DAN U LYONU JE LOŠE POČEO: / Mladi dinamovci potopljeni na startu juniorske Lige prvaka

Juniori Dinama otvorili su novu sezonu Lige prvaka porazom na gostovanju kod Lyona (0-2). Bila je to uvertira u okršaj seniora koji počinje u 20.45 sati.

14.9.2016.
15:23
Goran Stanzl/PIXSELL

LYON - DINAMO 2-0

Lyon: Racioppi, Gouiri, Maolida, Aouar, Kitala, Brault, Cognat, Vieira, Nouvel, Roselli, Martins

Dinamo: Horkaš, Hudećek, Gjira, Đurasek, Briški, Soldo, Olmo, Moro, Božić, Fintić, Lovren

Strijelci: 1-0 Vieira (18), 2-0 Maolida (58)

Nisu mladi dinamovci bili toliko lošiji od Lyona kako sugerira rezultat. Posebno se to odnosi na prvo poluvrijeme u kojem su Modri imali veći broj prilika, no nijednu loptu nisu uspjeli smjestiti iza Racioppija. Za to su kažnjeni u 18. minuti kada je Lyon prvim udarcem na gol došao do vodstva, a strijelac je bio Vieira.

U 30. minuti Gouiri je pogodio vratnicu, a isti je igrač u 58. minuti asistirao Maolidi za 2-0. Dinamo se od toga više nije oporavio, nije više prijetio kao u prvom poluvremenu i Lyon je rutinski sačuvao prednost. U sudačkoj nadoknadi drugi je žuti karton dobio Lovren.

Sljedeću utakmicu mladići koje vodi Mario Cvitanović igraju za dva tjedna kada će ugostiti Juventus.

UŽIVO:

90+5' - KRAJ UTAKMICE, LYON JE POBIJEDIO S 2-0.

90+4' - Lovren je dobio drugi žuti karton.

74' - Zadnja izmjena kod Dinama. U igri je Đurić, a s terena je izašao Božić.

68' - Lovren je okušao udarac, ali obranio je to domaći golman.

61' - Nova izmjena kod Dinama, ušao je Špikić, a izašao Fintić.

58' - GOOOOOOL! Lyon vodi s 2-0, zabio je Maolida na asistenciju Gouirija.

56' - Pokušao je sada Aouar, ali je Horkaš ponovno bio na mjestu.

49' - Gouri je pucao po golu, a Horkaš obranio.

Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

39' Olmo je sada probao, ali neuspješno. Bio je to šesti Dinamov udarac.

30' Gouiri (Lyon) je zatresao stativu. Poslije njega zaprijetio je i Cognat.

27 ' Cvitanović je već odlučio mijenjati. Tolić je ušao umjesto Đuraseka. izgleda da je riječ o ozljedi.

25' - Lyon je nakon gola preuzeo inicijativu.

18' - GOOL! Stigla je kazna. Dinamo je bolje otvorio utakmkicu, a Lyon je zabio iz prve prilike. Vieira je strijelac.

10' - Modri su već imali nekoliko prilika.

14:41 - Mario Cvitanović ne može računati na Šempera, Benkovića, Sosu, koji su priključeni prvoj momčadi, te na ozlijeđenog Bojana Kneževića. Modri juniori su, inače, prošle godine izbačeni su za zelenim stolom nakon što je protiv Anderlechta zaigrao Matija Fintić, nogometaš bez prava nastupa u toj utakmici.