HAJDUK OPET POKLEKNUO U GORICI: / Noćna mora Splićana se nastavlja, izgubili istim rezultatom kao i prije tri dana

Strijelci za domaćine bili su Kristijan Lovrić i Joey Suk, dok je za goste zabio Jairo

2.11.2019.
19:25
Jurica Galoic/PIXSELL

Prva HNL, 14. kolo

Gorica - Hajduk 2:1

U utakmici 14. kola Prve HNL u Velikoj Gorici su nogometaši Gorice pobijedili Hajduka s 2:1.

Gorica se još jednom pokazala "crna mačka" za Splićane jer su ih svladali i u prvenstvu i to s istovjetnih 2:1 kao i u kup-utakmici prije samo tri dana. Hajduk protiv Gorice ima samo jednu pobjedu u sedam međusobnih dvoboja.

DINAMOV 17-GODIŠNJI TALENT POGODIO ZA POBJEDU: /

Bjelica ga bacio u vatru. a on mu donio važne bodove

Lovrić opet pogodio iz slobodnjaka

Splićani su već u 2. minuti imali ogromnu priliku, ali je udarac Caktaša sa šest-sedam metara u korner skrenuo branič Suk . U 12. minuti Gorica je povela, a zabio je Kristijan Lovrić iz slobodnog udarca iskosa s više od 30 metara.

Hajduk je poravnao u 28. minuti kada je Brazilac Jairo nakon duplog pasa s Bradarićem zatresao mrežu. U 60. minuti Posavec brani udarac gavom Suka, a deset minuta kasnije Caktaš promašuje još jednu veliku priliku.

Suk bacio Splićane u očaj

Vratar Hajduka je efektnom paradom obranio opasan udarac Lovrića u 80. minuti, no u 86. minuti ubačaj Lovrića iz slobodnog udarca Nizozemac Joey Suk, doduše iz vrlo sumnjive pozicije, u padu je glavom sproveo u mrežu. Suk je u sudačkoj nadoknadi dobio crveni karton.

Na ljestvici HNL-a vodi Dinamo s 31 bodom, Hajduk je drugi s 27 bodova, a Gorica se probila na četvrtu poziciju s 21 bodom.

FT To je to. Gorica je opet istim rezultatom slavila protiv Hajduka.

90' Suk je dobio crveni karton na samom kraju utakmice i Gorica će igrati s igračem manje do kraja.

87' Joey Suk je zabio za 2:1 i vjerojatno pobjedu Gorice. Kao da gledamo reprizu utakmice od prije tri dana u Kupu.

80' Lovrić opet sjajno puca, no Josip Posavec je tu da spasi situaciju. Kako Gorica sad igra, mogao bi Hajduk biti i zadovoljan remijem.

68' Stanko Jurić bio je u odličnoj šansi, ali njegov pokušaj otišao je iznad vrata Kahline.

60' Nešto je bolja Gorica u nastavku. Izgleda da je Sergej Jakireović dobro iskoristio minute odmora.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

HT Kraj prvog dijela u Gorici. Gledamo dobru utakmicu u kojoj su već pala dva pogotka. Kristijan Lovrić zabio je za Goricu u 12. minuti, a poravnao je Jairo u 28 minuti.

40' Hajduk se vratio u život i uzeo loptu u svoje noge. nakon pogotka Jaira Splićani su postali dominantna momčad na terenu.

28' Izgledalo je kao da je Hajduk pao, aliodnekud se ukazao Jairo i donio Splićanima poravanje rezultata. treba pohvaliti i Bradarića koji mu je sjajno asistirao.

12' Ovo izgleda poznato. Gorica vodi protiv Hajduka kod kuće. Kristijan Lovrić zabio je prvi pogodak na ovoj utakmici. Učinio je to spektakularno - iz slobodnog udarca s 35 metara, a loše je reagirao i Josip Posavec na tu loptu.

3' Na samom početku utakmice velika šansa za Hajduk! Caktaš se nakon dobre akcije našao u šansi, pucao je s tek nekoliko metara, ali ipak je lopta prošla pored vrata Kristijana Kahline.

1' Počela je utakmica u Gorici.

Damir Burić i njegova momčad u srijedu su doživjeli neugodno gostovanje u Gorici. Domaćini su ih svladali rezultatom 2:1 i tako im ugasili sve nade u osvajanje Hrvatskog kupa.

Hajdukovci moraju ponovo na stadion koji im neće ostati u lijepom sjećanju. Filip bradarić najavio je da će im današnja utakmici biti "finale Lige prvaka".

Utakmicu Gorice i Hajduka pratite uživo na portalu Net.hr.