HAJDUK - VARAŽDIN 2:0 / Hajduk golčinama srušio hit HNL- a: Igrači Bijelih kao da su se natjecali tko će zabiti pogodak sezone

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Net.hr

22.4.2023.
18:05
Ivo Cagalj/PIXSELL

U susretu 30. kola SuperSport HNL-a Hajduk je na Poljudu pobijedio Varaždin sa 2-0 smanjivši zaostatak za vodećim Dinamom na 10 bodova.

ISTRA - DINAMO 0:0 /

Prvi kiks Igora Bišćana na klupi Dinama: Raspoložena Istra zadržala 'nulu' u Puli

Pobjedu Hajduku donijeli su Yassine Benrahou (25) i Emir Sahiti (65).

Nakon što je Dinamo remizirao u Puli, Hajduk je dobio priliku pobjedom smanjiti zaostatak. I uspio je, međutim, "Modri" i dalje imaju velikih deset bodova plusa.

Fantastični golovi

Hajduk je već u drugoj minuti zatresao suparničku mrežu, međutim Melnjakov pogodak je poništen zbog prekršaja Awaziema u napadu. U osmoj minuti zaprijetio je Benrahouu, ali je pucao ravno u Zeleniku. U 11. minuti priliku su imali i gosti, Domjanić je izbio sam pred Lučića, ali je vratar Hajduka obranio njegov udarac.

U 25. minuti domaćin je poveo sjajnim golom Benrahoua iz slobodnog udarca sa 18 metara. Francuski napdač marokanskih korijena je sjajno prebacio živi zid i matirao Zeleniku. Korak bliže pobjedi Hajduk je došao u 65. minuti fantastičnim pogotkom Sahitija. Veznjak Hajduka se prvo riješio svog čuvaram, a onda vanjskom pogodio same rašlje.

TIJEK UTAKMICE

30. kolo SuperSport HNL

Hajduk - Varaždin 2:0

HAJDUK (3-4-1-2): Lučić - Ferro, Awaziem, Melnjak - Fossati, Grgić, Sigur, Sahiti - Benrahou - Livaja, Mlakar

VARAŽDIN (4-3-3): Zelenika - J. Stanić, Jelenić, Pellumbi, Urata - Pilj, Puclin, Teklić - Šego, Domjanić, Drožđek

Kraj utakmice.

90' Anello puca nakon Livajine asistencije preko vrata.

84' Melnjak i Mlakar izlaze iz igre, ulaze Kalinić i Letaj.

83' Opalio je Šego izvana, nije zabio.

78' Drožđek puca s pet metara točno u Lučića.

75' Teklić s 35 metara puca ljevicom pod gredu, opet brani Lučić.

73' Anello, koji danas slavi rođendan, puca u blok obrane Varaždina.

69' Sahiti napušta teren, Anello je u igri.

65' Strašan pogodak Emira Sahitija, prvo je stisnuo lažnjak, a onda vanjskom pogodio u rašlje. Ovo je možda i gol sezone.

60' Mlakar sjajno puca iz teške situacije, nova velika 'parada' Zelenike.

57' Zamalo autogol, Kolarić je htio očistiti ubačaj, ali pogađa vratnicu.

54' Varaždin ima posjed, ali ne ubire plodove.

48' Prvi žuti karton na utakmici za Tonija Borevkovića.

47' Benrahou puca s pet metara, ali fantastično brani Zelenika.

46' Počelo je drugo poluvrijeme s tri izmjene, ulazi Borevković umjesto Ferra. Varaždin šalje na travnjak Dmitrovskog i Kolarića.

Kraj prvog dijela.

45+3' Benrahou je još jednom pokušao iz slobodnog udarca, ali 'boksa' Zelenika

45' Tri minute sudačke nadoknade.

42' Teklić prijeti iz kornera direktnim udarcem, opet brani Lučić.

41' Sjajno je Šego pokušao iz jako teškog kuta iznenaditi Lučića, ali golman Hajduka brani.

38' Krovinović je ušao u igru umjesto Grgića.

35' Nakon duela u kaznenom prostoru, Grgić je pao na pod, i zbog neugodnog udarca u glavu ne može nastaviti susret.

29' Livaja je pokušao prizemno sa dvadesetak metara pogoditi gol, sigurno brani Zelenika.

25' Kakav pogodak Benrahoua, majstorski je zabio iz slobodnog udarca s 20 metara.

23' Sahitijev udarac iz blizine sjajno brani Zelenika, nije Hajduk iskoristio kontru.

18' Varaždin je preuzeo posjed lopte, Splićani su se povukli.

11' Domjanić se našao u sjajnoj situaciji, ali Lučić brani zicer. Varaždin je zamalo šokirao Poljud.

9' Benrahou nakon sjajnog dodavanja Livaje puca točno u Zeleniku.

8' Nakon početnog uzbuđenja, utakmica je ipak ušla u malo mirnije vode.

2' Melnjak je zabio pogodak, ali stoperi Hajduka rade prekršaj u napadu zbog čega neće biti priznat.

1' Počela je utakmica.

--------------------------------------------------------

Najava utakmice:

Hajduk se nada da na valu povijesnog rezultata juniora, seniorska momčad može zaokružiti uspjeh.

Protivnik neće biti lagan, jedna od hit momčadi HNL- a, Varaždin dolazi na Poljud tražeći bodove u borbi za Europu.

Prva tri dvoboja ove sezone otišla su na stranu splitske momčadi, a susret su najavili oba trenera:

"U svim utakmicama smo bili konkurentni s Hajdukom, ali nevjerojatno nismo osvojili ni boda. Na to je sigurno utjecalo neiskustvo moje ekipe, ali i kvaliteta Hajduka na čelu s Markom Livajom na kojeg ne treba trošiti previše riječi", tvrdi Mario Kovačević.

Ivan Leko s druge strane najavljuje: "Kad se pogledaju sve tri utakmice ove sezone, dobili smo ih sve, a mogli smo ih sve tri izgubiti. Zadnju utakmicu smo ih dobili tek kad su ostali s igračem manje… Meni se sviđa gledati to kako igraju, visoki presing, napadaju visoko. Sigurno nas čeka jedna zahtjevna utakmica."