ČEKAMO RASPLET U SPLITU / Dinamo je jesenski prvak, barem privremeno: Zabili dva fantastična pogotka, a dva su im poništena. Sada čekamo rasplet u Splitu

Dinamo je na vrhu, Hajduk i Osijek igraju od 17 i 30

19.12.2021.
14:38
Igor Kralj/PIXSELL

Nogometaši Dinama posljednje kolo dočekali su kao treći na ljestvici s 37 bodova i utakmicom manje, u odnosu na drugoplasirani Osijek s 38 bodova i 19 utakmica, te vodeću Rijeku s 40 i 20 odigranih susreta, dva više od Plavih.

NEMOŠ' TI TO RAZUMIT' /

Orilo se 'mrzim Dinamo, srpsko ime to': Torcida poslala strašnu poruku HNS-u; Bjelicu izvrijeđali, Dalić i Kustić sve pratili sa Zapada

Dinamo je tako danas pobijedio Hrvatski dragovoljac na njihovom terenu s 2:0 i skočili na prvo mjesto ljestvice!

Pobjedu momčadi Željka Kopića donijeli su svojim golovima Dino Perić u 17. minuti te Komnen Andrić u 68. minuti, a kod oba pogotka se u ulozi asistenta našao Mislav Oršić.

Dva nepriznata gola

Dinamo je 12. pobjedom u ovoj prvoligaškoj sezoni došao do 40 bodova, čime se bodovno izjednačio s Rijekom, ali aktualni prvaci imaju bolju gol-razliku od Riječana. Treći je Osijek sa 39 bodova, a čevrti Hajduk sa 34, a upravo će Splićani ugostiti Osječane na Poljudu od 17.30 sati u posljednjoj utakmici 20. kola i posljednjoj u Prvoj HNL u ovoj kalendarskoj godini.

Dinamo je od prve minute jasno dao do znanja po što je došao u Kranjčeviću protiv zadnjeg na ljestvici, a od uvjerljivije pobjede dijelili su ga centimetri koji su presuđivali kod dva postignuta, ali kasnijim pregledom snimke nepriznata gola.

Prva je takva situacija bila u 9. minuti, kad je na ubačaj Mislava Oršića Komnen Andrić glavom poslao loptu u mrežu, ali je asistent Oršić u začetku akcije ostao u nedopuštenom položaju.

Oštar ubačaj Oršića, pogodak Perića

U 15. minuti je ponovno Andrić u prilici, ali je nakon Špikićevog dodavanja zatresao gredu. Dvije minute poslije Dinamo je poveo.

Udarac iz kuta izveo je Oršić. Njegov oštar ubačaj na dva metra lagano je glavom skrenuo Dino Perić, što je bilo dovoljno da domaći kapetan i vratar Šubarić ostane bez prave prilike za intervenciju.

U 20. minuti je Oršić bio blizu pogotka, ali je lopta pogodila vratnicu i odbila se u ruke Šubariću.

I u 39. minuti je VAR bio protiv Dinama. Danijel Štefulj je trebao biti strijelac, ali je nakon višeminutnog pregledavanja te situacije zaključak VAR-a bio da je Dinamov lijevi bočni bio u zaleđu.

Čekamo rasplet u Splitu

Na jedinu pravu intervenciju Dominika Livakovića čekali smo do 53. minute. Benedikt Mioč je oprobao svoj precizan i snažam udarac, a Livaković je krajnjim naporom izvukao loptu iz gornjeg desnog kuta.

Pitanje pobjednika odlučeno je u 68. minuti. Mislav Oršić je povukao kontru, prošao s loptom 30-ak metara, a onda idealno poslužio Komnena Andrića. Dinamov centarfor je elegantno zaobišao istrčalog Šubarića i poslao loptu u nebranjenu mrežu za konačnih 2-0.

Ne uspije li Osijek pobijediti Hajduka u posljednjoj utakmici ovoga kola, Dinamo će 2021. završiti kao vodeća momčad HT Prve lige i zaslužiti neslužbeni naslov jesenskog prvaka, uz jednu utakmicu manje, odgođeni derbi protiv Hajduka, koji će biti odigran u proljetnom dijelu prvenstva.

Tijek utakmice

HNL - 20 kolo, Posljednje kolo jesenskog dijela sezone

Stadion: Kranjčevićeva (Zagreb)

HRVATSKI DRAGOVOLJAC - DINAMO 0-2 (Perić 18', Andrić 68')

HRVATSKI DRAGOVOLJAC (3-4-3): Šubarić - Ćosić, Lukić, Vulikić - Majstorović, Mioč, Roca, Mamić - Turčin, Petković, Štrkalj

DINAMO (3-4-1-2): Livaković - Lauritsen, Šutalo, Perić - Ristovski, Mišić, Gojak, Štefulj - Špikić - Oršić, Andrić

Kraj utakmice

90' Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

83' Evo još jedne prilike za Modre. Lauritsen je pucao glavom, ali lopta ide točno u Šubarića.

80' Zadnja promjena kod Dinama, iz igre izlazi Mislav Oršić, a ulazi Luka Menalo.

70' Promjene kod Dinama, iz igre su izašli Gojak i Andrić, a ušli su Tolić i Jurić.

BBB

68' GOOL! Vodi Dinamo 2:0, a strijelac je Andrić! Zaredala se greška nad greškom Dragovoljca. Situaciju je iskoristio Oršić pa sjajno proigrao Andrića koji je 'zaobišao' Šubarića i tako ga prevario pa pogodio na prazan gol.

60' Nekoliko baklji ušlo je na teren, igra će se kratko zaustaviti dok se to ne počisti. Promjena kod Dinama, iz igre je izašao Špikić, a ušao je Bulat.

BBB

58' Nova prilika za Hrvatski dragovoljac. Pokušao je sada Štrkalj zabiti iz okreta, ali Livi i to lagano brani.

53' Kakva obrana Livakovića! Mioč je s dvadesetak metara odlično pucao, a Livi je fantastično reagirao i obranio siguran pogodak.

Dominik Livaković

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Zamjena kod Hrvatskog Dragovoljca, Vuco je ušao umjesto Roce.

Kraj prvog poluvremena

45' Igrat će se šest minuta sudačke nadoknade.

43' Već četiri minute traje provjera VAR-a, nervozna je klupa Dinama. Izvadili su mobitele i provjeravaju tu snimku. Ali evo, kaže glavni sudac da sigurno ništa od toga pogotka i označeno je zaleđe.

39' Novi gol Dinama i novo poništenje. Oršić je dodao Štefulju, on ubacio u pet metara, a Špikić je zabio. Ali eto, Štefulj je bio u zaleđu.

35' Ponovno prijeti Hrvatski dragovoljac. Zaprijetio je sada Dragovoljac, ali nije bilo preciznosti u toj završnici. Turčin se poskliznuo, a na kraju i ozlijedio pa mu je pružena liječnička pomoć.

24' Prvi udarac Hrvatskog dragovoljca na ovoj utakmici. Opalio je Štrkalj s kojih 15 metara, ali odlazi ravno u ruke Livakovića. Čuju se sada odjeci BBB-ovaca "Dinamo, Dinamo".

BBB

20' Uh, šta je sada Dinamo mogao zabiti. Oršić je opalio po golu, ali je pogodio vratnicu od koje se lopta odbila u ruke Šubarića.

18' GOOL! Evo ga, sada nema VAR-a! Dinamo vodi 1:0. Oršić je izveo korner i savršeno poslao loptu ispred samog gola, a Perić glavom ubacio za vodstvo Modrih.

Mislav Oršić izvodi korner

15' Odlična prilika Modrih. Mišić je sjajno proigrao Špikića na krilu, a ovaj je odličnim ubačajem pronašao samog Andrića na drugoj stativi. Andrić je pucao i iz velike blizine zatresao prečku!

9' GOOL! Andrić već je zabio za Dinamo, ali ništa. Ništa od tog pogotka, automatski je poništen. Označeno je zaleđe Orišića...

6' BBB-ovci došli su podržati Modre u ovoj zadnjoj utakmici jesenskog dijela sezone. Glasni su i skandiraju za svoj klub. Sigurno će Dinamu to pomoći da uzme tri boda danas.

Mladi BBB

4' Prvi ubačaj iz kornera za Dinamo, a izvest će ga Oršić. Ipak ništa od toga, obrana je bila dobro postavljena.

1' Počela je utakmica.

____________________________________________________________________________

Rezultati dosadašnjih utakmica ovog kola

Rijeka - Istra 1961 1-0 (Obregon 82)

Gorica - Šibenik 2-3 (Lovrić 12, Stojanovski 68 / A. Jakoliš 30, Delić 51, M. Jakoliš 87)