GORICA NASTAVILA IMPRESIVAN NIZ: / Rijeka pala u samoj završnici, Dvorneković pogodio za petu uzastopnu pobjedu

Rijeka je nastavila loš niz protiv Gorice

26.10.2019.
19:15
Goran Kovacic/PIXSELL

Nogometaši Gorice u susretu su 13. kola Prve HNL kao gosti na Rujevici svladali Rijeku sa 2-1 (0-0). Strijelci za petu uzastopnu pobjedu Gorice protiv Rijeke bili su Zwolinski u 62. i Dvorneković u drugoj minuti sudačke nadoknade, dok je jedini pogodak za Rijeku postigao Tomečak u 82. minuti.

Greška za poraz

Gorica je povela iz neobične akcije kada je Čanađija iz osvojenog sudačkog podbacivanja odmah uposlio Zwolinskog koji je utrčao u domaći kazneni prostor i preciznim udarcem svladao Prskala. Izjednačenje je uslijedilo kada je udarac Tomečaka s desne strane 16-erca pogodio jednog gostujućeg igrača u bloku, promijenio smjer i prevario Kahlinu.

Pobjednički pogodak stigao je u sudačkoj nadoknadi nakon velike pogreške Prskala koji je loše ispucao loptu koju je na 20-ak metara od domaćeg gola osvojio Lovrić. On se potom sjurio do gol-aut linije i poslao loptu paralelnu s gol-linijom, a na nju je natrčao Dvorneković i s metra udaljenosti zatresao mrežu.

Hajduk na vrhu

Ovom pobjedom Gorica je skočila na peto mjesto ljestvice sa 18 bodova, dva manje od trećeg Osijeka, a dva više od pete Lokomotive, dok je Rijeka ostala treća sa 22 boda.

Na vrhu je Hajduk, koji je ranije u subotu sa 2-0 svladao Slaven Belupo, sa 27 bodova, dva manje uz dvije utakmice manje ima drugi Dinamo.

HNK Rijeka - HNK Gorica Rezultati uživo

Prva hrvatska nogometna liga Rijeka - Gorica 1:1

Rijeka: Prskalo, Tomečak, Punčec, Escoval, Kvržić, Smolčić, Lončar, Gorgon, Halilović, Andrijašević, ČolakGorica: Kahlina, Čabraja, Jovičić, Čelić, Muhammed, Čanađija, Marina, Lovrić, Suk, Hamad, Ndiaye

90' + 3' Kraj utakmice, Gorica je pobijedila Rijeku peti put u nizu!

90' + 3' GOL Gorica se vratila u vodstvo, zabio je u trećoj minuti sudačke nadoknade Dvorneković i sada su gosti blizu nastavka niza.

82' GOL Gorica nije izdržala i Rijeka je izjednačila. Strijelac za 1:1 bio je Tomečak.

80' Pritisak Rijeke, domaćini imaju inicijativu i pitanje je kada će doći do izjednačenja.

62' GOL Gorica je povela. Pogodak je postigao Lukasz Zwolinski koji je nedugo prije ušao u igru.

56' Velika prilika za Goricu, mogli su sada gosti šokirati nogometaše Rijeke. u izvrsnoj šansi bio je Lovrić, ali zamalo je neprecizan.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Završeno je prvo poluvrijeme.

26' Veliki pritisak Rijeke, golman gostiju Kahlina najzaposleniji je čovjek na terenu.

11' Najbolja prilika za Rijeku u dosadašnjem dijelu utakmice. Andrijašević je bio u dobroj situaciji, ali umjesto udarca on se odlučio za dodavanje i to nije bilo uspješno.

1' Počela je utakmica.

Nogometaše Rijeke u 13. kolu 1.HNL-a u subotu očekuje utakmica protiv Gorice na svojem terenu. U posljednje četiri dvoboja tih momčadi Gorica jre slavila svaki put, a sada će pokušati doći do petog uzastopnog trijumfa.