ISTRA - DINAMO 0:0 / Prvi kiks Igora Bišćana na klupi Dinama: Raspoložena Istra zadržala 'nulu' u Puli

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Net.hr

22.4.2023.
15:28

U susretu 30. kola SuperSport HNL-a Istra 1961 i Dinamo su pred 3.340 gledatelja na stadionu Aldo Drosina odigrali 0-0.

HAJDUK - VARAŽDIN 2:0 /

Hajduk golčinama srušio hit HNL- a: Igrači Bijelih kao da su se natjecali tko će zabiti pogodak sezone

Bila je to tvrda i čvrsta utakmica bez previše prilika, a Istra 1961 je veći dio susreta bila posve ravnopravna hrvatskom prvaku.

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici imao je domaćin u 17. minuti. Luka Hujber je s desne strane uputio povratnu loptu u kazneni prostor, natrčao je Advan Kadušić, ali je pucao iznad gola. Istra je zaprijetila i u 30. minuti, ovoga puta pucao je Frano Mlinar, ali niti on nije uspio pogoditi okvir gola.

Prilike na utakmici

Dinamo je prvi put zaprijetio u 31. minuti, Josim Drmić je pucao iz teške pozicije, no Lovro Majkić se nije dao iznenaditi. Pet minuta kasnije Robert Ljubičić je uposlio Daria Špikića koji je iz voleja pucao preko gola.

Prvi udarac u nastavku vdjeli smo u 54. minuti, Ristovski je opalio sa 20-tak metara, ali siguran je bio Majkić. U 68. minuti zaprijetio je i Ivanušec, a minutu kasnije kod domaćin i Lisica, ali nije bilo promjene rezultata.

Najbolju priliku u drugom poluvremenu imao je Dinamo u 76. minuti. Ristovski je odlično ubacio s desne strane, a Fran Topić sa sedam-osam metara pucao pored gola.

Završnica

Tri minute kasnije sjajnu priliku je imao i domaćin. Monsef Bakrar je pobjegao Šutalu, ušao u kazeni prostor iskosa i pucao, no Livakovića je pravovremeno izašao s gola i zatvorio mu kut. Alžirski napadač je možda mogao i uposliti Abdallahija Mahmouda koji se nalazio u sredini.

U završnici susreta Dinamo je pritisnuo, no Istra se uspješno obranila ostavši neporažena u drugom uzastopnom domaćem susretu protiv Dinama nako što je prije mjesec dana slavila sa 1-0.

U subotu se još sastaju Hajduk i Varaždin, dok će u nedjelju igrati Gorica i Rijeka. U petak je Lokomotiva pobijedila Šibenik sa 1-0, dok je Slaven Belupo slavio protiv Osijeka sa 2-1.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 67 bodova, Hajduk ima utakmicu manje i 13 bodova manje, dok je Rijeka treća sa 41 bodom.

TIJEK UTAKMICE

30. kolo SuperSport HNL

Istra 1961 - Dinamo 0:0

DINAMO: Livaković, Ristovski, Šutalo, Perić, Perković, Ljubičić, Mišić, Baturina, Ivanušec, Špikić, Drmić.

ISTRA 1961: Majkić, Hujber, Marešić, Galilea, Marin, Mlinar, Petrusenko, Caseres, Kadušić, Matheus, Bakrar.

90+7' Žuti karton za Ristovskog zbog simuliranja.

90+4' Špikić s pet metara puca preko gola, te izlazi iz igre. Bulat je na terenu.

90+3' Žuti karton za Mahmouda.

90' Igrat će se još pet minuta nadoknade.

82' Ulazi u igru legenda HNL- a, Slavko Blagojević.

80' Najveća prilika za Istru, Bakrar je mogao dodati na drugu stranu, ali Livaković hvata loptu u ruke i spašava Dinamo.

76' Zamalo je Topić zabio na drugoj stativi nakon jednog ubačaja.

69' Mahmoud je na terenu umjesto Kadušića.

68' Ivanušec puca preko gola.

65' Baturina i Drmić napuštaju teren, ulaze Topić i Menalo. Fran Topić će tako upisati svoj treći nastup ove sezone.

62' Demoni rade pravi šou, bacali su konfete na tribini.

57' Žuti karton za Galileu zbog prigovora.

54' Ristovski pokušava iznenaditi Majkića iz daljine.

49' Opasan centaršut Istre, u posljednji trenutak čisti Perić.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

42' Bišćan se može zabrinuti svog izdanja Dinama u prvom poluvremenu, domaći pružaju odličan otpor.

36' Prava prilika za Dinamo, Špikić promašuje volej na drugoj stativi.

31' Prvi udarac Dinama na utakmici, Drmić je išao "oči u oči" sa Majkićem i vrhom kopačke pogodio u vratara.

30' Dva udarca Istre u istom napadu, Kadušić i Mlinar nisu pogodili okvir gola.

27' Lisica je u igri umjesto Matheusa, koji se ozlijedio.

25' Dinamo još uvijek nije puknuo na vrata.

22' Prva javna opomena na utakmici, Mauro Perković ide u bilježnicu suca.

18' Kadušić promašuje veliku priliku, s desetak metara je pucao preko vrata.

17' Šahovska partija na Aldo Drosini, bez udarca na vrata.

12' Dinamo nije uspio zaprijetiti iz kornera.

11' Istra ima veći posjed lopte, 60:40 u korist domaćina.

5' Traje početno ispitivanje snaga.

1' Počela je utakmica.

------------------------------------------------------------

Najava utakmice:

Od 17 sati se u 30. kolu SuperSport HNL-a sastaju Istra 1961 i Dinamo.

Dinamo i dalje predvodi ljestvicu domaćeg prvenstva sa 66 bodova, 12 više od drugoplasiranog Hajduka. Istra 1961 je na osmom mjestu s 37 bodova, koliko ima i sedmoplasirana Lokomotiva, no Lokosi imaju susret više.

U tri ovosezonska prvenstvena ogleda Istre i Dinama, Modri su slavili dvaput, u trećem kolu s uvjerljivih 4:1 te u 21. kolu s minimalnih 1:0, a s 1:0 Puljani su bili uspješniji sredinom prošloga mjeseca u zaostalom dvoboju 12. kola. Dinamo sada ide po osvetu.

"Manje-više se zna što nas čeka. Istra igra specifičan nogomet, s glavom i repom, svojim stilom i jasnim ciljem. Znamo što nas čeka, bit ćemo dobro pripremljeni. Kao što imamo negativno iskustvo, čeka nas jako opasan protivnik, ali želimo nastaviti pozitivan niz i napraviti nova tri boda prema naslovu prvaka", rekao je trener Dinama Igor Bišćan u najavi susreta.