HAJDUK - ISTRA 4:1, SPLIĆANI U DRUGOM POLUVREMENU NA PRAZNOM POLJUDU RAZBILI ISTRU: / Bijeli osigurali nastup u Europi

U nedjelju od 16.30 odigrana je utakmica 35. kola 1. HNL između Hajduka i Istre 1961.

19.5.2019.
17:10
Ivo Cagalj/PIXSELL

U susretu 35. kola Prve HNL Hajduk je na praznom Poljudu svladao Istru 1961 sa 4-1 (0-1).

Strijelci: 0-1 Ivančić (6), 1-1 Caktaš (48), 2-1 Gyurcso (56), 3-1 Jairo (77), 4-1 Nejašmić (90+3).

Treći Hajduk sada ima 62 boda, tri više od četvrtog Osijeka, koji od 19 sati igra protiv Gorice, dok je Istra 1961 deveta sa 22 boda te će igrati kvalifikacije za ostanak u prvoj ligi protiv drugoplasirane momčadi druge lige Šibenika.

Dinamo je još ranije osigurao naslov prvaka sa 89 bodova, dok je Rijeka sigurna druga sa 66.

HNK Hajduk Split - NK Istra 1961 Rezultati uživo

KRONOLOGIJA

HAJDUK - ISTRA 4:1Hajduk: Posavec, Ismajli, Lopez, Bradarić, Jradi, Palaversa, Nejašmić, Jurić, Caktaš, Gyurcso, JairoIstra: Čondrić, Grujević, Gallilea, Rodriguez, Pavić, Ramadani, Obeng, Ivančić, Lončar, Burić, Fuentes

90 + 3' GOL Hajduk je zabio za 4:1 u sudačkoj nadoknadi. Gol je postigao Nejašmić!

90' Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade.

81' Još manje od 10 minuta dijeli Hajduk do pobjede i ostvarenja cilja.

77' GOL Hajduk vodi 3:1, zabio je Jairo iz blizine i najvjerojatnije riješio pitanje pobjednika!

64' Gyurcso je sada mogao zabiti drugi gol, ali gosti su se spasili u zadnjem trenu

56'GOL Hajduk je zabio drugi gol i preokrenuo rezultat. Zabio je Gyurcso čiji je udarac skrenuo obrambeni blok i lopta je završila u mreži.

52' Hajduk nastavlja prijetiti. Pucali su Gyurcso i Lopez, ali ostaje 1:1.

48' GOL Hajduk je odmah na startu nastavka izjednačio! Strijelac je Caktaš koji je pogodio s 8 metara!

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Završeno je prvo poluvrijeme na Poljudu.

Prazni Poljud

38' Neobično je vidjeti prazni Poljud dok Hajduk igra, vjerojatno i to utječe na igru Splićana.

37' Sada Hajduk pokušava preko Gyurcsa i Jurića, ali rezultat se ne mijenja.

31' Sada su probali gosti, pucao je Fuentes, ali Posavec brani.

30' Nakon pola sata igre, situacija je ista. Hajduk pokušava, ali ne uspijeva, a Istra i dalje vodi.

21' Hajdukovci imaju terensku inicijativu, ali bez konkretnih pokušaja.

14' Hajduk napada i pokušava izjednačiti, ali udarci Caktaša i Jaira nisu uspješni.

9' Novi pokušaj gostiju, ali sada vratar Posavec čuva Hajduk katastrofe na početku utakmice.

6' GOL Istra vodi! Nakon odlične asistencije Fuentesa zabio je Ivančić koji je rutinski svladao Posavca.

3' Hajduk pokušava zabiti odmah na početku, ali Gyurcso nije precizan.

1' Počela je utakmica u Splitu.

16.10 Još je 20 minuta do utakmice, a sudeći po postavi Splićana, trener Orešćanin će napasti Istru najjačim snagama!

Utakmica je to u kojoj Hajduku treba barem jedan bod kako bi osigurao nastup u europskim natjecanjima sljedeće sezone, a protivnik će im biti Istra, momčad koja utakmicu dočekuje na pretposljednjem mjestu ljestvice i više niti matematički ne može napredovati izvan zone ispadanja tako da ekipu Igora Cvitanovića očekuje doigravanje u kojem će pokušati sačuvati prvoligaški status.

Utakmicu će oblježiti i to što će se zbog kazne odigrati pred praznim Poljudom pa će Hajduk biti bez podrške svojih vjernih navijača.

05.12.2015., stadion Maksimir, Zagreb - MAXtv 1. HNL, 19. kolo, GNK Dinamo - HNK Hajduk. Mijo Caktas. Photo: Jurica Galoic/PIXSELL

Puno će motiva u ovom susretu imati Hajdukov nogometaš Mijo Caktaš koji je sa 17 postignutih pogodaka drugi najefikasniji strijelac HNL-a, a prvi Mirko Marić iz Osijeka ima samo gol više tako da će učiniti sve što može kako bi ga prestigao u utrci za najboljeg strijelca.

Hajduk želi pobjedu i zbog raspoloženja u svlačionici uoči zadnjeg kola i utakmice protiv najvećeg rivala Dinama u Zagrebu.