SLAVEN BELUPO PAO NA POLJUDU / Hajduk stigao do treće uzastopne pobjede u HNL-u, utakmicu obilježio gol Sahitija o kojemu će se još dugo pričati

Tekstualni prijenos utakmice između Hajduka i Slaven Belupa u 5. kolu HNL-a mogli ste pratiti na portalu Net.hr

14.8.2021.
23:02
Ivo Cagalj/PIXSELL

U susretu 5. kola Prve HNL Hajduk je na Poljudu svladao Slaven Belupo sa 2-0 (1-0).

OKRŠAJ NA POLJUDU /

Ovako je izgledao dvoboj Hajduka i Slaven Belupa

Pogotke za Splićane postigli su Sahiti (35) i Livaja (48).

Hajduk je do treće uzastopne prvenstvene pobjede stigao dominantnom predstavom tijekom svih 90 minuta koju su okrunili i s dva gola. Prvi se u strijelce upisao Sahiti nakon odlične solo-akcije u 35. minuti, on je prihvatio loptu na 40-ak metara od gola, sjurio se u kazneni prostor domaćih, oslobodio se svih čuvara i preciznim udarcem svladao Čovića.

Na 2-0 povisio je Livaja početkom drugog poluvremena uz podosta sreće, on i Krovinović odigrali su kratku kombinaciju nakon slobodnog udarca na 20-ak metara od vrata Slavena, uslijedio je udarac koji je pogodio blok Lulića, no lopta se potom odbila na takav način da je postala neuhvatljiva za vratara gostiju.

Ovom pobjedom Hajduk se bodovno poravnao s Lokomotivom, koja je ranije u subotu svladala Istru 1961 sa 4-0, te Osijekom na vrhu ljestvice, sva tri sastava imaju po 10 bodova, no Lokomotiva i Osijek su odigrali po utakmicu manje. Slijede Rijeka i Dinamo sa po sedam bodova, Rijeka s dvije, a Dinamo s jednom utakmicom manje, dok je Slaven Belupo sedmi s pet bodova, jednim manje od šeste Gorice. Slijede Istra 1961 s tri, Šibenik s jednim i Hrvatski dragovoljac bez bodova.

Prva hrvatska nogometna liga, 5. kolo

Split, stadion Poljud, 21.00

Hajduk - Slaven Belupo 2:0 (Sahiti 35', Livaja 48')

Hajduk: Posavec, Lovrencsics, Simić, Elez, Čolina, Vuković, Krovinović, Sahiti, Livaja, Biuk, Mlakar

Slaven Belupo: Čović, Božić, Van Bruggen, Paracki, Goda, Marina, Glavčić, Bogojević, Zvonarek, Knöll, Krstanović

90' + 4' Gotova je utakmica, Hajduk je pobijedio slaven s 2:0.

90' Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade.

83' Hajduk više ne ide toliko prema naprijed i pokušava susret mirno privesti kraju.

80' Puca Mlakar, ali ništa od trećeg gola. Njegov uarac s ruba šesnaesterca otišao je pored gola.

67' Umalo treći gol za Haduk. Vuković je pucao s malo više od 10 metara, a Čović još bolje obranio.

57' Pokušava Slaven nešto napraviti. Monjac je pucao s 20 metara, Posavec sigurno brani.

53' U vrlo krakom razmaku žute kartone su dobili Slavenov Bogojević i strijelac prvog gola za Hajduk Sahiti.

48' GOOOL Hajduk vodi 2:0. Strijelac je Livaja kojemu je Krovinović kratko dodao iz slobodnog udarca na rubu šesnaesterca, a on je uputio udarac. Lopta je na putu do gola dirala jednog braniča Slavena i prevarila Čovića.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' + 2' Gotovo je prvo poluvrijeme, Hajduk ima prednost 1:0.

45' Igrat će se još dvije minute sudačke nadoknade.

Hajduk - Slaven Belupo

41' Jako sigurno sada izgledaju nogometaši Hajduka, imaju potpunu kontrolu na terenu i slaven ne uspijeva složiti opasniju akciju.

35' GOOOL Hajduk vodi 1:0. Strijelac je Sahiti koji je primio je loptu od Lovrencsicsa na otprilike 40 metara od gola Slavena pa se sjurio kroz sredinu, prošao pored braniča i mirno poentirao pored istrčalog Čovića

28' Ponovno Hajduk opasno prijeti. Vuković nakon kornera puca glavom s otprilike 10 metara, ali ne pogađa okvir gola.

25' Slaven je sada bio blizu gola. Pucao je Glavičić iz slobodnog udarca s više od 20 metara, a Posavec je uz puno muke zaustavio njegov pokušaj.

19' Sahiti nespretno puca s 18 metara nakon odbijanca i promašuje okvir gola.

12' Prvi pokušaj Slavena. Krstanović je poslao povratnu loptu, a Bogojević puca s 13 metara, ali njegov udarac ne ide u okvir gola.

11' Hajduk u velikoj ofenzivi - Vuković je puca iz daljine, a Čović to lovi.

9' Udarac Livaje s 20 metara odlazi pored gola Čovića.

5' Hajduk je krenuo napadački od prve minute, gosti se disciplinirano brane.

1' Počela je utakmica.

Nogometaši Hajduka izlaze na teren.

____________________________________________________

19.50 Stigli su sastavi. Gustafsson Koprivničane napada s trojcem Livaja-Biuk-Mlakar. Kod gostiju je najistureniji veteran Ivica Krstanović (38), koji se tijekom svoje karijere nazabijao golova Hajduku.

______________________________________________________________________________________________

Nogometaši Hajduka u subotu s početkom u 21 sat igraju protiv Slaven Belupa na Poljudu utakmicu 5. kola HNL-a.

Momčad Jensa Gustafssona s pripremama za ovu utakmicu započeli su u utorak na Poljudu, a zbog dosijavanja i uređivanja pomoćnog terena, Bijeli su u srijedu i četvrtak trenirali na stadionu NK Uskok na Klisu.

Dvije pobjede zaredom

Hajduk u susret ulazi s trećeg mjesta prvenstvene tablice sa sedam osvojenih bodova u četiri utakmice. Bijeli su u prvenstvo krenuli remijem s Lokomotivom, zatim su poraženi od Osijeka, a u posljednje dvije utakmice slavili su protiv Šibenika na Poljudu i Gorice u gostima.  Posljednje dvije utakmice u HNL-u Slaven Belupa, dvoboji s Osijekom i Šibenikom, završili su neodlučenim rezultatom.

Inače, Hajduk će biti bez Kalinića Vuškovića, koji bi se trebali vratiti tek u ponedjeljak.

"Još ne znam tko će nastupiti sutra ali tko god bude u prvoj momčadi, mora odigrati svih 90 minuta. Igrali smo dobro 45 minuta pa 60, moramo to početi mijenjati i odigrati svih 90 minuta na razini", rekao je u petak na presici trener Bijelih Jens Gustafsson

Posljednji susret između Slaven Belupa i Hajduka odigran je krajem travnja u Koprivnici, a rezultat je tada bio 1:1.