SJAJNA PREZENTACIJA NOVOG TRENERA / Bišćanov Dinamo pokazao svoju snagu: Na Maksimiru razmontirali Slaven Belupo i najavili renesansu

Tekstualni prijenos utakmice Dinama i Slaven Belupa pratite uživo na portalu Net. Hr

15.4.2023.
18:23
Luka Stanzl/PIXSELL

U susretu 29. kola SuperSport HNL-a Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Slaven Belupo sa 4-0 i sada ima 12 bodova više od drugoplasiranog Hajduka.

"Modri" su dominirali cijeli susret i rutinski su stigli do bodova protiv Slaven Belupa koji je u srijedu izgubio od Hajduka u polufinalu hrvatskog Kupa.

Odmorena i motivirana momčad Igora Bišćana nije imala milosti prema gostima iz Koprivnice pobjedivši s uvjerljivih 4-0.

Već su prve minute pokazale u kojem će smjeru ići ova utakmica. Dinamo je u osmoj minuti mogao do vodstva. Prvo je Josip Mišić uzdrmao vratnicu, a u nastavku akcije odlično je pucao Martin Baturina, ali je Ivan Čović sjajno obranio.

Drmić doveo modre u vodstvo

U 12. minuti Čović je obranio i udarac Daria Špikića, a nakon kornera zaprijetio je i Mauro Perković. U 27. minuti hrvatski prvak je zasluženo poveo golom Josipa Drmića. Stefan Ristovski je sjajno ubacio s desne strane, Špikić je prenio loptu, a Drmić zabio za vodstvo.

Sedam minuta kasnije bilo je 2-0. Perković je ubacio, a Špikić glavom povećao prednost. U posljednjim trenucima prvog dijela Dinamo je nakon sjajne akcije postigao i treći pogodak. Baturina je proigrao Luku Ivanušeca, a on lagano prebacio Čovića.

U prvom poluvremenu gosti su imali samo jednu pravu priliku, u 40. minuti s ruba kaznenog prostora je pucao Arber Hoxha, no Dominik Livaković je sjajno reagirao.

U 61. minuti "Modri" su zabili i četvrti gol. Baturina je ubacio iz slobodnog udarca, a Josip Šutalo pogodio za konačnih 4-0.

UŽIVO

Dinamo Slaven Belupo 4:0

SuperSport HNL 29. kolo

Slaven Belupo: Čović, Marina, Božić, Perošević, Hoxha, Mudražija, Hlevnjak, Jambor, Soldo, Mioč, Christopoulos.

Dinamo: Livaković - Ristovski, J. Šutalo, Perić, Perković - Mišić, Ljubičić - Špikić, Baturina, Ivanušec - Drmić

90+3' KRAAAAAJ

90+3' Igrat će se još tri minute

81' Izlaze Ristovski i Drmić, a u igri su Moharrami i Topić. Kod gostiju Bašić mijenja Marinu.

80' Nova velika prilika za Dinamo. Mišić je sjajno proigrao Špikića koji se našao pred Čovićem no ovaj brani udarac

72' Izlaze Perić, Baturina i Ljubičić, a u igri su Živković, Bulat i Menalo.

70' Izlaze Perošević i Mudražija, a u igri su Krstanović i Krušelj.

62' GOOOOOOOL! Baturina je ubacio iz kornera, a Josip Šutalo do stative pogodio za 4:0 vodstvo Dinama

55' STATIVAAA! Nastavlja se dominacija Dinama, a ovoga puta je opasan po gol Belupa bio Baturina. S nekih 20-ak metara pogodio je stativu

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45+1' Kraj prvog poluvremena

45+1' GOOOOOOOOOL!!! Kako igra Dinamo. Modri su u nekoliko dodavanja izbacili cijelu momčad Slaven Belupa, a posao je na kraju odradio Baturina koji je sjajno proigrao Ivanušeca koji nije imao težak zadatak.

44' Drmić je odlično proigrao Ivanušeca koji iskosa s desne strane izlazi pred Čovića, no on odbija u korner.

41' Puca Ivanušec u drugi kut Čovićevog gola, ali golman Belupa brani.

40' Hoxha prijeti iz kontre, Livaković sigurno intervenira.

35' Perković je odlično ubacio s lijeve strane, a Špikić pogodio u drugi kut Čovićevog gola.

32' Mišić puca visoko preko vrata.

27' Ristovski je sjajno ubacio loptu u kazneni prostor, a Drmić je poentirao iz blizine i samo potvrdio dominaciju. Ovo mu je ukupno 14. zgoditak ove sezone, a toliko ih ima i Bruno Petković.

25' Špikić je ubacio loptu u peterac, ali tamo nije bilo nikoga od domaćih.

21' Slaven Belupo je trenutno bez udarca na vrata i ima 26% posjeda lopte u nogama.

15' Čović brani Perkoviću udarac glavom.

14' Špikić se našao u velikoj prilici, ali iz dobre situacije trese krivu stranu mreže.

8' Velika gužva nakon kornera, greda se tresla nakon udarca Mišića, prijetio je i Baturina, ali brani Čović.

5' Ivanušec prijeti prvi, odlazi lopta daleko preko vrata.

3' Opasno je bilo u kaznenom prostoru gostiju, Drmić je čekao loptu Ristovskog, koju na kraju nije dočekao. Prohujala je kroz peterac...

1' Počela je utakmica.

---------------------------------------------------------

Najava utakmice:

Dinamo i Slaven Belupo od 19.10 igraju na Maksimiru u 29. kolu elitnog razreda hrvatskog nogometa.

PRIJATELJI KAO ŠTO SU BILI /

Zoran Zekić se zbog izjave ispričao Ivanu Leki: 'Ne znam što se dogodilo, prebacilo me'

Od prošla tri međusobna dvoboja ove sezone, Dinamo je dobio u dva, dok je remi iz Koprivnice najsvježiji.

Trener Igor Bišćan najavio je utakmicu: "Neće biti nijedna utakmica do kraja prvenstva lagana, ne volim kad ekipa se previše mora oslanjati na mlade igrače. Moramo s ovim kadrom izgurati sezonu do kraja."

S druge strane Zoran Zekić traži način da podigne momčad nakon ispadanja iz Kupa od Hajduka:

"Baš nam je teško. Svi smo ponovno pogledali utakmicu. Vidjeli smo detalje za koje mislimo da nisu trebali biti takvi na kraju. Ne bih volio previše o tome pričati. Kako se kaže: Psi laju, karavane prolaze. Tako je svugdje u svijetu. Moramo naći snagu i motiv, to je život. Čovjek se mora ustati, ne plakati. To je draž sporta."