Liga prvaka / Dvoboj divova: Liverpool potopio Inter lukavštinama Salaha i Firmina

Perišić i Brozović sa svojim Interom večeras u 21 sat dočekuju moćni Liverpool u osmini Lige prvaka, a live prijenos pratite s nama

16.2.2022.
20:40
profimedia.hr

Nerazzurri" i "Redsi" su odigrali zanimljivu utakmicu s mnogo trke, nizom prilika, a na koncu su slavili gosti sa 2-0 premda je i talijanski prvak vrlo lako mogao do slavlja.

Pobjedu "Redsima" donijeli su Roberto Firmino (76) i Mohamed Salah (83).

Pritisak Liverpoola u prvom dijelu

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u 14. minuti. Robertson je iz slobodnog udarca s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu, Mane je pucao glavom, ali iznad gola. Samo dvije minute kasnije uzvratio je Inter najboljom prilikom u prvom poluvremenu. Perišić je sjajno prošao po lijevom krilu, ubacio pred gol do Calhanoglua koji je pucao, ali je lopta pogodila prečku.

U 29. minuti okušao se Alexander-Arnold iz slobodnog udarca, no i taj je pokušaj završio iznad gola. Uslijedilo je novo uzbuđenje pred vratima engleskog sastava u 35. minuti. Bila je to brza kontra domaćeg sastava, Dumfries je pokušao uposliti Džeku ispred gola, no Konate je uklizavanjem spriječio opasnu situaciju.

Inter bolje ušao u nastavak

Inter je bolje ušao u drugo poluvrijeme. Već na startu domaćin je imao priliku koja je izrađena na "hrvatski pogon". Perišić je bio dodavač, a Brozović je opalio sa 18 metara, ali je pucao pored gola. U 53. minuti je ponovo zaprijetio Inter, ponovo je ubacio Perišić, no Lautaro je zamalo zakasnio.

U 60. minuti Inter je zabio, no pogodak Edina Džeko je ispravno poništen zbog zaleđa. Prvu priliku u nastavku gosti su imali u 63. minuti, ali Luis Diaz nije najbolje reagirao.

Salah i Firmino ubili svaku nadu Interu

U trenucima Interove dominacije, Liverpool je u 76. minuti poveo. Roberson je ubacio iz kornera, a Firmino glavom zabio za vodstvo "Redsa". Novu priliku za Inter vidjeli smo u 80. minuti, s ruba kaznenog prostora pucao je Perišić, ali preko gola.

Gosti su pobjedu i veliku prednost uoči uzvrata osigurali u 83. minuti golom Mohameda Salaha. Alexander-Arnold je ubacio u kazneni prostor, a Salah se najbolje snašao u gužvi ispred gola.

Ivan Perišić i Marcelo Brozović su odigrali cijeli susret u domaćim redovima. Uzvratni susret je 8. ožujka u Liverpoolu.

Inter - Liverpool 0:2

Inter: Handanovič, Skriniar, De Vrij, Bastoni, Dumfries, Vidal, Brozović, Hakan Çalhanoğlu, Perišić, Džeko, Lautaro

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson; Elliott, Fabinho, Thiago; Salah, Diogo Jota, Sadio Mane

Salzburg - Bayern 1:1

93' Gotov je dvoboj u Milanu. Liverpool je u samo 8 minuta zapečatio sudbinu prvaka Italije

92' Talijanski navijači polako napuštaju stadion, još minuta do kraja

83. Mohamed Salah prizemnim udarcem s 10 metara povećava vodstvo Liverpoola. Bio je najspretniji u kaznenom prostoru nakon odbijanca i nemoćni Handanović je mogao samo promatrati

80' Perišić pucao s ruba kaznenog prostora, ali lopta odlazi visoko preko vrata

75' Firmino zabija za prednost Liverpoola! Nakon krasno izvedenog kornera Brazilac s prve stative glavom pogađa malu mrežicu pokraj nemoćnog Handanovića. Pogodak pogledajte OVDJE.

73' Dumfries nakon kornera glavom puca blizu Alissonovih vrata

71' Džeko se našao u dobroj situaciji. Sjurio se s lijeve strane prema golu, Alisson je ostao predaleko od vrata, ali bosanski napadač je išao na dodavanje umjesto da sam pokuša završiti akciju

70' Izlazi Martinez, a u Interovim redovima novo ime je Alexis Sanchez

68' Primirila se situacija na terenu. Liverpool je skrio loptu i malo smirio nalete Intera. Još uvijek nema udarca u okvir gola

63' Evo i Liverpoola! Nakon lijepe kombinacije Luis Diaz u lijepoj šansi no Škriniar blokira

60' Igru su napustili Mane i Elliot, a ušli su Keita i Luis Diaz

60' Džeko bježi Liverpoolovoj obrani, izbija sam pred Alissona te smireno posprema loptu u mrežu, no izgleda da je bio u zaleđu

52' Kakva prilika Intera! Perišić je s lijeve strane ušao u kazneni prostor i centaršutom potražio Martineza na vrhu peterca no on ostaje malo prekratak

46' Firmino ulazi umjesto Jote, Inter nastavlja bez promjena

45' Fantastično dodavanje Ivana Perišića za Džeku, no njemu lopta bježi u primanju

40' Škriniar opasno puca glavom nakon kornera, ali opet pokraj Liverpoolovog gola

37' Gužva u kaznenom prostoru Intera, ali obrana milanske ekipe uspjeva blokirati udarac Jote

32'  Posljednjih 7,8 minuta se igra u visokom ritmu. Liverpool pritišće, a Inter vreba priliku iz kontre u prvom redu preko Ivana Perišića no u ovom periodu izuzev nekoliko nerezonskih udaraca engleske ekipe nismo vidjeli ništa opasno po vratare.

25' Za sada je Perišić najbolji Interov igrač. Većina opasnih akcija ide upravo preko njega. Kod Liverpoola, najaktivniji je Robertson na lijevome beku

23' Nakon kornera Liverpoola lopta se odbila na drugu stativu. Tamo je Mane pucao atraktivno škaricama preko Perišića, ali zatresao je vanjsku stranu mreže

16' Inter vrlo blizu pogotku! Perišić je sve pripremio za Cahanoglua no on iz blizine pogađa gredu. Akciju pogledajte OVDJE

14' Najbolja šansa na utakmici. Slobodan udarac s lijeve strane pada na sam rub peterca Intera no Mane puca glavom preko vrata

9' Liverpool kruži oko Interovih 16 metara no talijanska momčad se organizirano brani.Jednu odbijenu loptu je Alcantara pokušao poklopiti iz voleja no otišlo je preko vrata

5' Prvu šansu ima Inter. Lautaro Marinez okušao je udarac s 18 metara no lopta je prošla pokraj lijeve vratnice Liverpoolovog gola

0' Počeo je dvoboj na San Siru

20.55 - Klopp je postavio igračeće širiti obranu Intera. Imaju široku klupu, ali tijekom čitave utakmice će se voditi bitka na sredini terena. Marcelo Brozović će, stoga, biti jedan od glavnih protagonista utakmice. Trebao bi biti, obzirom na svoju ulogu u Interu, a i filozofiju ove utakmice.

Majstorski potez /

Liverpool se prisjetio golčine Fernanda Torresa Interu u Ligi prvaka prije 14 godina

19.30 - Na travnjake bi mogla izaći hrvatski reprezentativci - Ivan Perišić i Marcelo Brozović koji su ključni igrači Intera

Inter večeras u 21 sat na svome stadionu dočekuje Liverpool u osmini finala Lige prvaka.

Engleska ekipa ima ulogu favorita ako je suditi prema procjenama kladionica usprkos činjenici da Inter igra odlično te da je posebno impresivan na domaćem terenu.

Englezi dominantni u grupnoj fazi

Liverpool je grupnu fazu odradio sa svih šest pobjeda te su izgledali fantastično u dvobojima protiv Atletico Madrida, Porta i Milana te uz Ajax i Bayern jedini u četvrtinu finalu stigao s maksimalnim brojem bodova.

S druge strane, Inter nije bio tako uvjerljiv u grupnoj fazi. Prošli su kao drugi u skupini iza Reala pobjegavši svega tri boda najvećem iznenađenju ovogodišnje Lige prvaka, Šerifu iz Tiraspola. Četvrta ekipa u njihovoj grupi je bio ukrajinski Šahtar.

Inter u nokaut fazi nakon deset godina

Jurgen Klopp i njegove trupe traže povratak na staze europske slave nakon što su se 2018. i 2019. dva puta uzastopno igrali finale Lige prvaka gdje su prvo poraženi od Reala pa potom do trofeja došli u ogledu s Tottenhamom. Ipak nakon toga se Liverpool nije uspio probiti dalje od četvrtfinala. Interu je ova utakmica pak povratak u nokaut fazu nakon deset godina.

Uoči prvog susreta na Giuseppe Meazzi, s novinarima je pričao trener Liverpoola Jurgen Klopp.

'Jedva čekam Perišića'

Njemački strateg već je godinama jedan od najboljih trenera na svijetu, a u momčadi Inter posebno je istaknuo Perišića. Klopp je s Vatrenim surađivao u Borussiji Dortmund za koju je naš reprezentativac nastupao od 2011. do 2013. godine.

"Moram izdvojiti Perišića, jedva ga čekam vidjeti. S njim sam osvojio duplu krunu u Njemačkoj i divim mu se. Jako mi se sviđa kao igrač. Tu je Džeko i ostatak momčadi. Barella ne može igrati, što za nas nije nimalo loše jer se radi o fantastičnom igraču s vrhunskom tehnikom. U teoriji je prednost što prvu utakmicu igramo u gostima, ali sve ovisi kako ćemo tamo odigrati. Računamo na podršku s Anfielda u uzvratu, ali ne ovisimo o tome", poručio je Nijemac.