Tijek dvoboja 5. kola HNL-a između Hajduka i Osijeka mogli ste pratiti od 20.45 sati na portalu Net.hr

Hajduk: Lučić, Hrgović, Prpić, Elez, Diallo, Kalik, Krovinović, Rakitić, Durdov, Pukštas, Livaja

Osijek: Malenica, Mikolčić, Jurišić, Jelenić, Nejašmić, K. Ademi, Oliveira, Hasić, Matković, Omerović, Bukvić

PRIVEDENA 21 OSOBA /

Procurile snimke žestokog sukoba u Splitu: Jedna osoba zatražila liječničku pomoć

Hajduk je u 5. kolu HNL-a na Poljudu s minimalnih 1-0 pobijedio Osijek.

Oba trenera iznenadila su s prvih 11 pa je tako trener Bijelih Gennaro Gattuso od prve minute na teren gurnuo 16-godišnjeg ofenzivca Durdova, dok je kod Osijeka Federico Coppitelli na klupi ostavio golmana Nikolu Čavlinu te odlučio priliku dati Marku Malenici.

Na prvu priliku čekali smo do sedme minute kada je iz daljine opalio Durdov, no Malenica je uz manje problem to uspio zaustaviti. Osim tog pokušaja, malo smo dobrog nogometa vidjeli u prvih pola sata dvoboja. Tek treba izdvojiti da je trener Osijeka morao mijenjati već u 18. minuti kada se ozlijedio Ademi, a priliku je dobilo novo pojačanje Jakupović. U 34. minuti Pukštaš se sjurio prema golu Osijeka, ispred sebe je imao samo jednog braniča gostiju, no zaustavljen je na rubu šesnaesterca. Napokon smo nešto od nogometa vidjeli u 39. minuti kada je opet opasan bio Durdov, ali opet je dobro postavljen golman gostiju. U 42. minuti Bijeli su dobili slobodan udarac na 18 metara, odgovornost je preuzeo Rakitić, no prohujalo je to nekoliko centimetara od gola.

Već nakon 40-ak sekundi drugog dijela Hajduk je mogao do vodstva, no Malenica je s dvije čudesne obrane udaraca iz gužve u petercu sačuvao obranu netaknutnom.

Bolju igru u nastavku Hajduk je okrunio u 54. minuti kada je Livaja sam izašao pred Malenicu i silovito zakucao loptu u mrežu za 1-0. Uključio se VAR zbog potencijalnog prekršaja na Jakupoviću u začetku akcije, no nakon pregleda snimke sudac je pokazao na centar. U 60. minuti ponovno se zatresla mreža Osijeka kada je glavom s ruba peterca pogodio Pukštaš, no pomoćni sudac signalizirao je zaleđe. VAR je potvrdio da je bio u pravu pa je ostalo 1-0.

Nakon toga primirila se malo igra, a u 78. minuti napokon smo dočekali i prvi pokušaj Osijeka kada je pucao Matković, no nije bilo to opasno po gol Hajduka. Odmah je Hajduk uzvratio na drugoj strani, poigravao se Nejašmić, do lopte je došao Trajkovski čiji udarac brani Malenica.

U 89. minuti vidjeli smo prvu obranu Lučića kada je iskosa s lijeve strane pucao Hernani, no točno u golmana Hajduka je to išlo. Do kraja je Osijek tražio gol za izjednačenje, ali rezultat se nije mijenjao.

Hajduk je tako stigao i do treće prvenstvene pobjede na Poljudu, dok je Osijek ostao na jednom jedinom bodu.