GORICA NAKON PREOKRETA POBIJEDILA HAJDUK U LUDOJ UTAKMICI: / Jairo u 100. minuti promašio penal

Gorica je ovom pobjedom zasjela na prvo mjesto ljestvice 1. HNL

3.10.2020.
21:10
Goran Stanzl/PIXSELL

U derbiju 7. kola Prve HNL Gorica je kao domaćin svladala Hajduk sa 2-1 (0-1).

OSIJEK BEZ BJELICE POBIJEDIO ŠIBENIK I STIGAO NA TREĆE MJESTO: /

Mierez s dva gola donio gostima 3 boda na Šubićevcu

Hajduk je poveo iz kaznenog udarca kojega je iskoristio Caktaš (44-11m), Gorica je poravnala također iz kaznenog udarca kojega je izveo Lovrić (62-11m), da bi pobjedu domaćima osigurao Hamad (76).

Bila je to utakmica s dva potpuno različita poluvremena, prvim je dominirao Hajduk, a drugim Gorica. Splićani u prvih 45 minuta nisu iskoristili nekoliko odličnih situacija, ponajprije se u promašajima istaknuo Grk Diamantakos, no u samoj je završnici ipak poveo. Musa je neoprezno startao na Gyurcsa u kaznenom prostoru, a sudac Batinić je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Caktaš.

Veliki preokret

U nastavku je Gorica zaigrala ofenzivnije, no najveću je pomoć dobila s Hajdukove klupe kada je trener Splićana Vukas u 55. minuti iz igre povukao Jurića i na teren poslao Nejašmića. Samo minutu potom Nejašmić je u čistoj situaciji u vlastitom kaznenom prostoru izgubio loptu, a kada je ona došla do Čanađije na samom rubu kaznenog prostora startao je na domaćeg veznjaka upravo u trenutku udarca. Batinić je nakon dugog pregledavanja snmke ustvrdio kako se radi o kaznenom udarcu. Loptu je prihvatio Lovrić, a njegov prvi pokušaj s bijele točke Posavec je obranio. Ipak, nakon intervencije VAR-a Bartinić je dosudio ponavljanje kaznenog udarca jer se Posavec prerano pomaknuo s gol-linije. Iz drugog pokušaja Lovrić je bio siguran za 1-1.

Hajduk je u 70. minuti ostao i s igračem manje jer je Čolina dobio drugi žuti karton zbog povlačenja Hamada, a Gorica je prednost igrača više iskoristila u 76. minuti. Udarac Mudrinskog glavom Posavec je obranio, a na odbijanac je natrčao Hamad i pogodio mrežu. Linijski je sudac označio kako je strijelac bio u zaleđu, no nakon tri minute provjere VAR je ustvrdio kako Iračanin ipak nije bio najbliži Posavcu te je Batinić pokazao na centar.

Kahlina sačuvao sva 3 boda

Mogao je Hajduk u smaoj završnici ipak osvojiti bod jer je Batinić i treći put pokazao na bijelu točku zbog prokršaja na Jairu, Brazilac je sam odlučio izvesti najstrožu kaznu u 10. minuti nadoknade, no njegov je udarac sjajno obranio Kahlina.

Gorica je tako preuzela čelo ljestvice sa 16 bodova, tri više od Dinama i Osijeka, ali Dinamo ima dvije utakmice manje, dok je Hajduk četvrti sa 10 bodova i utakmicom manje.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Prva hrvatska nogometna liga, 7. kolo Subota, 19.05 sati, Stadion Radnik Gorica - Hajduk 1:1 (Lovrić 59' (p), Hamad 79'; Caktaš 44' (p))

Gorica: Kahlina, Čabraja, Krizmanić, Steenvoorden, Muhammed, Čanađija, Babec, Lovrić,Suk, Špikić, Dieye

Hajduk: Posavec, Čolina, Vušković, Dimitrov, Jakoliš, Caktaš, Jurić, Jradi, Gyurcso, Diamantakos, Jairo

90' + 10' Gotova je utakmica, Gorica je pobijedila Hajduk 2:1.

90'+10' Kahlina brani Jairu, Gorica i dalje ima 2:1.

90'+9' Penal za Hajduk nakon prekršaja na Jairu.

90' + 7' Hajduk pokušava izjednačiti u završnici, pucao je iz okreta Jairo, ali to odlazi pored gola.

90' Igrat će se još osam minuta sudačke nadoknade.

79' GOL Gorica vodi 2:1, strijelac je Hamad.

70' CRVENI KARTON Hajduk je ostao s desetoricom, Čolina je dobio drugi žuti nakon prekršaja na Hamadu.

62' GOL Gorica je izjednačila. Lovrić je realizirao penal i rezultat je 1:1.

61' Posavec je obranio penal Lovriću, ali to je poništeno nakon intervencije VAR-a koji je pokazao da je vratar Hajduka izašao s gol linije.

59' Jedanaesterac za Goricu. Nejašmić je napravio prekršaj na Čanađiji, a Batinić po drugi put pokazao na bijelu točku.

57' Smirila se igra u drugom poluvremenu. Hajduk mirno kontrolira susret, a Gorica ne uspijeva stvoriti opasniju priliku.

56' Nakon što je dobio žuti karton, Jurić je ubrzo napustio igru. Vukas ga je zamijenio i umjesto njega uveo Nejašmića.

55' Caktaš je sam mogao postići i drugi gol, ali nije dobro pucao glavom nakon ubačaja s boka.

52' Sada su dva igrača Hajduka dobili žute kartone u razmaku od par minuta. Prvo je opomenut Čolina, a nakon njega Jurić.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Gorica je za nastavak promijenila dva igrača.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme.

44' GOL Hajduk vodi 1:0. Strijelac je Mijo Caktaš koji je rutinski realizirao jedanaesterac.

43' Jedanaesterac za Hajduk. Muhamed je u katznenom prostoru srušio Gyurcsa, a sudac Batinić pokazao na bijelu točku.

41' Gorica se ne predaje. Špikić je ubacio nakon prodora po boku, lopta dolazi do Hamada u šesnaestercu, a on loše puca.

37' Hajduk uzvraća. Caktaš je ubacio, a Diamantakos pucao glavom, ali nije precizan. bila je to nova velika šansa za Splićane.

34' Prvi opasni pokušaj Gorice. S 18 metara je pucao Lovrić, ali je zamalo neprecizan.

24' Hajduk opet prijeti. Jradi je pucao s 15 metara, a lopta odlazi pored vratnice.

19' Nova velika prilika za splitsku momčad. Dimitrov je dva puta opasno pucao nakon ubačaja iz kornera, prvo nogom pa onda glavom, ali to je blokirano.

10' Hajduk je puno opasnija momčad, pokušali su još Jradi i Jairo, ali rezultat se ne mijenja.

3' Velika prilika za Hajduk, Diamantakos je izašao sam pred Kahlinu, no vratar Gorice sjajno brani.

1' Počela je utakmica.

19.00 U drugoj utakmici u HNL-u Osijek je pobijedio Šibenik i stigao na treće mjesto ljestvice. Više o toj utakmici pročitajte .

18.30 na klupi Gorice bit će Banić, Moro, Suk, Mudrinski, Dvorneković, Mitrović, Golubickas, Krizmanić i Čanađija, a kod Hajduka Ljubić, Nejašmić, Kreković, Mujakić, Čuić, Atanasov, Dolček, Todorović i Teklić.

18.10 Stigli su sastavi momčadi.

Nakon ludila europskih utakmica vraća se HNL, a u subotu se u derbiju kola sastaju Hajduk i Gorica. Znamo svi kako je Gorica protekle sezone utjecala na Hajduk i kakve im je bole poraze priuštila, no u ovoj je utakmici moguć drugačiji rasplet.

Momčadi stižu u različitim formama. Gorica je nakon sjajnog starta upisala remi i poraz, dok je Hajduk solidnim izdanjem protiv Galatasaraya i vrlo dobrom partijom protiv Varaždina najavio da bi opet mogao konkurirati za vrh tablice u HNL-u.

Uoči subotnje utakmice oglasio se trener Hajduka Hari Vukas,

'Ne možemo reći da nismo favoriti'

"Atmosfera je dobra, momci dobro rade. Zadnju utakmicu smo dobili kao što smo očekivali. Svi su igrači zdravi, spremni smo za utakmicu. Gorica ima glavu i rep, čvrstoću, kompaktnost. Bili su dosta ubojiti u ovih par utakmica, to pokazuju rezultati. Ali, i mi smo u dobrom momentu", rekao je Vukas,

"Ne može se reći da Hajduk nije favorit protiv Gorice. Mi svakog protivnika analiziramo, moraš obratiti pozornost na to. Moramo uz to biti svoji, pogotovo u napadačkom dijelu. Idemo napadački i na pobjedu", dodao je pa pričao o lošem vremenu koje je u najavi za sutra.

"Utakmica protiv Varaždina je bila po kiši, ali je pokazala naše dobre stvari nevezane uz kišu. Vremenski uvjeti kakvi njima, takvi i nama. Naravno da se tome prilagođavaš. Ideja igre mora postojati nevezano uz vremenske prilike", zaključio je Vukas.

Hajduk u Gorici gostuje u subotu u 19:05.