PALI SU PRVI GOLOVI OVE SEZONE U ELITNOM NATJECANJU: / Inter se spasio poraza u Milanu

Lyon - Zenit 1:1

U prvim utakmicama nove sezone Lige prvaka Inter je odigrao na San Siru samo 1-1 protiv češke Slavije, a Lyon i Zenit su također odigrali 1-1. U skupini F u Milanu je Inter nakon tri pobjede u Seriji A dočekao prašku Slaviju kao apsolutni favorit, no Talijani su se sramotnog poraza spasili tek u sudačkoj nadoknadi.

SPEKTAKL U LIGI PRVAKA: /

U Salzburgu odigrana nevjerojatna utakmica o kojoj će se još dugo pričati

Neuvjerljivi Inter dominirao je u prvom dijelu, ali u 64. minuti Česi su neočekivano poveli golom Nigerijca Petera Olayinke, koji je nakon obrane Handanovića prvi došao do lopte i zabio iz blizine. U drugoj minuti sudačke nadoknade Sensi je iz sjajnog slobodnog udarca pogodio gredu, a odbijenu loptu je iz voleja u gol pospremio Nicolo Barella...

Hrvatski reprezentativni veznjak Marcelo Brozović igrao je do 71. minute za Inter. U ovoj skupini kasnije igraju Barcelona i Borussia Dortmund.

U skupini G u Francuskoj su Lyon i Zenit odigrali 1-1 te potvrdili da će ovo biti vrlo neizvjesna skupina. Poveli su Rusi preko Iranca Azmouna (41), a za Francuze je izjednačio Nizozemac Depay u 50. minuti iz penala. U ovoj skupini kasnije igraju Benfica i Leipzig.

Preostale utakmice igraju se u 21 sat.

UŽIVO:

Gotove su prve dvije utakmice u Ligi prvaka ove sezone

93' - GOOOL: Inter se spasio golom u sudačkoj nadoknadi. Nicolo Barella pokupio je jednu odbijenu loptu unutar šestnaesterca i zakucao ju u donji lijevi kut. Sensi je pogodio prečku iz slobodnog udarca na rubu kaznenog prostora prije toga i iz te situacije je došlo do gola.

66' - GOOOL: Slavia je šokirala San Siro golom za 1:0. Hladan tuš na uglednom nogometnom zdanju. Sudac Ruddy Buquet daje znak da gol vrijedi nakon VAR pregleda i momčad Slavia Prag može početi slaviti!

50' - GOOOL: Lyon se vraća protiv Zenita, sad je 1:1. Memphis Depay lagano je realizirao penal točnim udarcem u donji lijevi kut gola Rusa.

45' - Završila su prva poluvremena ove sezone u Ligi prvaka

41' - GOOOL: Pao je prvi gol u Ligi prvaka ove sezone. U Lyonu je Zenit poveo s 1:0. Sardar Azmoun je primio odličan pas u šesnaestercu i izbio sam na golmana, nakon čega je pucao nisko u lijevi kut i zabio pogodak.

23' - Zanimljivo je i u Lyonu. Moussa Dembele primio je jednu odbijenu loptu na rubu šesnaesterca i pucao malo iznad prečke. Malo prije toga igrač momčadi Zenit igrao je rukom u šesnaestercu, ali je sudac pokazao da se igra dalje.

12' - Ogromna prilika za Inter, prva na utakmici. Stefan de Vrij je unutar peterca skočio kako bi ispratio centaršut i udario loptu glavom koja prolazi par centimetara iznad prečke, publika na tribinama je skočila na noge. Prolomio se uzdah San Sirom.

7' - Pratimo dvoboj u Milanu kao centralni u ovom tekstualnom prijenosu UŽIVO. Samir Handanović odlično reagira i spriječava dalekometni slobodnjak koji je izveo Nicolae Stanciu. Pokušaj je išao prema donjem lijevom kutu, ali slovenski golman je bio na toj lopti.

1' - Počele su obje utakmice. Slavia Prag će izvesti početni udarac. Ruddy Buquet će biti glavni sudac utakmice na San Siru. Što se tiče susreta u Lyonu, Michael Oliver će suditi taj dvoboj.

Dame i gospodo, večeras počinje ludnica zvana Liga prvaka. U prvim susretima gledat ćemo okršaj Intera i Slavije i Lyona i Zenita. Inter je izraziti favorit protiv društva iz Praga. Predvodi ih novi trener Antonio Conte, u Serie A su vodeći nakon 3. odigrana kola uz tri sigurne pobjede i Slavia bi bila presretna kada bi izvukli bod na gostovanju na San Siru. Za Conteovu ekipu od prve minute će danas startati hrvatski reprezentativni veznjak Marcelo Brozović i to je dobra vijest za sve ljubitelje nogometa u Hrvatskoj. Ovo su sastavi u obje utakmice: