HAJDUK RAZBIO INTER U ZAPREŠIĆU, CAKTAŠ NA ČELU LJESTVICE STRIJELACA: / Jović podijelio dva crvena u golijadi

Kapetan Hajduka zabio je dva pogotka u visokoj pobjedi Bilih u utakmici bez rezultatskog značaja

25.7.2020.
20:44
Matija Habljak/PIXSELL

Nogometaši Hajduka u posljednjoj su utakmici sezone pobijedili Inter u Zaprešiću s 4:1 Junak utakmice bio je Mijo Caktaš koji je zabio dva gola i tako, bar privremeno, stigao na vrh ljestvice HNL strijelaca.

Inter je zabio gol sam sebi, tragičar je bio Grgić koji je u 64. minuti u vlastitu mrežu gurnuo loptu. Jairo je na samom kraju povisio na 4:0, a Andrić je za Inter zabio počasni pogodak.

Hajduk je jedno od lošijih sezona u povijest okončao pobjedom nad već ispalim Interom, koji je izgubio i 15. utakmicu zaredom u prvenstvu. Utakmica će se pamtiti i po činjenici da je Hajduk svoja prva dva gola zabio s igračem manje.

25.07.2020., stadion Ivan Laljak-Ivic, Zapresic - Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo, NK Inter Zapresic - HNK Hajduk. Damir Grgic. Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Rekreativna utakmica

U vrlo slabom prvom dijelu gotovo da nije bilo prilika, tek pokušaj Andrića u 44. minuti kojeg je obranio vratar Posavec, dok je u 39. minuti Caktaš iz blizine pucao pored vrata.

U 50. minuti Splićani su ostali s igračem manje nakon isključenja Marija Vuškovića, koji je u samo dvije minute dobio dva žuta kartona, no Hajduk je ipak poveo u 57. minuti kada je veliku pogrešku obrane Intera iskoristio Mijo Caktaš i došao do svog 19. gola u sezoni. U 64. minuti Hajduk je povećao vodstvo nakon što je branič Intera Damir Grgić pogodio vlastitu mrežu u pokušaju da očisti ubacivanje Dolčeka.

U 73. minuti isključen je i igrač Intera Nikol Soldo, a dvije minute kasnije na asistenciju Jaira Caktaš dolazi do svog 20. gola, čime je na ljestvici strijelaca preskočio Marića iz Osijeka. U sudačkoj nadoknadi Jradi je s 20 metara pogodio za 4:0, a počasni gol za Inter dao je Komnen Andrić iz slobodnog udarca.

Hajduk je sezonu okončao kao peti s 60 bodova, 20 manje od prvaka Dinama, dok je Inter zadnji sa samo 17 bodova.

UŽIVO

36. kolo Prve HNL

Stadion ŠRC Zaprešić, 18:55

Inter - Hajduk 1:4

INTER: Hadžikić, Vego, Nekić, Mlinar, Mamut, Soldo, Andrić, Mitrović, Mazalović, Marasović, Grgić. Klupa: Matković, Rom, Van Bruggen, Postonjski, Vušković, Barić, Bosec, Benčić, Bilobrk, Plehan

HAJDUK: Posavec, Juranović, Mujakić, Dimitrov, Vušković, Jurić, Čuić, Jradi, Caktaš, Jairo, Eduok.. Klupa: Sentić, Nejašmić, Kreković, Jakoliš, Blagaić, Brnić, Dolček, Tahiraj, Radić, Dellova, Pršir

FT Kraj utakmice

90' Jradi zabija za konačnu pobjedu Hajduka, a smanjio je Andrić za samo počasnih 4:1

75' Caktaš je opet zabio! 3:0 za Hajduk, a Caktaš je najbolji strijelac lige s 19 golova, jednim više od Mirka Marića.

73' Sad je broj snaga poravnat na terenu. Soldo je dobio drugi žuti karton.

64' Inter je sam sebi zabio gol. Grgić je tragičar, ugurao je loptu u vlastitu mrežu, no, da nije on, lopta bi stigla do Krekovića koji ne bi imao težak posao. Loptu je ubacio Dolček.

57' Sjajan gol Caktaša!. Potegnuo je kapetan Hajduka s ruba kaznenog prostora i od stative je ušla ta lopta u gol Intera. Došao je u sjajnu poziciju nakon greške žute obrane. Sad se izjednačio s Mirkom Marićem na ljestvici strijelaca HNL-a, svaki ima po 18 golova.

51' Vušković ide ka svlačionici jer je dobio drugi žuti karton zbog neopreznog starta, drugi u samo tri minute. Mamut je pucao iz tog slobodnog udarca sjajno, no još bolje brani Posavec. Na drugoj strani sijeva kontra Hajduka. Jako dobro se igra u drugom dijelu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme utakmice i odmah prijeti Inter. Andrić je opet pucao, a lopta je završila u vanjskom dijelu mreže.

HT Gotovo je prvo poluvrijeme u Zaprešiću. Zasad gledamo dosta rekreativnu utakmicu, no Hajduk igra ipak nešto bolje.

44' Odličan udarac Andrića, prizemno je išla ta lopta, ali Posavec je bio spreman na nju i obranio.

39' Odličan pokušaj Caktaša glavom, ali odsjelo je to na vanjskom dijelu mreže.

36' Mujakić je morao napustiti teren zbog ozljede, a ušao je Dolček, šteta za Hajduk jer je on bio upravo jedan od najaktivnijih Hajdukovih igrača.

31' Sjajna šansa za Hajduk. Vušković je stigao do lopte nakon što je Jradi pucao iz slobodnjaka, no obranio je Hadžikić njegov udarac.

24' Igor Tudor dobio je zbog prigovora na suđenje žuti karton od svog "starog prijatelja" Frana Jovića s kojim se donedavno sporio na sudu.

18' Prvi pokušaj Intera. Andrić je pucao, ali samo preko gola.

10' Hajduk očekivano napada, Jairo je uputio prvi udarac prema golu, ali nije to bio neki sjajan udarac. Zanimljivo je da Mijo Caktaš danas može osvojiti naslov najboljeg strijelca Prve HNL. Dva mu gola trebaju da prestigne Mirka Marića koji ih je skupio 19.

1' Počela je utakmica u Zaprešiću. Igra se bez gledatelja.

18:00 - Stigli su početni sastavi.

Dok čekamo spektakularnu završnicu HNL-a koja kreće od 21:05, možemo vrijeme prikratiti jednom dosta nebitnom utakmicom Intera koji je već ispao iz lige i Hajduka koji sezonu završava na povijesno lošem petom mjestu.

Sreća da HNL sezona već za tri tjedna opet kreće jer ove dvije momčadi pokušat će ovu godinu što prije zaboraviti.

TUDOR IZNENADIO NEOČEKIVANIM ODGOVOROM NA PITANJE O KRIZI NA POLJUDU I SVOJOJ BUDUĆNOSTI: /

'Imam stvari koje mi kažu ljudi u klubu...'

"Ne pratim novine, pa nemam informacije. Imam stvari koje mi kažu ljudi unutar kluba. Moj jedini fokus je na utakmicu s Interom. Ekipu sam vidio dosta dobro, ići ćemo s standardizacijom. Nema Čoline, dobio je nezgodan udarac, ostali su svi spremni”, rekao je uoči utakmice s Interom trener Hajduka Igor Tudor.

“Priča nakon korone, ne samo u HNL-u nego u svim ligama je specifična. Pratim u Italiji, kao da Juve nije dobar, osvojit će prvenstvo jer su drugi loši. Svi su isti, nisu na nivou na kojem bi trebali biti. Usudio bi se reći ako gledamo utakmice s Lokomotivom, Osijeka, pa Rijeku, tri boda su se odlučila s prekidima. Da je bilo drukčije, pričalo bi se na drugi način. Ali, to je sastavni dio igre. Hajduk će završiti na mjestu gdje ne pripada”, zaključio je Tudor.

Utakmicu Intera i Hajduka možete uživo pratiti na portalu Net.hr.