' Hrvatska pažljivo gradi napade, ali zasad se još uvijek domaćini dobro brane.

47' Opalio je Rakitić preko gola, ali bila je to dobra prilika za Vatrene!

46' Počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena u sastavu Vatrenih!

45' Kraj prvog dijela!

43' Probudile su se tribine, a probudila se i Mađarska koja sve ozbiljnije prijeti Vatrenima!

40' Promjena kod Mađarska, izašao je Nagy, a ušao Varga.

37' Sporna situacija pred golom Vatrenih! Lovren je srušio Nagyja, ali sudac nije pokazao na biju točku. Čini se da je prekršaj bio izvan kaznenog prostora.

34' GOOOOOOOL! Zabili su Mađari, strijelac je Szalai!

33' Stisnuli su Mađari i natjerali Vatrene da se posebno posvete obrani!

30' Ušao je Marin Leovac umjesto Borne Barišića.

29' Na travnjaku je ostao Borna Barišić, čini se da će Leovac morati u igru.

26' Ponovno pokušavaju Mađari probiti bok Vatrenih, ali Lovren i Barišić zasad dobro drže svoju stranu.

23' Hrvatska diktira tempo i polako plete mrežu oko gola domaćina.

20' Ponovno centaršut Mađarske i ponovno panika u kaznenom prostoru Hrvatske, ali Szalai je ostao prekratak.

19' Smirila se nakon pogotka Mađarska koja je prije toga prijetila iz stihijskih napada.

16' Propala je prilika za kontru Vatrenih jer je strijelca pogotka Rebića iz ravnoteže izbacio Willy Orban.

13' GOOOOOOL! Vodi Hrvatska, zabio je Ante Rebić!

11' Zaprijetila je Mađarska ponovno nakon prekida, ali mirno loptu pokupio Kalinić.

8' Velika prilika za Mađarsku! Došao je Szalai u petercu do lopte nakon gužve u kaznenom prostoru, ali Vida je u zadnji čas očistio opasnost.

6' Velika prilika za Hrvatsku! Pokušao je Barišić centaršutom koji je prošao sve igrače Mađarske i stigao do Kramarića koji je onda tukao preko gola.

5' Vatreni dominiraju travnjaku i preuzeli su konce igre, ali osim jednog dobrog centaršuta zasad nismo vidjeli ništa što bi moglo dovesti do pogotka.

3' Obje reprezentacije pokušavaju preuzeti inicijativu na početku, ali nijedna ne uspjeva u tome.

1' Počela je utakmica!