1. HNL, LOKOMOTIVA - DINAMO 0: / 4; Rapsodija Dinama za tri boda, Modri poslali poruku Cityju

Momčadi Dinama i Lokomotive sastale su se u petak u 18 sati u utakmici 10. kola prve hrvatske nogometne lige

27.9.2019.
19:23
Josip Regovic/PIXSELL

Nogometaši zagrebačkog Dinama uvjerljuivo su pobijedili Lokomotivu 4:0 u desetom kolu Prve hrvatske nogometne lige i uvjerljivom pobjedom najavili ogled s Manchester Cityjem u Ligi prvaka sljedećeg utorka.

Trener Modrih Nenad Bjelica na teren je poslao snažan sastav i Modri su vrlo brzo stekli prednost, Petković je uspio dostići jedno dubinsko proigravanje tik pred gol-aut linijom i zatim poslati povratnu loptu na 10 metara gdje se najbolje snašao Kadzior i doveo svoju momčad u vodstvo.

Uraganski nastavak Dinama

Utakmica je riješena za samo jednu minutu u drugom poluvremenu, u 58. minuti Ademi je osvojio loptu na sredini igrališta i uposlio Olma koji je potom solo-akcijom stigao do prostora za precizan udarac sa 16 metara za 2-0. Već u 59. minuti bilo je 3-0, ovaj put Moro je uzeo loptu na sredini, uslijedila je kombinacija s Olmom i Kadziorom koju je golom s dva metra okrunio Oršić. Konačnih 4-0 postavio je Gavranović u 74. minuti.

Dinamo sada ima 19 bodova, kao i vodeći Hajduk, a oba su kluba odigrala po devet susreta, dok je Lokomotiva četvrta sa 14 bodova.

Rezultati by SofaScore

10. kolo Prve hrvatske nogometne lige Lokomotiva - Dinamo 0:4

Lokomotiva: Grbić, Moharrami, Karačić, Kolinger, Marković, Halilović, Assane, Kastrati, Sammir, Uzuni, BudimirDinamo: Livaković, Stojanović, Theophile, Perić, Leovac, Ademi, Kadzior, Moro, Olmo, Oršić, Petković

NK Lokomotiva Zagreb - GNK Dinamo Zagreb Rezultati uživo

90' Gotova je utakmica.

80' Gavranović je zabio, ali isto tako se istaknuo s par promašaja. Sreća za Dinamo da je rezultat 4:0 i tri boda su osigurana...

74' GOL Dinamo ima 4:0, a strijelac je Gavranović koji je nedavno ušao s klupe.

65' Zamjena u Dinamu, izlazi Petković, a ulazi Gavranović.

59' GOL Lude dvije minute Dinama, sada je Oršić zabio za 3:0!

58' GOL Lokosi nisu izdržali, Dinamo je preko Olma povećao vodstvo i sada ima 2:0.

49' Izgleda da je Dinamo nastavio tamo gdje je stao, igrači Lokomotive pod velikim su pritiskom.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

43' Nastavlja se pritisak Modrih, prije kraja poluvremena žele postići i drugi gol.

33' Nastavak dominacije Dinama, ali vratar Grbić čuva Lokomotivu. Do sada je imao par fenomenalnih intervencija.

26' Modri su odmah pokušali uzvratiti. Pucao je Petković glavom, ali golman Lokomotive Grbić brani.

23' Lokomotiva je sada bila blizu. Sammir je lijepo asistirao Budimiru, ali on slabo puca i Livaković brani.

20' Nakon što su poveli, dinamovci su nastavili stvarati opasne prilike. Zaprijetili su Olmo i Kadzior, ali rezultat se nije mijenjao.

10' GOL Dinamo je poveo nakon deset minuta, a strijelac pogotka bio je Kadzior koji je pogodio nakon Petkovićevog ubacivanja.

5' Prvih pet minuta nije donijelo velikia uzbuđenja, niti jedna ekipa ne želi ulaziti u rizik na samom startu.

1' Počela je utakmica u Kranjčevićevoj.

Lokomotiva u destom kolu HNL-a ugošćuje aktualnog prvaka Dinamo. Modri u ovaj susret ulaze s ulogom velikog favorita i traže dobar rezultat uoči dvoboja s Manchester Cityjem sljedećeg utorka u Ligi prvaka. Također, dinamovci se žele iskupiti za poraz u prošlom kolu od Varaždina.

Dvoboj je to drugoplasirane i petoplasirane ekipe na tablici HNL-a, a obje momčadi u svojim sastavima nogometaše koji su u prošlosti igrali za večerašnjeg protivnika.

Za Lokomotivu će tako od prve minute zaigrati Sammir koji je mnogo sezona nosio dres Dinama, a kod Dinama se na klupi nalazi nekadašnji LokosLuka Ivanušec.