MAN. CITY I INTER PRIBLIŽILI SE POLUFINALU LP / 'Građani' očitali lekciju neprepoznatljivom Bayernu, Nerazzurri usred Lisabona šokirali Benficu

Tekstualni prijenos utakmice Manchester City- Bayern Munchen i kretanje rezultata na susretu Benfica - Inter mogli ste pratiti na portalu Net.hr

11.4.2023.
19:58

U prvim utakmicama četvrtfinala nogometne Lige prvaka igranim u utorak Manchester City je na svom terenu nadigrao Bayern sa 3-0 (1-0), dok je milanski Inter kao gost u Lisabonu bio bolji od Benfice sa 2-0 (0-0).

NIJEMCI NEMOĆNI /

Pogledajte golčinu kojom su 'Građani' probili Bayern, o ovoj majstoriji će se još jako dugo pričati

Na Etihadu je domaće u vodstvo doveo Rodri preciznim udarcem sa 20-ak metara u sam gornji desni kut u 27. minuti, da bi prednost povećao Bernardo Silva u 70. minuti. Prethodno je Grealish oduzeo loptu Upamecanu na 25 metara od vrata Bayerna i petom uposlio Haalanda koji je odlično ubacio za Bernarda koji je glavom svladao Sommera. Konačni rezultat postavio je Haaland u 77. minuti, Alvarez je ubacio u kazneni prostor, a Stones glavom spustio loptu za Haalanda koji se prikrao iza leđa neopreznog Pavarda.

Josip Stanišić ostao je na klupi Bayerna.

Brozović kapetan

Na Luzu u Lisabonu Inter je do prednosti stigao pogotkom Barelle koji je glavom u mrežu u 51. minuti spustio ubačaj Bastonija, da bi pobjedu potvrdio Lukaku iz kaznenog udarca u 82. minuti nakon što je Joao Mario neoprezno visoko podigao ruku prilikom pokušaja blokiranja ubačaja Dumfriesa.

Marcelo Brozović odigrao je čitav susret za Inter, dok je Petar Musa ostao na klupi Benfice.

U srijedu će svoje prve četvrtfinalne utakmice igrati Milan - Napoli i Real Madrid - Chelsea.

Uzvrati se igraju sljedećeg tjedna.

TIJEK MEČA

Liga prvaka, četvrtfinale

Manchester City - Bayern Munchen 3:0

Manchester City: Ederson; Akanji, Dias, Ake; Steine, Rodri, De Bruyne, Gundogan (c); Bernardo, Grealish, Haaland

Bayern Munchen: Summer; Pavard, Upamecano, De Ligt, Davies; Kimmich, Goretzka, Musiala; Sané, Gnabry, Coman

(Rodri 27', Silva 70', Haaland 77')

Kraj utakmice.

90' Tri minute nadoknade.

89' Grealish je puknuo sa vrha šesnaesterca, odlazi lopta daleko od gola.

87' Sjajno skače Rodri, Sommer opet sjajno brani.

83' Alvarez šutira s 20ak metara, jako je blizu gola prošla lopta.

81' Cancelo i Muller su igri umjesto Daviesa i Gnabryja.

77' Alvarez je sjajno dodao glavom za Haalanda, koji nije imao težak zadatak. Bayern je na konopcima.

76' Alvarez šutira u kaznenom prostoru, brani Sommer.

70' Silva zabija nakon velike pogreške Upamecana. Haalandu se piše asistencija.

69' Izlazi Musiala, na terenu je Mane.

68' Alvarez mijenja Kevina De Bruynea.

63' Kimmich je pokušao iz velike udaljenosti, blokira Dias.

57' Strašan ritam u drugom dijelu, Ake puca u prvi kut, siguran je Sommer. Nakon kornera je Dias pucao, a Sommer opet obranio.

56' Gužva nakon prekida u kaznenom prostoru Građana, Coman puca u blok.

54' Bombardira opet Sane, Ederson ne dozvoljava pogodak.

50' Velika pomutnja u obrani Bavaraca, mogu biti sretni da Haaland nije iskoristio poklon od Sommera.

49' Najbolja šansa na utakmici za Bayern, opet puca Sane u kut, opet brani Ederson.

47' Prvi žuti karton na utakmici, javna opomena za Silvu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Sane je iskušavao pažnju Edersona, Brazilac brani njegov udarac s vrha kaznenog prostora.

Kraj prvog dijela.

45' Dvije minute sudačke nadoknade.

39' U jednom duelu je De Ligt pao na tlo, a Tuchel je poslao Stanišića i Cancela na zagrijavanje.

33' Ogromna šansa za Gundogana, nogom brani golman Bayerna u situaciji jedan na jedan.

27' Rodri golčinom probio Sommera, lijevicom je zabio u "rašlje". To mu je prvi gol u Ligi prvaka ikada, a bome će ga pamtiti.

27' Dobra prilika za Musialu, ali udarac je blokiran.

22' Haaland puca točno u Sommera sa 16 metara.

20' Jaka kiša remeti ritam utakmice.

14' Malo je nedostajalo da Haaland zabije gol nakon pogreške Sommera, ali stigao je izbaciti golman gostiju.

11' Prvi udarac za Bayern, Davies neprecizno šutira s vrha kaznenog prostora.

8' Prva veća prilika, Gundogan je dočekao loptu De Bruynea, a onda trese glavom iznad gola.

6' Haaland je probao svoj udarac po prvi put u večeri. Otišlo je preko vrata.

5' Traje početno ispitivanje snaga.

1' Počeo je spektakl na Etihadu.

Benfica - Inter 0:2

Benfica: Odysseas Vlachodimos; Gilberto, Antonio Silva, Morato, Alex Grimaldo; Chiquinho, Florentino; Joao Mario (C), Rafa Silva, Fredrik Aursnes; Gonçalo Ramos

Inter: Andre Onana; Matteo Darmian, Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni; Denzel Dumfries, Nicolo Barella, Marcelo Brozović (C), Henrikh Mkhitaryan, Federico Dimarco; Lautaro Martinez, Edin Džeko.

( Barella 51', Lukaku 82')

82' Dumfries je izborio najstrožu kaznu, koju realizira Lukaku.

63' Promjene kod Intera.

57' Brozović je najbolje ocijenjeni igrač utakmice prema SofaScoreu trenutno.

51' Inter je poveo golom Nicola Barelle, asistencija se piše Bastoniju.

49' Javna opomena za Brozovića jer je pretjerano reagirao na odluku suca.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

42' Podatak koji govori koliko se Brozović bori za Inter, s kapetanskom trakom oko ruke večeras.

39' Omjer udaraca je 4:2 za Benficu.

16' Rafa Sliva je imao veliku priliku za domaćina, ali brani Onana.

7' Brozović je dobro ubacio pred vrata, no nitko nije popratio njegovu loptu.

1' Počela je utakmica u Lisabonu, Brozović kao kapetan predvodi Inter.

20.00 Utakmice u Manchester i Lisabonu počinju za točno sat vremena.

17.55 Stigli su sastavi. Naš Marcelo Brozović igra od prve minute i kao kapetan predvodi Inter protiv Benfice.

____________________________________________________________

U utorak navečer vraćamo se elitnom nogometnom natjecanju - Ligi prvaka. Na rasporedu je četvrtfinalna faza, a danas od 21.00 na rasporedu su dva velika sraza - Benfica i Inter u Lisabonu, te Manchester City i Bayern na Etihadu.

Ratnički nogomet Benfice i Intera?

Inter je četvrtfinale izborio osvajanjem drugog mjesta skupine C u kojoj je bio s Bayernom, Barcelonom i Viktorijom Plzen, nakon čega je u osmini finala bio bolji od Porta (1:0, 0:0).

Benfica je, pak, bila iznimno uvjerljiva među posljednjih 16 u ogledima s Club Bruggeom (2:0, 5:1), a prije toga je osvojila skupinu H ispred Paris Saint-Germaina, Juventusa i Maccabija iz Haife. Nema sumnje, portugalski sastav pravi je izazov za sve.

La Gazzetta Dello Sport, najprestižniji talijanski dnevni sportski list, vjeruje u svoje izabranike i piše - "Inter, može se ovo proći, ali Benficin napad se mora zaključati".

Sudar giganata na Etihadu

Oči čitavog nogometnog svijeta gledat će prema sudaru engleskog i njemačkog prvaka.

Manchester City je osvojio grupu G ispred Borussije Dortmund, Seville i Kopenhagena, a onda nakon 1:1 iz prve utakmice osmine finala deklasirao RB Leipzig sa 7:0 za plasman među posljednjih osam u natjecanju.

Bayern je također osvojio skupinu, a u osmini finala je (lakše no što su mnogi očekivali) izbacio francuski PSG.