NE TAKO USPJEŠAN POVRATAK U HNL / Istra uvjerljivo svladala Hrvatski dragovoljac na Aldo Drosini

Gosti su uspjeli ublažiti poraz nakon lijepog prodora i preciznog udarca Veljače u sudačkoj nadoknadi

18.7.2021.
18:49
Dubravka Petric/PIXSELL

U posljednjoj utakmici 1. kola Prve HNL Istra 1961 je svladala povratnika u društvo najboljih Hrvatski dragovoljac s uvjerljivih 3-1 (3-0).

Pitanje pobjednika riješeno je već u prvom poluvremenu kada je Istra 1961 povela sa 3-0 s dva gola Bandea (10, 16) i jednim Matića (45+3). Poraz gostiju ublažio je Veljača (90+3).

Povratnici ublažili poraz

Domaći su u vodstvo stigli nakon što je Bande izbjegao zamku zaleđa, zatim prevario svog čuvara Majstorovića i poodio donji kut ne najbolje postavljenog Šubarića. Taj je pogodak provjeravan nekoliko minuta putem VAR-a no na kraju je sudac Zebec ipak pokazao na centar.

Nedugo po nastavku domaći su odlično kombinirali po desnoj strani, udarac Iličića je blokiran, no akciju je dobro pratio Bande i atraktivnim udarcem pospremio odbojanac u mrežu.

Na 3-0 povisio je Matić u trećoj minuti nadoknade prvog dijela udarcem glavom nakon ubačaja Mlinara. U nastavku su gosti uspjeli tek ublažiti poraz nakon lijepog prodora i preciznog udarca Veljače u sudačkoj nadoknadi.

Tijek utakmice

Prva hrvatska nogometna liga

Istra 1961 - Hrvatski Dragovoljac 3:1 (Bande 10', 18', Matić 45+3' / Veljača 90+3')

Sastavi

Istra: Lučić: Navarro, Marić, Perković, Marin; Mlinar, Calderon, Blagojević; Ivančić, Iličić, Bande

Hrvatski Dragovoljac: Šubarić; Majstorović, Bagadur, Ivkić, Valentić; Roca, Bašić; Teklić, Sekulić, Petković; Jazvić

Kraj utakmice

90+3' GOOL! Hrvatski Dragovoljac uspio je zabiti svoj prvi gol u ovosezonskoj Prvoj HNL. Strijelac je Veljača!

90' Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.

84' Veliku šansu imala je sada Istra! Lisica je prebacio obranu gostiju, pronašao je Ivančića na pet metara, a sjajni Šubarić skida loptu s noge veznjaku Istre.

77' Roca je dobio žuti karton zbog prekršaja s leđa na Bandeu koji je jurio prema vratima Dragovoljca.

70' Ipak ništa od jedanaesterca za Istru.

69' Moguć je kazneni udarac za Istru! Ivančić je izveo slobodan udarac, a Bagadur ispred svoga gola igrao rukom. VAR provjerava... Zebec odlazi sam pogledati je li to dovoljno za kazneni udarac.

64' Tempo igre je u potpunosti zamro... Ništa se ne događa na Aldo Drosini…

54' Promjene kod Dragovoljca. Luka Viduka i Mario Veljača ulaze u igru, izlaze Petković i Jazvić.

49' Prvi žuti karton za igrače Istre. U sučevu bilježnicu upisao se Frano Mlinar zbog prekršaja na Jazviću.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Izmjena na poluvremenu kod Dragovoljca, izašao je iz igre Teklić, a umjesto njega je ušao Skorup.

Kraj prvog poluvremena

45+3' GOOL! Istra ponovno zabija i sada vodi 3:0! Matić je zabio svoj prvi gol za Istru, a zabio je glavom u mrežu Dragovoljca.

45+2' Novi žuti karton za igrače Dragovoljca, sada se u sučevu bilježnicu upisao Jazvić.

45' Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.

39' Opasnija situacija ponovno za Dragovoljca. Istra je bila u izglednoj situaciji, išao je Mlinar u brzi šprint i stigao jedan na jedan s golmanom, ali je Šubarić to izbio van.

34' Još jedan žuti karton za Dragovoljca. Bašić je dobio žuti karton zbog prekršaja na Istrinom golmanu Lučiću.

29' Prvi žuti karton na utakmici dobio je Sekulić koji je visoko podigao nogu i tako pogodio suparnika u glavu. Sekulić je nakon toga napustio igru, a ušao je Perić.

25' Dragovoljac je izveo korner s lijeve strane i došli jako blizu golu! Zatresla se greda iznad Lučića.

18' GOOL! Istra ponovno vodi! Rezultat je 2:0, a strijelac je ponovno Bande. Spremno je dočekao jedan odbijanac nakon akcije po desnoj strani. Lopta mu je došla na drugu stativu i od tamo je iz prve pogodio praznu mrežu.

14' GOOL! Istra vodi 1:0! Nakon provjere VAR-a gol je priznat Istri!

10' Bande je zabio gol, ali još se ne zna je li bio u nedozvoljenoj poziciji dok mu je lopta upućivana. VAR provjerava situaciju.

7' Istra je preuzela inicijativu odmah na početku utakmice i za sada drži svoj posjed.

1' Počela je utakmica.

Istra: 'Imaju brzinu u nogama'

"Sretni smo zbog početka sezone. Nedostaje nam nekoliko igrača, ali dobro smo trenirali i radujemo se početku natjecanja. Igrači su na pripremama odradili zaista odličan posao, svakog dana su na trening dolazili otvorenog uma i prihvaćali nove ideje, trudili se odraditi najbolje sve dane zadatke. S tim dijelom sam veoma zadovoljan.

Svaki pojedini igrač želi napredovati i želi više, a to je ono što svaki trener želi. Pogledali smo utakmice Hrvatskog Dragovoljca i imamo sliku o njima, dobro su organizirani u obrani, imaju brzinu u nogama i fizički su jaka momčad, no pravo stanje ćemo vidjeti ove nedjelje na terenu", rekao je u najavi utakmice trener Istre Gonzalo Garcia.

Hrvatski Dragovoljac: 'Jedva čekamo istrčati na teren'

Hrvatski Dragovoljac spreman je za utakmicu.

"Pripreme su iza nas, pripremali smo se na najbolji mogući način. Spremni dočekujemo prvo kolo, jedva čekamo istrčati na teren. Imamo odličnu atmosferu u momčadi. Ovo je jedna velika klapa. Novi igrači su se uklopili na najbolji mogući način", tvrdi kapetan Dragovoljca Zvonimir Šubarić.