FANTASTIČNA UTAKMICA NA POLJUDU / Hajduk razbio Lokomotivu uz rapsodiju prekrasnih pogodaka. Pala dva nevjerojatna loba, Krovinović zabio gol sezone

19.3.2022.
15:43

Nogometaši Hajduka u susretu su 28. kola Prve HNL na Poljudu deklasirali Lokomotivu sa 4-0 (2-0), dok je u drugom subotnjem susretu Gorica kao domaćin svladala Rijeku sa 1-0 (0-0).

Strijelci za splitski sastav bili su Nikola Kalinić (22), Filip Krovinović (43), Dario Melnjak (54) i Emir Sahiti (62).

Od samog početka utakmice igralo se praktički na jedan gol, onaj Lokomotive, a takav pristup Hajduku je donio rezultat u 22. minuti. Grgić je sa sredine igrališta uputio okomitu loptu prema Kaliniću koji je izbjegao zaleđe, a zatim sa 15 metara sjajnim lobom svladao Nevistića. Da Hajduk na odmor ode sa značajnijom prednosti pobrinuo se Korvinović koji je u 43. minuti lijepim udarcem s više od 20 metara pogodio suprotni kut suparničkog gola.

TO MOGU SAMO ONI /

Zavirite u atmosferu na Poljudu: Hajduk ponovno došao podržati velik broj navijača

Hajduk stigao Rijeku

Tamo gdje je stao krajem prvog dijela, Hajduk je nastavio početkom nastavka, u 54. minuti treći pogodak postigao je Melnjak nakon uigrane akcije iz prekida. Livaja je ubacio iz slobodnog udarca u 16-erac gdje je Ferro spustio glavom loptu za Kalinića, pokušaj "škarica" domaćeg centarfora nije bio uspješan, ali koncentriran u nastavku akcije bio je Melnjak.

Konačnih 4-0 postavio je Sahiti u 62. minuti, Kalinić je na sredini igrališta oteo loptu neopreznom Soldi, a Krovinović je odmah proigrao Sahitija koji se sjurio prema suparničkom golu i potom mirno prebacio istrčalog Nevistića.

S ova tri boda Hajduk je stigao na treće mjesto na ljestvici sa 52 boda, koliko ima i četvrta Rijeka koja je ranije u subotu izgubila od Gorice sa 0-1, ali Hajduk je odigrao utakmicu manje. Ispred njih su Dinamo i Osijek, koji će svoje utakmice 28. kola igrati u nedjelju, sa po 54 boda. Lokomotiva je ostala peta sa 36 bodova, koliko ima i šesta Gorica.

--------------

UŽIVO

STADION POLJUD, SPLIT, PRVA HNL, 28. KOLO, 17:05

HAJDUK - LOKOMOTIVA 4:0

SASTAVI:

HAJDUK : L. Kalinić - Mikanović, Elez, Ferro, Melnjak - Fossati, Grgić - Sahiti, Krovinović, Livaja - N. Kalinić

LOKOMOTIVA: Nevistić - Cipetić, Mersinaj, Soldo, Milićević - Pivarić, Maleš, Marić, Kačavenda - Aliyu, Dabro

---------------

UŽIVO TIJEK UTAKMICE

Kraj utakmice.

90' + 2' - Za kraj jedan veliki promašaj Hajduka, Ljubičić nije iskoristio vrhunsku asistenciju Livaje i poslao je loptu iz blizine daleko iznad gola.

90' - Hajduku je poništen gol jer je odličan centaršut Livaje Ljubičić loptu dirao rukom umjesto glavom i tako ju poslao u gol. Igrat će se još tri minute.

89' - Lokomotiva pokušava malo ublažiti dojam i zabiti možda počasni gol, ali ne ide im za sada.

83' - Malo se umrtvila utakmica, što je i logično jer nema smisla trošiti previše energije kada je utakmica dobivena.

76' - Livaja sad prima sjajno loptu na prsa u kaznenom prostoru i zatim iz voleja puca i pogađa, ali s vanjske strane mreže.

71' - Ne popušta Hajduk, i dalje drže jak tempo i traže nove šanse. Gadan dan za Lokomotivu.

62' - GOOOOOOL! SAHITI! Još jedan fenomenalan gol. Ispala je cijela obrana Lokomotive nakon dodavanja Krovinovića i Sahiti je ostao sam pred Nevistićem i prvo je Nevistića srušio lažnjakom, a onda ga majstorski lobao.

61' - Lokomotivi prijeti katastrofa, sada je Soldo intervenirao i spriječio novi gol.

60' - Nevjerojatna obrana Nevistića, skinuo je Livajin jak udarac glavom odmah ispod grede.

56' - Dabro dobiva žuti karton zbog simuliranja. Sudac je to dobro vidio i kaznio ga zasluženo.

54' - GOOOOOL! Melnjak je zabio prekrasnim volejem nakon što je Kalinić promašio šut škaricama. Vrlo lijep gol.

49' - Nevistić sada čupa jednu sjajnu loptu Grgića i spašava svoju ekipu veće katastrofe.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

KRAJ PRVOG DIJELA.

45' - Još će se malo igrati.

43' - GOOOOOOOOOL! BOMBA KROVINOVIĆA! S nekih 20 metara s lijeve strane lijevom nogom gađa u malu mrežicu i pogađa za 2:0. Sjajan gol!

39' - Nevistić brani neloš pokušaj Sahitija. Lokomotiva je na straljani danas, ovo je već sedmi šut prema njihovu golu.

33' - Pivarić dobiva žuti zbog grubog starta nad Mikanovićem.

25' - Poništen gol za Hajduk. Livaja je fantastično dao u for Grgiću koji je nadirao po desnoj strani i u jedan na jedan prilici Grgić plasira loptu u donji lijevi kut. Međutim sudac je poništio gol jer je Grgića branič napucao u ruku prilikom uklizivanja na loptu Livaje, koju je osvojio Grgić.

22' - GOOOOOOL! KALINIĆ JE STREIJELAC. Grgić je fantastičnu loptu po zraku u for dao za Kalinića i ovaj je lijepo primirio i sam krenuo prema golu te je elegantno lobao Nevistića.

22' - Kalinić zabija gol, ali podiže pomoćni sudac zastavicu da je bilo zaleđe. Na snimci se čini da možda i nije bilo zaleđe.

19' - Mikanović je sada šutirao nakon sjajne povratne lopte Grgića s nekih desetak metara, ali igrači Lokomotive su blokirali i odbili loptu izvan terena.

17' - Kakav promašaj Kalinića! Livaja ga je brutalno proigrao jednim okomitim forom u dubinu, Kalinić je sam krenuo u sprint s jednim igračem Lokomotive na leđima i izvukao se malo na desnu stranu te je šutirao u trku, a lopta je otišla daleko preko gola. Bila je to sjajna prilika.

15' - Hajduk je puno bolji i pritišće goste, utakmica ima visok tempo, ali za sada se akcija uglavnom odvija na strani Lokomotive, dok ono strpljivo čekaju svoju šansu iz kontre.

10' - Kalinić je raspoložen, sada je primio sjajnu loptu Sahitija, ali je ispred njega Mersinaj uspio izbiti. Da nije, bilo bi svega.

2' - Odmah sjajan šut izvana Kačavende i morao je intervenirati Kalinić. Nezgodno, nezgodno.

1' - Počela je utakmica...