PRVI PORAZ IGORA BIŠĆANA: / Dinamov majstor fantastičnim golom donio vodstvo 'mini-Vatrenima', a onda je uslijedio hladan tuš

Ivanušec je pretrčao pola terena u slalomu iz zabio za vodstvo mladih Vatrenih, no u nastavku je Češka došla do sjajnog preokreta

18.11.2019.
19:50
Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Kvalifikacije za Europsko prvenstvo U21

Hrvatska - Češka

1:2

Hrvatska nogometna U21 reprezentacija upisala je poraz protiv reprezentacije Češke u Velikoj Gorici. Mladi Vatreni prokockali su vodstvo iz prvog dijela, da bi na kraju Česi stigli do jako važne pobjede i tako izabranike Igora Bišćana udaljili iz kombinacija za Europsko prvenstvo.

U utakmicu je Hrvatska krenula dobro, a posebno je motivirajuće bilo vidjeti u redovima mlad ereprezentacije Josipa Brekala koji je u subotu za seniorsku reprezentaciju odigrao sjajnu utakmicu.

Upravo je Brekalo u početnih 20 minuta stigao do najbolje prilike. našao se oči u oči s vratarom Češke, no čuvar mreže iz tog je dvoboja izašao kao pobjednik.

No nije ništa mogao u 30. mnuti kad je igrač Dinama Luka Ivanušec nezaustavljivo krenuo u prodor skoro s polovice terena, u slalomu nanizao nekoliko Čeha i majstosrski pogodio za u potpunosti zasluženo vodstvo domaćina.

AKO SE OVO NE PROMIJENI - GOTOVI SMO! /

Hrvatska bi mogla bez većih problema osvojiti Euro, ali iz nekoliko razloga vjerojatno neće

Preokret

Nažalost, Hrvatska je ubrzo požalila zbog svih propuštenih prilika. U 39. minuti nakon jednog kornera Krejči je poslao loptu u mrežu i opet smo bili u egalu. Šteta, jer je Hrvatska u prvom dijelu zaslužila još pokoji gol.

U drugom dijelu Češka je u potpunosti okrenula rezultat, pogodak za pobjedu zabio je Bucha u 72. minuti iskoristivši zbunjenost Branimira Kalaice i Joška Gvardiola.

U posljednjim trenucima susreta Domagoj Bradarić je dobio crveni karton zbog oštrog prekršaja.

Češka je ovom pobjedom preuzela vodstvo na ljestvici sa 11 bodova, Grčka je druga sa 10 bodova, Škotska na trećem mjestu ima osam bodova, a Hrvatska je četvrta sa šest bodova. Slijede Litva (4) i San Marino (0)

Idući nastup hrvatska U-21 reprezentacija će imati 27. ožujka iduće godine u Škotskoj.

FT Gotova je utakmica. Nažalost, publika će sa stadiona u Velikoj Gorici otići pognutih glava. Igor Bišćan upisao je svoj prvi poraz na čelu U21 reprezentacije.

90' Ovo nam nije trebalo. Crveni karton na samom kraju zaradio je Domagoj Bradarić i to bi bilo to od ove utakmice

84' Posavec je ušao u igru i domah se našao u dobroj šansi. Glavom je pucao pored vrata.

72' Češka vodi 1:2 pogotkom Budche nakon jednog "flipera" u našem kaznenom prostoru. Kakav hladan tuš za Igora Bišćana i njegovu momčad.

63' Uf, ovo je bilo opasno. Šemper je obranio veliku šansu za Čehe. Sreća ga je vratar Hrvatske danas na visini zadatka.

58' Češka je došla do gola, ali neće ga sudac priznati. Bio je prekršaj na Lepinjici.

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Velikoj Gorici.

HT Prvo poluvrijeme je gotovo. Hrvatska je po igri više zaslužila vodstvo od Češke i ima još 45 minuta da pokaže da je bolja momčad od gostiju.

39' Česi su zabili za 1:1. Nakon kornera loptu je u gol poslao Krejči i vratio utakmicu u egal.

30' Hrvatska vodi! Ivanušec je pretrčao pola terena u slalomu iz zabio za vodstvo mladih Vatrenih! Sjajan potez Dinamovog asa.

20' U sjajnu je šansu došao Josip Brekalo koji se našao oči u oči s vratarom Češke, no obranio je njegov pokušaj Jedlička. Imala je Hrvatska još jednu veliku šansu na samom početku utakmice, ali nije lopta htjela u gol.

19' Kakve sada dvije reakcije Šempera u samo dvije minute. Spasio je vratar Hrvatske dvije stopostotne šanse nakon kojih je Češka mogla biti u vodstvu u Velikoj Gorici.

1' Počela je utakmica u Velikoj Gorici

Hrvatska reprezentacija U21 u Velikoj Gorici igra vrlo važnu utakmicu kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Igor Bišćan i mladi Vatreni tražit će tri boda protiv Češke koja je na drugom mjestu skupine, ali ima utakmicu više od naših nogometaša.

Hrvatska nije sjajno krenula u kvalifikacije. Izgubili smo u prvoj utkamici protiv Škotske, ali dolaskom Igora Bišćana sve se promijenilo. Upisali smo pobjede protiv San Marina i Litve. ova tri boda značila bi nam jako puno, a odlična vijest je i povratak Josipa Brekala u redove naše reprezentacije.

Utakmicu Hrvatske i Češke U21 reprezentacije pratite na portalu Net.hr.