GORICA OSVOJILA BOD NA POLJUDU / Hajduk bez pobjede i treću utakmicu zaredom, golman Gorice izludio Bijele

Tekstualni prijenos utakmice između Hajduka i Gorice u 13. kolu HNL-a mogli ste pratiti na portalu Net.hr

23.10.2021.
16:15
Milan Sabic/PIXSELL

U susretu 13. kola Prve HNL Hajduk i Gorica su na Poljudu igrali 0-0.

OSIJEK NAKON DUGOG MUČENJA SLOMIO DRAGOVOLJAC /

Žaper slomio fenjeraša i odveo Bjelicu na prvo mjesto

Iako je Hajduk imao inicijativu tijekom čitavog susreta te stvorio nekoliko izglednih prilika za pogodak nije uspio pronaći put do mreže inspiriranog Dominika Kotarskog na vratima Gorice koji je ponio naslov igrača utakmice.

Hajduk sve dalje od vrha

Nakon novog neuspjeha, treće utakmice u nizu bez pobjede, Hajduk sve više gubi priključak s vrhom ljestvice, sada je četvbrti sa 21 bodom, šest manje od vodećeg Osijeka, tri manje od druge Rijeke, a dva manje od trećeg Dinama s tim da ima utakmicu manje od Osijeka, isti broj odigranih susreta kao Rijeka, a dvije utakmice više od Dinama.

Gorica je, pak, šesta sa 18 bodova, koliko ima i peta Lokomotiva s utakmicom manje.

_____________________________________________________________________________________

Prva hrvatska nogometna liga, 13. kolo

Split, stadion Poljud

Hajduk - Gorica 0:0

Hajduk: Kalinić, Lovrencsics, Katić, Elez, Melnjak, Fossati, Atanasov, Kačaniklić, Biuk, Livaja, Ljubičić

Gorica: Kotarski, Doka, Jovičić, Steenvoorden, Krizmanić, Sarić, Pršir, Delfi, Kalik, Lovrić, Stojanovski

90' + 3' Što je sada promašio Melnjak. Dobio je loptu na šest metara od gola Gorice i nije uspio pogoditi ni okvir.

90' Igrat će se još barem tri minute sudačke nadoknade.

84' Livaja je iz okreta pucao visoko iznad gola.

73' Mlakar puca glavom s desetak metara, nije to bilo opasno.

65' Sahiti puca iz voleja s nešto više od 10 metara, njegov udarac je blokiran.

60' Novi šut Livaje. Pucao je s 14 metara, ali nije dobro zahvatio loptu i ona odlazi iznad gola.

51' Gorica uzvraća. Pucao je Kalik, ali njegov udarac odlazi iznad gola.

47' Prvi pokušaj u nastavku. Pucao je Livaja, ali njegov udarac je blokiran.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme u Splitu.

38' Još jedan opasan pokušaj Hajduka. Prvo je pucao Melnjak s 15 metara, a obrana Gorice to uspjela blokirati. Nakon toga je s ruba šesnaesterca pokušao Lovrencsics, ali ne gađa okvir gola.

30' Velika šansa za Hajduk, Fosatti je uposlio Melnjaka, a on pucao s nešto manje od 15 metara iskosa, a Kotarski to odbija.

Hajduk - Gorica

25' Pokušaj Gorice. Delfi je pucao s petnaestak metara, ali to ne ide u okvir gola.

20' Katić opasno puca glavom, Kotarski brani.

13' Hajduk ne staje. Sada je Ljubičić pucao glavom nakon Livajinog ubačaja, no obrana gostiju blokira i na kraju je golman Gorice Kotarski lagano pokupio loptu.

9' Hajduk je umalo poveo, Livaja je nakon ubačaja uzdrmao vratnicu.

1' Počela je utakmica.

16.20 Stigli su sastavi, Gustaffson od prve minute na teren šalje momčad s Ljubičićem u špici, a iza njega je prva zvijezda Marko Livaja.

___________________________________________________________________

Nogometaši Hajduka u 13. kolu HNL-a na svom Poljudu dočekuju momčad Goricu.

U posljednjem kolu Bijeli su iznenađujuće izgubili od Šibenika i nalaze se na četvrtom mjestu tablice, s tri boda manje od Dinama, koji ima i dvije utakmice manje.

"U proteklih nekoliko utakmica nismo na terenu pokazali ono što želimo. Pričao sam da momčad raste, ali na terenu to nisam vidio. Ljudi mogu biti zbunjeni, naše igre nisu na visini. Vi vidite samo utakmice, ali na treninzima zaista radimo jako da bismo bili bolji. Moja je odgovornost najveća da se to vidi i na utakmicama", rekao je uoči utakmice s Goricom trener Hajduka Jens Gustaffson.

Strateg Gorice Krunoslav Rendulić uoči gostovanja na Poljudu je rekao kako se nada da njegova ekipa u Splitu može uzeti puni plijen:

"Neće biti lako, idemo Hajduku koji je prošlu utakmicu neplanirano ostao bez bodova i tražit će iskupljenje, ali na nama je da odgovorimo izazovima i da se postavimo muški, čvrsto i organizirano, i uzmemo bodove."