JUVENTUS SLAVIO U NIKAD TIŠEM DERBIJU: / Ramsey i Dybala gurnuli Brozovićev Inter daleko od borbe za prvo mjesto

Inter gotovo da nije stvorio šansu u derbiju nakon kojeg je Juventus opet zasjeo na vrh ljestvice

8.3.2020.
22:35

26. kolo Serie A; Allianz Stadion, 20:30

Juventus - Inter

2:0

Nogometaši Juventusa vratili su se na vrh ljestvice talijanskog prvenstva 2:0 domaćom pobjedom u velikom derbiju 26. kola protiv Intera igranom u Torinu na praznom stadionu.

Juventus je do pobjede stigao golovima Ramseya (54') i Dybale (67'). Kod prvog pogotka velški se veznjak odlično snašao u gužvi u gostujućem kaznenom prostoru, dok je kod drugog argentinski napadač odigrao dupli pas s Ramseyem, a potom se sjajnim driblingom riješio dvojice čuvara i preciznim udarcem sa 15-ak metara pogodio mrežu iza nemoćnog Handanoviča.

Juventus je s ova tri boda stigao na vrh ljestvice sa 63 boda, jednim više od drugog Lazija, dok je Inter ostao treći sa 54 boda i utakmicom manje.

Hrvatski reprezentativni veznjak Marcelo Brozović igrao je čitavu utakmicu za Inter.

[VIDEO] BIZARAN POTEZ CRISTIANA RONALDA KRUŽI INTERNETOM: /

Pogledajte što je napravio prije utakmice s Interom

Remi Fiorentine

Ranije u nedjelju je hrvatski reprezentativni veznjak Milan Badelj igrao do 87. minute za Fiorentinu koja je igrala 0:0 na gostovanju kod Udinesea. Fiorentina je 12. na ljestvici sa 30 bodova, dva više od 14. Udinesea.

Uspješni su bili đenovski klubovi koji su ostvarili važne pobjede u borbi za ostanak, Genoa je šokirala Milan na San Siru slavivši sa 2:1 , dok je Sampdoria kao domaćin nakon preokreta svladala Veronu također sa 2-1 (0-1). Genoa je u Milanu izgradila prednost od 2-0 u prvom poluvremenu golovima Pandeva (7') i Cassate (41'), da bi poraz Milana ublažio Ibrahimović (77').

Hrvatski reprezentativac Ante Rebić igrao je za Milan do 57. minute. Genoa je s ova tri boda izašla iz zone ispadanja, sada je 17. sa 25 bodova, koliko ima i 18. Lecce, dok je Milan ostao sedmi sa 36 bodova, tri manje od šestog Napolija.

Poraz Jurića nakon 10 utakmica

Verona, koju vodi hrvatski trener Ivan Jurić, povela je u Đenovi preko Zaccagnija (32') te je dugo vremena izgledalo kako će odigrati i 10. utakmicu zaredom bez poraza, no veteran u domaćim redovima Quagliarella (77', 86'-11m) je s dva gola u završnici donio preokret. Bio je ovo prvi poraz Verone nakon točno tri mjeseca, odnosno 7. prosinca i 2:3 poraza od Atalante. Sampdoria je 16. sa 26 bodova, dok je Verona osma sa 35.

U prvoj utakmici dana SPAL je kao gost svladao Parmu sa 1:0 golom Petagne (71'-11m) s bijele točke. Ta je utakmica započela s više od sat vremena zakašnjenja jer je talijanski ministar sporta Vincenzo Spadafora pokušao u posljednji trenutak odgoditi njezino odigravanje. Igrači i suci već su bili na travnjaku u vrijeme kada je utakmica trebala započeti u 12.30 sati kada su hitno pozvani natrag u svlačionice. Nakon dodatnih pregovora ipak je odlučeno da utakmica počne u 13.45. SPAL je s tri boda iz Parme pobjegao sa začelja, sada je 19 sa 18 bodova, dva više od posljednje Brescije. Parma je deveta sa 35 bodova.

Sve utakmice ovoga vikenda u Italiji igraju se bez gledatelja na tribinama.

FT Gotova je utakmica u Torinu. Juventus je slavio 2:0 i tako se vratio na vrh ljestvice Serie A.

90' Igrat će se još četiri minute.

80' Marcelo Brozović jedan je od rijetkih igrača u Interu koji igra na visokoj razini. No mora puno pretrčati i puno raditi, a upravo je zbog jednog starta zaradio žuti karton.

68' Evo i novog pogotka za Juve. Dybala je zabio nakon odlične kombinacije s Ramseyem. Argentinac je na svom putu do mreže driblingom slomio kičmu Ashleyu Youngu i vanjskom pogodio za povećanje vodstva Juventusa.

55' Vodi Juventus 1:0 Gol je zabio Aaron Ramsey. Douglas Costa ubacio je loptu u sredinu, a Velšanin nakon odbijanca neobranjivo pospremio loptu iza Handanovićevih leđa.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

HT Gotovo je prvo poluvrijeme. Golove nismo vidjeli, ali nije nedostajalo uzbuđenja.

33' I Marcelo Brozović je okušao svoj udarac, ali je bio neprecizan. Poslao je tu loptu preko gola s 20-ak metara.

30' Probudio se malo Inter i počeo napadati. De Vrij je pucao glavom nakon kornera, ali bio je neprecizan.

15' Douglas Costa je silovito tukao iskosa s lijeve strane, ali Handanović je spreman na taj udarac.

7' Jako čudna atmosfera u Torinu u kojem se čuje kako igrači i treneri pričaju na terenu. Inače, Juventus je stisao od samog starta i trenutno je bolji.

1' Počela je utakmica na praznom Allianz stadionu.

Trebala je ova utakmica Juventusa i Intera biti presudna za vrh ljestvice talijanske Serie A, ali Lazio je objema momčadima pomrsio planove. Nebeskplavi su zasjeli na vrh tablice, a Juventus se pobjedom uključuje u mrtvu utrku za prvo mjesto.

Situacija kod Intera je drugačija. Marcelo Brozović i njegova momčad moraju po bodove ako misle biti makar drugi jer trenutno za Juventusom zaostaju šest bodova.

Nažalost, zbog epidemije koronavirusa neće biti gledatelja na tribinama, što nije tako strašan scenarij s obzirom da je postojala mogućnost da se sve utakmice odgode.