ŠOKANTAN PORAZ U REYKJAVIKU: / Islanđani u zadnjoj minuti stigli do velike pobjede protiv Hrvatske

U utakmici 6. kola skupine I kvalifikacija za odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo u Rusiji 2018. godine Hrvatska je izgubila od Islanda u Reykjaviku sa 0-1 (0-0).

11.6.2017.
22:19

Strijelac jedinog gola bio je Hordur Magnusson u 90. minuti.

Nakon ovog rezultata Hrvatska i Island na vrhu skupine imaju po 13 bodova, dva više od treće Turske i četvrte Ukrajine, dok su na dnu Finska i Kosovo s po jednim bodom.

Bio je ovo šesti međusobni susret Hrvatske i Islanda i prvi poraz Vatrenih. U prethodnih pet utakmica Hrvatska je upisala četiri pobjede i jedan remi.

Tijekom prvih 45 minuta niti jedan sastav nije uspio uputiti udarac u okvir gola suparnika. Islanđani su počeli vrlo agresivno i u prvih pet minuta natjerali hrvatske obrambene igrače na nekoliko pogrešnih dodavanja, ali srećom bez posljedica.

LUDNICA NA TRIBINAMA: Pogledajte kakvu su atmosferu napravili hrvatski i islandski navijači

Islandski presing hrvatski su igrači uspjeli probiti u sedmoj minuti kada je Perišić prošao po desnom krilu, ali je prekasno odlučio potražiti Mandžukića u sredini kaznenog prostora i izgledna prilika za pogodak otišla je u nepovrat. Nažalost, bila je to ujedno i najbolja prilika Hrvatske u prvom poluvremenu.

Deseta minuta nastavka donijela je uzbuđenja na oba kraja terena. Prvo je Perišić prizemnim centaršutom pronašao Nikolu Kalinića, no udarac našeg napadača sa sedam metara prošao je pored vratnice. Samo nekoliko sekundi potom vratima Lovre Kalinića zaprijetio je Bjarnason, ali i taj šut sa 20-ak metara prohujao je pored gola.

Na prvi udarac u okvir gola čekalo se sve do 66. minute, a tada je tek ušao Brozović pokušao s distance, ali Halldorsson je bio spreman i odbio loptu u korner.

Veliku priliku Island je imao u 80. minuti, no srećom njihov najbolji igrač Gylfi Sigurdsson nije najbolje zahvatio loptu kada je sa desetak metara iskosa s desne strane bio u dobroj situaciji za udarac. U 87. minuti Gylfi Sigurdsson je još jednom zaprijetio, no njegov dobar pokušaj sa 15-ak metara Vida je uspio blokirati.

Potvrda bolje igre Islanda u samoj završnici stigla je u samoj završnici, u 89. minuti Kalinić je uspio odlično reagirati na udarac glavom Gudmundssona, no iz kornera koji je uslijedio je pogodak. Hordur Magnusson je bio najviši u skoku i sretno-spretnim udarcem uspio prebaciti visokog Kalinića koji je ostao na gol-liniji.

Hrvatska će u sljedećem kolu 2. rujna ugostit Kosovo, a tri dana potom gostuje kod Turske.

ISLAND - HRVATSKA 1-0 (0-0)

Stadion Laugardalsvollur

GLEDATELJA: 10.000

ISLAND: Halldorsson - Saevarsson, Arnason, R. Sigurdsson (Ingason, 90+1), Magnusson - Gudmundsson, Gunnarsson, Hallfredsson, Bjarnason (Gislason, 81) - G. Sigurdsson, Finnbogason (Sigurdasson, 77)

HRVATSKA: L. Kalinić - Jedvaj, Lovren, Vida, Pivarić - Modrić, Badelj; Kovačić - Perišić, Mandžukić (Santini, 88); N. Kalinić (Brozović, 63)

STRIJELAC: 1-0 Magnusson (90)

SUDAC: Undiano (Španjolska)

UŽIVO:

Island - Hrvatska 1:0

Island: Halldorsson - Saevarsson, Arnason, R. Sigurdsson, Magnusson - Gudmundsson, Gunnarsson, Hallfredsson, B. Bjarnason - G. Sigurdsson, Finnbogasson

Hrvatska: L. Kalinić - Jedvaj, Vida, Lovren, Pivarić - Badelj, Modrić - Mandžukić (Santini 88'), Kovačić, Perišić - N. Kalinić (Brozović 63')

Kraj

90' GOOL Island je poveo preko Magnussona, koji je bio najviši u skoku te je glavom pospremio loptu u mrežu.

88' Santini je ušao umjesto Mandžukića.

87' Vida je odlično reagirao. Tukli su Islanđani, ali je branič sjajnom reakcijom izubio u korner.

86' Pet minuta do kraja, Čačić sprema novu izmjenu. Čini se da će Santini u igru.

81' Islanđani su izveli korner, Mandžukić je očistio. Vatreni su krenuli u kontranapad, ali su ih domaćini zaustavili.

80' Island je imao lijepu priliku. Lopta je došla do Sigurdssona, ali je iz neposredne blizine tukao daleko do gola.

75' Modrić je ubacio iz kornera, Magnusson je izbacio.

71' Perišić je ubacio u 16-erac, Islanđani su očistili.

66' Brozović je snažno tukao iz daljnine. Lopta je išla u okvir vrata, Halldorsson je na kraju izbio u korner. Bio je to prvi udarac u okvir gola na utakmici.

62' Traje pritisak Vatrenih. Čačić je pripremio zamjene. Brozović je ušao umjesto Kalinića.

55' Islanđani su odmah uzvratili. Bjarnason je također tukao malo kraj gola.

55' Prekasna akcija Hrvatske. Perišić je ubacio u 16-erac za Kalinića, ali je njegov udarac sa sedam, osam metara sjevnuo kraj gola.

52' Kovačić je lijepo povukao, Perišić mu se otvarao, ali je poslao prejak pas. Šteta.

49' Finnbogasson je povukao, Vida je na kraju izbio u korner. Mini pritisak Islanđana.

46' Utakmica se nastavlja.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

44' Gunnarsson je ubacio sa strane, ali je Hrvatska opet očistila.

39' Island je opasno zaprijetio. G. Sigurdssonje oštro ubacio, međutim izvrsno je reagirao Dejan Lovern te je spriječio da lopta dođe do Islanđana.

37' Modrić je ubacio iz prekida, ali je pokušaj očišćen.

36' Islandu se otvorila prilika. Sigurdsson je tukao iz prekida s vrha 16-erca, srećom preko gola.

34' Niti jedna momčad još nije uputila udarac u okvir gola.

29' Gudmundsson je ubacio u peterac, ali smo se obranili, potom je Gunnarsson tukao iz daljine pored gola.

25' Modrić je ubacio iz prekida, Vida je bio na lopti, ali je raščistio Gunnarsson.

24' Neopreznost u obrani, Bjarnason je pobjegao, ali, srećom, svirano je zaleđe.

18' Kalinić je je primio loptu na rubu šesnaesterca i pucao iz dobre pozicije, ali je lopta otišla daleko od gola.

18' Teško se Vatreni nose sa zgusnutim veznim redom suparnika.

11' Modrić je tukao iz daljine visoko iznad gola.

8' Modrić je poslao savršen pas za Perišića. Interov krilni napadač poslao je povratnu loptu na vrh peterca gdje su bili Mandžukić i Kalinić, Juventusov napadač prvi ju je probao dohvatiti, ali u tome nije uspio, pa su Islanđani očistili.

7' Vatreni su sada preuzeli kontrolu, ali su još uvijek bez prilike. Islanđani su dosta disciplinirani i svi stoje iza lopte dok Hrvatska ima loptu.

4' Pivarić je očistio opasan ubačaj s lijeve strane.

3' Domaćini su agresivno ušli u susret i konstantno pritišću Vatrene.

1' Počela je utakmica.

19.27 - Vatreni su se zaputili prema stadionu.

19:21 - Uskoro će biti objavljeni sastavi.