ATLETICO OSVOJIO EUROPSKU LIGU: / Madriđani na krilima Griezmanna srušili Marseille, Vrsaljko osmi Hrvat s prestižnim trofejom

Do sada su u najmasovnijem europskom kupu slavili Mladen Ramljak, Luka Peruzović, Mario Stanić, Ivica Olić, Ivica Križanac, Darijo Srna i Ivan Rakitić.

16.5.2018.
22:38

Nogometaši Atletico Madrida pobjednici su Europske lige nakon što su u finalnoj utakmici u Lyonu pobijedili Marseille s 3-0 (1-0).

Dvostruki strijelac za Atletico bio je Antoine Griezamnn (21, 49), gol je zabio i Gabi (89), a za momčad iz Madrida nastupio je i hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko koji je igrao prvih 45 minuta. Šime je osmi hrvatski nogometaš koji je osvajao Europsku ligu ili Kup UEFA.

NAVIJAČI MARSEILLEA RADE GLUPOSTI: /

Potukli se međusobno, a izgledalo je i kao da žele zapaliti stadion

Treći naslov

Atletico je u ovom natjecanju slavio 2009. i 2011. godine te mu je ovo treći naslov, dok Marseille nije uspio postati prvi francuski klub koji je osvajao Kup UEFA ili Europsku ligu.

Španjolci su do trijumfa došli posve zasluženo zahvaljujući Francuzu Griezmannu, koji je znalački iskoristio dvije velike pogreške igrača Marseillea, dok je francuski klub zapravo opasan samo u prvih i zadnjih deset minuta utakmice.

Utakmica je počela sjajnom prilikom Francuza nakon što je u 4. minuti Germain primio loptu u šesnaestercu, ali kada je bio sam ispred vratara Oblaka poslao je loptu visoko iznad i pored gola. U 21. minuti katastrofalno je pogriješio veznjak Marseillea Kamerunac Anguissa, koji je na 20-tak metara od svog gola doslovce predao loptu Griezmannu, a Francuzu nije bilo teško svladati s desetak metara vratara Mandandu za vodstvo Atletica.

Payet u suzama

U 30. minuti je zbog ozljede teren u suzama napustio kapetan Marseillea Dmitry Payet. Ostatak prvog dijela protekao je borbeno, na trenutke i grubo - žuti karton dobio je i Vrsaljko, ali bez izrazitih prilika, pa je jedini udarac u okvir vrata bio onaj Griezmannov gol.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Atletico je zabio i drugi gol. Opet je strijelac bio Griezmann kome je Koke, nakon što su igrači francuske momčadi opet izgubili loptu na svojoj polovici, dodao preciznu loptu, a napadač Atletica potkopava loptu i ponovno vara vratara.

Atletico je i nakon drugog gola posve pruzeo kontrolu utakmice, pa je u 70. minuti udarac Kokea Mandanda vadi ispod grede, dok je Marseille bio nemoćan. Tako je bilo sve do 81. minute kada je Mitroglou sjanim udarcem glavom pogodio vratnicu, a tri minute kasnije udarac Amavija brani Oblak.Minutu prije kraja Atletico je potvrdio naslov nakon precizne akcije koji neobranjivim šutem u "malu mrežicu" okončava Gabi, dok je asistent opet bio Koke.

MARSEILLE - ATLETICO MADRID 0-3

Pred 57.000 gledatelja na stadionu Parc Lyonnaise sudio je Nizozemac Bjoern Kuipers.

Strijelci: 0-1 Griezmann (21), 0-2 Griezmann (49), 0-3 Gabi (89)

MARSEILLE: Mandanda - Sarr, Rami, Luiz Gustavo, Amavi - Anguissa, Sanson - Thauvin, Payet (Lopez, 32), Ocampos (Njie, 55)- Germain (Mitroglou, 74)

ATLETICO: Oblak - VRSALJKO (Juanfran, 46), Gimenez, Godin, Lucas Hernandez - Gabi, Correa (Thomas, 88), Koke, Saul - Diego Costa, Griezmann (Torres, 89)

UŽIVO:

Marseille - Atletico Madrid 0-3

Marseille: Mandanda; Sarr, Rami, Luiz Gustavo, Amavi; Sanson, Anguissa; Thauvin, Payet, Ocampos; Germain.

Atletico: Oblak; Vrsaljko, Giménez, Godín, Lucas; Gabi, Saúl, Koke, Correa; Griezmann, Diego Costa.

KRAJ

89' GOOL Gabi je zabio za 3:0 nakon što ga je Koke poslužio.

87' Clinton je bio u odličnoj prilici, ali je šlampavo tukao pa je lopta završila u autu.

84' Amavi je tukao iz daljine po sredini gola, Jan Oblak je sjajno obranio.

81' Vratnica je zaustavila Marseille. Mitroglu je svladao Oblaka, ali je vratnica pomogla Atleticu.

77' Francuzi gube strpljenje. Clinton je udario Kokea i dobio žuti.

75' Atletico čuva loptu, sveo je igru na jednu polovicu. Marseille je nemoćan.

74' Mitroglou je ušao mjesto Germaina.

70' Saul je tukao glavom, lopta se odbila u korner. U nastavku je Koke opasno zaprijetio.

65' Napravili su pritisak igrači Marseillea, Juanfran je nespretno reagirao te je na kraju izbio loptu u korner.

60' Lucas je odlično ubacio ruba šesnaesterca, ali je jedan od braniča Marseillea u zadnji tren i presjekao loptu.

55' Clinton N'Jie je ušao umjesto Lucasa Ocamposa.

49' GOOL Koke je odigrao, a Griezmann krasnim udarcem prebacio vratara i poslao loptu u mrežu.

46' Nastavila se utakmica. Juanfran je ušao, a izašao je Šime Vrsaljko

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' Marseille je odlilčno započeo susret, ali je Atletico iskoristio njihovu prvu pogrešku i kaznio ih. Sada im preostaje još poluvrijeme kako bi stvari preokrenuli u svoju korist.

38' Amavi je dobio žuti karton nakon što je srušio Vrsaljka.

35' Atletico je preuzeo kontrolu. Sve opasnije prijete Mandandi.

31' Francuzi su u problemima. Payet neće moći nastaviti utakmicu zbog problema sa zadnjom ložom. Maxime Lopez je ušao umjesto njega.

25' Ocampos je glavom poslao loptu tik iznad prečke.

23' Vrsaljko je požutio zbog neopreznog starta.

21' GOOL Marseillovi igrači izgubili su loptu, a Griezmann ju je pokupio i spremio u mrežu.

20' Francuzima je pripalo prvih 20 minuta utakmice. Dominiraju posjedom lopte i stvorili su više prilika.

20' Thauvin je ubaciou šesnaesterac, ali Oblak je uhvatio loptu bez problema.

15' Koke je bio u dobroj prilici, no, njegov udarac završio je kraj gola.

12' Bouna Sarr je zaprijetio Oblaku, ali slovenski vratar na kraju nije morao reagirati.

6' Adil Rami je sada također promašio sjajnu priliku. Lopta mu se odbila u noge, ali je on je tukao daleko od gola.

4' Odlična prilika za Marseille. Valere Germain je promašio cijeli gol. Primio je loptu u šesnaestercu, bio je u odličnoj prilici, ali je lopta završila visoko preko gola.

3' Zagužvalo u kaznenom prostoru Marseilla nakon ubačaja Vrsaljka sa strane, no očistili su Francuzi opasnost.

1'Počela je utakmica.

20:01 - Stigle su i snimke navijača.

19:07 - Čekaju se sastavi.