DELIĆ ŠOKIRAO POLJUD U 71. MINUTI: / Slaven Belupo je protiv jalovog Hajduka stigao do povijesne pobjede

Kiks Splićana na Poljudu

24.2.2018.
16:27
Miranda Cikotic/PIXSELL

U dvoboju 23. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Slaven Belupa pobijedili Hajduka s 1-0 (0-0) i probili se na peto mjesto.

Bila je to povijesna, prva prvenstvena pobjeda Slaven Belupa na Poljudu i prvi prvenstveni poraz Hajdukova trenera Željka Kopića u osmoj utakmici na klupi Splićana.

BESPOTREBNA GLUPOST NAJBOLJEG STRIJELCA HAJDUKA: Ohandza je udario Kitanovskog bez lopte i zaradio crveni karton

Slaven je zabio 19 minuta prije kraja prekrasnim pogotkom kapetana Mateasa Delića, koji je ubačaj Tome Kitanovskog dočekao na volej i s desetak metara iskosa pogodio sami kut. Gol možete vidjeti OVDJE. Samo dvije minute kasnije Franck Ohandza je bez lopte namjerno udario nogom Kitanovskog i zaradio izravni crveni karton. Najbolju priliku za izjednačenje Hajduk je propustio tri minute prije kraja kada je Savvas dvaput pokušao, ali neuspješno.

IVKOVIĆ NAHVALIO IGRAČE ZBOG POVIJESNOG USPJEHA, KOPIĆ PRIZNAO: ‘Ovo nije lagana situacija jer poteže za sobom dosta upitnika’

Na ljestvici vodi Dinamo s 53 boda, Hajduk je drugi s 44, a Slaven Belupo peti s 28 bodova.

Pred 9000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Vučković iz Zagreba.

SLAVEN BELUPO PRVI PUT U POVIJESTI SLAVIO NA POLJUDU: Torcida opet prekinula utakmicu

UŽIVO, tijek meča

Hajduk - Slaven Belupo 0-1

HAJDUK - Letica; Juranović, Ismajli, Nižić, Fomitschow; Radošević, Savvas, Toma Bašić; Said, Caktaš, Ohandza

SLAVENBELUPO - Marković; Kitanovski, Katić, Musa, Goda ; Puclin, Vidović, Trebotić, Delić (71); Doležal, Ivanovski

90+5' Kraaaaaaaaaj! Slaven Belupo je prvi put u povijesti slavio na Poljudu

90' igrat će se pet minuta sudačke nadoknade

88' Stisnuo je Hajduk s igračem manje, pucao je Savvas, ali nema gola

78' Hamza je imao najbolju priliku Splićana u drugom dijelu, ali pucao je iznad gola s nekih 13 metara

73' Ohandza je isključen! Glupost Kamerunca koji je nesportski i nepotrebno išao udarati Kitanovskog

71' GOOOOOOOOOL! Mateas Delić zabio je za vodstvo Slavena! Kitanovski je ubacio s lijeve strane, a Delić je lijepo pogodio. Gol možete vidjeti ovdje.

60' Prekid zbog bakljade Torcide

56' Ohandza je pao u šesnaestercu gostiju, Splićani su tražili penal, ali Vučković je samo odmahnuo rukom

48' Kopić je napravio dvije zamjene početkom drugog dijela. Adam Gyurcsa je ušao umjesto Tome Bašića, a povratnik u redove Bilih, Mario Tičinović je u igri umjesto Josipa Juranovića

46' počelo je drugo polvrijeme

45' Hajduk je imao posjed lopte i bolju statistiku nakon prvih 45 minuta, ali nije uspio prirediti pravu 100 postotnu šansu pred vratima Markovića. 9 pokušaja, 4 u okvir gola. S druge strane Koprivničani su imali 2 udarca, ali nijedan u okvir. Posjed lopte je debelo na strani Splićana - 76 naprema 24

33' nakon duže vremena neko uzbuđenje pred splitskim vratima. Ivanovski je pucao glavom, ali Letica nije morao reagirati

25' Hajduk dominira bez izglednih prilika, ima posjed lopte, a Koprivničani su svi na svojoj polovici

17' Radošević iz daljine puca pored gola

15' slobodan udarac za Hajduk na nekih 25 metara iskosa s desne strane. Bašić je ubacio, obrana je nakratko očistila, a Ismaili je s 16 metara iz voleja tukao samo u vratara gostiju

9' velika prilika za Slaven Belupo, Jan Doležal je mogao šokirati negdje oko 10 tisuća navijača na Poljudu. Goda je probio po desnoj strani, vratio za Doležala, ali on je bio neprecizan u vrlo izglednoj situaciji

5' sjurio se Fomitschow po lijevoj strani u kaznenom udarcu Koprivničana, pokušao je prema golu, ali Marković je skrenuo loptu u korner

1' Krenula je utakmica!

16:47 Šest od osam posljednjih dvoboja Hajdukovci su odigrali na gostujućim travnjacima gdje su ostvarili sve pobjede

16:39 Posljednji susret ovih dviju momčadi odigran je u listopadu prošle godine i završilo je bez golova

Igrači Željka Kopić nalaze se u sjajnoj formi - u zadnjih osam utakmica Bijeli su sedam puta slavili, a tek jednom remizirali. Kopić protiv bivšeg kluba traži nova tri boda i nada se nastavku pobjedničkog niza bez primljenih golova. Koprivničani s druge strane isto solidno stoje, u "proljetnom" dijelu prvenstva upisali su jedan remi protiv Intera i pobjedu protiv Cibalije.

Ogled Bilih i Farmaceuta sudit će Ivan Vučković iz Zagreba, a pomagat će mu sugrađanin Ivica Modrić te Vedran Đurak iz Stupnog.