GOTOV JE PREMIERSHIP: / Manchester United razbio Leicester, Chelsea uvjerljivo pobijedio. Evo tko na kraju ide u Ligu prvaka

Manchester United nadigrao je Leicester i plasirao se u Ligu prvaka

26.7.2020.
19:10

Leicester City i Manchester United u posljednjem su kolu vodili izravnu borbu za plasman u Ligu prvaka i na kraju je ipak dalje prošao United nadigravši ih s 2:0. Do pobjede ih je doveo Fernandes golom iz penala i Lingard pogotkom u sučevoj nadoknadi drugog dijela.

Chelsea je na domaćem terenu glatko slavio protiv Wolvesa s 2:0, golovima Masona Mounta i Girouda. U Ligu prvaka će, dakle, Liverpool, City, United i Chelsea, dok će Leicester i Tottenham u Europa ligu.

Watford se pak porazom oprostio od Premier lige, Arsenal ih je naditrao s 3:2, a Aston Villa je tako preživjela ispadanje remiziravši s West Hamom 1:1. Liverpool se od sezone oprostio pobjedom 3:1 protiv Newcastlea, dok je City isprašio Norwich s 5:0.

LEICESTER CITY - MANCHESTER UNITED 0:1

SASTAVI

Leicester: Schmeichel, Justin, Morgan, Evans, Albrighton, Ndidi, Choudhury, Tielemans, Thomas, Iheanacho, Vardy.

Manchester United: De Gea, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Williams, Matić, Pogba, Fernandes, Rashford, Greenwood, Martia.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

KRAJ UTAKMICE

90' + 8' - GOL! Lingard je zabio. Schmeichel je bio neoprezan pri ispucavanju, išao je rolati loptu i Lingar mu je ukrao loptu te je zabio na prazan gol.

90' + 4' - Crveni karton i to izravni zbog krvničkog starta na McTominayju, ušao mu je đonom u stopala.

90' - Bliži se kraj i čini se da će stvari ovakve i ostati.

82' - Leicester nema više što izgubiti, moraju krenuti na glavu. U međuvremenu su pokušavali nešto malo, ali bezuspješno, no imaju inicijativu.

70' - GOL! Fernandes je bio hladnokrvan šalje golmana u krivu stranu. United je sada zacementiran na trećem mjestu. Šteta malo za Leicester, cijele sezone držali su se pri vrhu i imali odličnu šansu za Ligu prvaka, ali sada ispadaju najveći gubitnici.

68' - Penal za United. Martial je bio u jedan na jedan šansi i s leđa ga je skršio Evans. Dobio je žuti karton.

60' - Vratinicu pogađa Vardy. Centaršut je izgledao bezopasno kao i Vardyjev šut glavom koji je otišao u vis, ali je na kraju odsjeo na spojnici.

58' - Martial je bio u dobroj šansi, ali Schmeichel je izletio i na vrijeme pokupio loptu.

55' - Leicester je malo preuzeo kontrolu, iako je nešto ranije Martial imao dobru priliku.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena. U međuvremenu je Chelsea poveo protiv Wolverhamptona s 2:0 i sada drže četvrto mjesto, dok je United s ovim remijem na trećem.

45' +2' - Martial sada u odličnoj šansi nakon što ga je proigrao Fernandes, ali blokirali su igrači Leicestera. Odmah u nastavku akcije tukao je opet Rashford. Teško dišu domaći.

42' - Nova šansa za United. Pogba nalazi Rashforda, ali loše je pucao.

40' - Vardy sada puca iz velike blizine, ali Maguire odlično reagira.

37' - Fernandes je čini se ozlijeđen, gležanj je u pitanju. Ukazala mu se pomoć i nastavit će.

34' - Evo dobre prilike za Leicester, Tielemans je pucao sa 16 metara, ali pored gola.

32' - Fernandes je krasno zabio na lijepu asistenciju Pogbe koji je prebacio lobom cijelu obranu Leicestera, ali gola nema jer bilo je zaleđe.

30' - Nema baš akcije i dalje. No, United ne mora srljati, odgovara im remi, ali Leicester bi mogao malo zapeti ako želi do Lige prvaka.

25' - United je i dalje dominantniji, ali opet izostaju prave prilike. Leicester je pokušavao iz kontre malo, ali ništa konkretno nije izašlo.

15' - Matić je prodao loptu na rubu kaznenog prostora, a opasno je šutirao igrač Leicestera, ali malo iznad gola.

12' - Nema prevelikih napetosti, bit će ovo, barem ako je suditi po prvih desetak minuta, tvrda utakmica.

6' - Traje neko vrijeme već ispitivanje snaga, ali Manchester za sada ipak malo dominantniji, već su u dva navrata bili u kaznenom prostoru Lisica.

1' - Počela je utakmica.