VATRENIMA NIJE SMETALA KIŠA DA RAZVESELE OMIŠANE: / Perišić dobio ovacije s tribina u svom gradu na 100. rođendanu kluba

Naravno da momčad iz županijske lige nije imala nikakve šanse pored svjetskih doprvaka, no rezultat u ovakvoj utakmici na posljednjem je mjestu po važnosti

31.5.2019.
16:30
Ivo Cagalj/PIXSELL

UŽIVO OMIŠ - HRVATSKA 0:5

NK Omiš - Croatia Rezultati uživo

Hrvatska nogometna reprezentacija razveselila je u petak poslijepodne Grad Omiš i njihov nogometni klub koji je Zlatka Dalića i njegovu momčad ugostio u trening-utakmici povodom stote godišnjice kluba.

Naravno da momčad iz županijske lige nije imala nikakve šanse pored svjetskih doprvaka, no rezultat u ovakvoj utakmici na posljednjem je mjestu po važnosti. Najbitnije je da su tribine na stadionu bile prepune te da su gledatelji mogli uživo na svom travnjaku vidjeti neke od najvećih nogometnih zvijezda na svijetu.

DALIĆ NAKON REBIĆA I RAKITIĆA OSTAO BEZ JOŠ TROJICE REPREZENTATIVACA: Otkrio i gdje će potražiti nova rješenja za Wales

Najviše ovacija dobio je Omišanin Ivan Perišić koji je otvorio golijadu na omiškom stadionu. Perišić je u svom gradu, naravno, miljenik, a i jedan od najzaslužnijih jer se ova utakmica uopće organizirala. Imali su gledatelji priliku i vidjeti još uvijek aktualnog najboljeg igrača na svijetu Luku Modrića koji je zabio treći gol na utakmici.

[FOTO] NEZABORAVAN DOČEK REPREZENTACIJE U OMIŠU: Pogledajte kako su Dalmatinci nakon četiri godine izbivanja ugostili Vatrene

Strijelci su za Hrvatsku bili još i Josip Brekalo, a Bruno Petković pogodio je dvaput. Pred kraj susreta kiša je pojačala, što je potjeralo određen broj navijača s tribina, ali ipak nije uspjela omesti pravu nogometnu feštu u Omišu.

Nakon prvog poluvremena hrvatski izbornik Zlatko Dalić iz igre je povukao udarne snage, igrače koji će 8. lipnja u Osijeku morati iznijeti najveći teret u kvalifikacijskom dvoboju za Euro 2020. protiv Walesa.

FT Gotova je utakmica, Hrvatska je pobijedila 5:0.

68' Petković još jednom i sad je 5:0 za Hrvatsku.

58' Bruno Petković pridružio se strijelcima. Hrvatska vodi protiv Omiša 4:0.

52' Počela je sad jaka kiša u Omišu i pokvarila spektakl. Službeni spiker proglasi je utakmicu vaterpolskom.

49' U igru je ušao Dario Melnjak, igrač koji je vjerojatno najveće iznenađenje na popisu Zlatka Dalića.

46' Kreuli smo i u drugo poluvrijeme ove trening-utakmice koja zasad prolazi u odličnom raspoloženju na terenu i na tribinama. Reprezentacija Hrvatske već se izmijenjala, a iz igre je izašao i Ivan Perišić koji je dobio ovacije s tribina.

40' Kraj prvog poluvremena.

39' GOL Hrvatska vodi 3:0, gol Omišu je zabio aktualni osvajač Zlatne lopte Luka Modrić

33' Umalo 3:0, Kramarić je bio blizu, ali nogometaš Omiša Lozić otklanja opasnost.

28' Prva zamjena u reprezentaciji. Izlazi Livaković, a ulazi Lovre Kalinić. Tribine su glasno pozdravile bivšeg vratara Hajduka.

26' Igra se u jako laganom tempu, bez previše zanimljivosti na terenu

20' Ludnica u Omišu, novi pokušaj domaćina i tribine su eksplodirale. Obrana reprezentacije bez problema se obranila.

Omis - Prijateljska utakmica Hrvatske nogometne reprezentacije i NK OMIS u povodu 100 godina istoimenog kluba na stadionu Andjelko Marusic Ferata.

12' GOL Hrvatska vodi 2:0, za dva gola prednosti zabio je Brekalo

7' Pokušali su sad nogometaši Omiša i digli publiku na noge, no ništa od toga.

5' Igra se opušteno, u revijalnom tonu. Prikladno utakmici u kojoj rezultat nije nimalo bitan.

2' GOL Hrvatska vodi 1:0, u svom rodnom gradu zabio je Ivan Perišić.

1' Počela je utakmica.

15.04 Rođeni Omišanin Ivan Perišić je uoči utakmice dobio priznanje.

14.57 Poznat je sastav Hrvatske. Za Vatrene će igrati Livaković, Ćaleta-Car, Vida, Jedvaj, Barišić, Badelj, Brozović, Brekalo, Modrić

14.55 Stadion u Omišu je pun, još je pet minuta do početka utakmice.

Hrvatska nogometna reprezentacija u petak, s početkom u 15 sati, odigrat će revijalnu utakmicu protiv četvrtoligaša Omiša povodom obilježavanja 100. rođendana dalmatinskog kluba.

Nakon četiri godine i one nesretne svastike na praznom Poljudu, koja je zatvorila vrata reprezentaciji Hrvatske u Splitu, Vatreni su se vratili u Dalmaciju.

Već danima u gradu na ušću Cetine traje nedoživljena euforija, barem kad se radi o onim najmlađima. Cijeli je Omiš u slavljeničkom raspoloženju. Njihov klub slavi 100. rođendan, a kao rođendanski poklon tom četvrtoligašu dolaze aktualni svjetski doprvaci. Kiša je nemilice padala u Omišu ovih dana, ne bi čovjek rekao da je kraj svibnja nego da je jesen. Ali ni jesenski ugođaj nije mogao zaustaviti sve one koji su naumili kupiti kartu za spektakl koji će Omiš sigurno pamtiti.

Očekuje se kako će stadion biti pun, znači očekuje se nešto više od pet tisuća ljudi.

Ulaznice su planule u roku odmah. Nisu sve išle u prodaju. Kako su nam rekli u klubu, ipak je rođendan NK Omiša pa se dio karata morao podijeliti bivšim igračima, legendama kluba, kako to već ide… Cijeli grad živi za utakmicu, u četvrtak popodne škole su radile skraćeno kako bi djeca stigla u 17 na otvoreni trening, a u petak su najavljeni dolasci svih omladinskih pogona klubova iz okolice Omiša na utakmicu koja počinje u 15 sati.