GORICA SRUŠILA OSJEČANE, PRIBLIŽILA SE EUROPI I GURNULA DINAMO PREMA NASLOVU: / Jovičić zabio za slavlje u ‘nemogućim’ uvjetima

Tekstualni prijenos utakmice između Gorice i Osijeka mogli ste pratiti na portalu Net.hr

7.5.2021.
21:05
Igor Kralj/PIXSELL

Nogometaši Gorice u susretu su 33. kola Prve HNL kao domaćini svladali Osijek sa 1-0 (0-0).

ŠIBENIK SVLADAO ISTRU I OSIGURAO OSTANAK U LIGI: /

Sahiti presudio Puljanima, VAR na Šubićevcu u zadnjoj minuti poništio penal za goste

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Jovičić u 48. minuti.

'Vaterpolski' uvjeti

Dvoboj u Velikoj Gorici odigran je po jakoj kiši koja je padala tijekom svih 90 minuta i koja je teren pretvorila u močavu pa su uvjeti bili potpuno neregularni. Ipak, sudac Bebek se nije odlučio za prekid utakmice, a jedini pogodak u tim "vaterpolskim" uvjetima postignut je udarcem glavom nakon ubacivanja iz kuta.

Početkom drugog poluvremena korner je izveo Hamad, a Jovičić je odlično utrčao na prvoj vratnici i glavom proslijedio loptu u mrežu.

Ovom pobjedom Gorica se učvrstila na trećoj poziciji na ljestvici te je nadomak prvog plasmana u eurokupove u klupskoj povijesti, sada ima 59 bodova, čak sedam više od četvrte Rijeke koja će u nedjelju ugostiti Dinamo. Drugi Osijek je, pak, ostao na 68 bodova, sedam manje od Dinama, pa bi zagrebački klub mogao osigurati svoj 22. naslov prvaka već u nedjelju u slučaju pobjede u Rijeci.

Prva hrvatska nogometna liga, 33. kolo Velka Gorica, Stadion Radnik, 19.10 sati

HNK Gorica - NK Osijek 1:0 (Jovičić 50')

HNK Gorica: Banić, Moro, Steenvoorden, Jovičić, Doka, Hamad, Ngouali, Keita, Dvorneković, Špikić, DieyeNK Osijek: Ivušić, Silva, Škorić, Čeberko, Jurčević, Pilj, Žaper, Gyurcso, Kleinheisler, Bohar, Mierez

90' + 7' Gotova je utakmica, Gorica je pobijedila 1:0.

90' Osječani su stisnuli u zavšnici, glavom je pokušao Mierez, ali nije to bilo opasno.

85' Dobar pokušaj Osijeka, Santini se izborio za udarac i pucao s ruba šesnaesterca, ali Banić sigurno brani.

78' Puca i Žaper iz daljine. Pogodio je okvir gola, ali Banić je spreman.

75' Novi pokušaj Osječana iz daljine. Pucao je Kleinheisler, ali niti on nije precizan.

63' Pilj puca s ruba šesnaesterca prema golu Gorice, ali to ne ide u okvir Banićevog gola.

55' Zamalo je Osijek ekspresno izjednačio. Jurčević je uputio centaršut s lijeve strane, a lopta je išla prema vrataru domaćih Baniću, ali mu je ispala iz ruku i malo je nedostajalo da završi u golu.

50' GOOOL Gorica vodi 1:0! Strijelac je Jovičić koji je bio najviši nakon ubačaja iz kuta i glavom poslao loptu u mrežu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' gotovo je prvo poluvrijeme. Gorica - Osijek 0:0.

39' Velika prilika za Osijek u završnici prvog dijela. Moro je pokušao dodati Baniću, ali na loptu je natrčao Bohar, no golman Gorice Banić je istrčao na vrijeme i otklonio opasnost.

38' Moglo je sada biti jako opasno pred golom Gorice, Bohar je bio u sjajnoj poziciji, ali nije uspio primiti loptu koju je prema njemu poslao Pilj.

27' Prvi opasniji pokušaj Osijeka, pucao je iz daljine Žaper, ali to ide iznad okvira gola Gorice.

20' Unatoč lošem vremenu, gledamo dobru utakmicu u Gorici. Domaćini su nešto konretniji, dok Osječani nisu uspjeli stvoriti opasniju šansu.

HNK Gorica - NK Osijek

14' Skoro se Bjelica našao u velikim problemima. Bek Osijeka Igor Silva ostao je ležati na travi nakon što je nezgodno pao, ai ipak će moći nastaviti utakmicu.

11' Velika šansa za Goricu. Doka je sjajno ubacio, a Matar proslijedio lopštu prema Dvornekoviću koji iz blizine puca preko gola.

Trener Gorice Siniša Oreščanin

10' Gorica prijeti. Dvorneković je ubacio s lijeve strane prema Mataru, ali on ne uspijeva uputiti udarac prema golu.

6' Prvi pokušaj Gorice, Matar Dieye je krenuo u prodor i ušao u šesnaesterac, ali lopta mu je zapela u jednoj od lokvi koje se stvaraju na travnjaku.

2' Teški su vremenski uvjeti, u Gorici pada snažna kiša.

1' Počela je utakmica.

18.00 Stigli su sastavi. U početnoj momčadi Osijeka nema velike zvijezde Petra Bočkaja, a utakmicu o0d prve minute počinje bivši igrač Hajduka Adam Gyurcso koji je u Osijek stigao u zimskom prijelaznom roku.

U 33. kolu Prve hrvatske nogometne lige sastaju se druga i treće momčad na tablici, Osijek i Gorca.

Drugoplasirani Osijek u prošlom je kolu odigrao neodlučeno s Varaždinom i tako posrnuo u lovu na Dinamo u utrci za prvaka jer Modri sada, pri samom kraju sezone imaju čak sedam bodova više.

Osijek pod vodstvom Nenada Bjelice u petak očekuje gostovanje u Velikoj Gorici, kod momčadi koja im je na prošlom gostovanju nanijela najgori poraz ove sezone (4:1).

“Utakmica je sama po sebi motiv. Tri boda su igri. Želimo nastaviti praviti pritisak Dinamu, a to možemo samo pobjedama. Gorica igra sjajnu sezonu. Bez obzira na promjenu trenera, nema neke razlike u onome što su igrali prije i onome što igraju sada. Također imaju nekolicinu ozlijeđenih igrača. Sigurno će biti tvrda utakmica, ali mi idemo uvjereni da možemo uzeti tri boda bez obzira na rezultat i njihovu zasluženu pobjedu u prošlom susretu u Gorici”, rekao je Bjelica.