DINAMO UZ PREVIŠE MUKE SVLADAO INTER: / Atiemwen utrpao dva krasna gola, Majeru poništen prelijep pogodak

U prvoj utakmici 5. kola Prve HNL Dinamo je kao gost u Zaprešiću svladao Inter sa 2-1 (1-1).

16.8.2019.
20:20

Domaći su poveli golom Coneva (8), no preokret je kreirao Atiemwen (41, 50).

Inter je od 49. minute bio s igračem manje jer je zbog dva žuta kartona isključen Galić.

Dobar ulazak u utakmicu Inter je okrunio u 8. minuti kada je Serderov uspio ubaciti loptu s lijevog krila, a Conev je pred Dinamovim vratima nadskočio Leškovića i zatresao mrežu.

Tu je prednost Inter držao sve do pred kraj prvog poluvremena, a onda je Majer u 41. minuti odličnom okomitom loptom iz igre izbacio čitavu domaću obranu, a brzi je Atiemwen izašao sam pred Freliha, obišao ga i mirno zatresao mrežu.

Susret je praktički bio riješen u samo dvije minute početkom nastavka. Prvo je Galić u 49. minuti neoprezno rukom odnio loptu ispred Atiemwena i za taj potez dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton, iz slobodnog udarca koji je uslijedio Gojak je odlično pogodio Atiemwena u petercu Intera, a ovaj je glavom pogodio za preokret.

Na stadionu ŠRC Zaprešić sudio je Batinić iz Osijeka.

Vodeći Dinamo sada ima 13 bodova, četiri više uz utakmicu više od drugog Hajduka i treće Rijeke, dok je Inter pretposljednji deveti s dva boda, jednim više od posljednjeg Varaždina koji će u subotu ugostiti Lokomotivu.

Inter: Frelih - Galić, Soldo, Tatomirović, Vego - Postonjski, Milnar - Bosec, Conev, Mitrović - Serderov

Dinamo: Zagorac - Pinto, Theophile, Lešković, Moubandje - Gojak, Đira - Atiemwen, Majer, Kadzior - Gavranović

Inter - Dinamo 1:2

Kraj utakmice!

85' - Gojak je ranije morao izaći zbog ozljede, ušao je Marin. Potom je Mayer prije nekoliko minuta zatresao mrežu i to vrlo atraktivno, ali gol je poništen zbog zaleđa. Inter je baš pao posljednjih minuta.

73' - Razbuktalo se. Prvo je Gavranović pokušao, ali Tatomirović ga uništava. Potom je Inter opasni zaprijetio, Serdarov je mogao zabiti, ali tu je bio Zagorac.

68' - Dinamo je u posljednjih desetak minuta malo stao. Inter je u međuvremenu uspješno obranio napad Gojaka i Kadziora, a onda uzvratio preko Solde iz kornera. Na kraju je Gojak opet prijetio iz slobodnjaka, ali neuspješno.

57' - Majer je dva puta u nekoliko minuta opasno prijetio, prvi put je šutirao, a onda centrirao na Theophila koji je šutirao glavom, ali je Frelih branio.

50' - GOL! Dinamo je preokrenuo. Pogodak je zabio Atiemwen na sjajan centaršut Gojaka iz slobodnog udarca. Spomenimo kako je minutu ranije Inter zaradio crveni karton. Teren je napustio Galić.

45' - Kraj je prvog dijela.

41' - GOL! DINAMO JE PORAVNAO! Atiemwen je zabio na sjajnu asistenciju Lovre Majera. Vratar Intera je odlučio izaći, ali ga je hitronogi Atiemwen prešao i lagano pospremio u mrežu.

39' - Atiemwen je prošao po lijevoj strani i opalio, ali sjajan je vratar Intera.

36' - Novi slobodnjak za Dinamo. Kadzior je šutirao, ali pored gola.

28' - Tuče opet Gojak, ali brani mu vratar Intera.

22' - Dinamo opsjeda gol Intera, ali ništa ne ulazi. Dinamova igra za sada je jalova.

18' - Gojaka je dobro opalio iz slobodnjaka, ali nekim čudom vratar Intera Frelih uspio je to skinuti.

10' - Dinamo je odmah pokušao uzvratiti, ali udarac Kadziora završio je u bloku.

9' - GOOOL! ŠOK ZA DINAMO Inter vodi 1:0! Conev je bio strijelac, sjajno je zabio.

6' - Teophile je blokirao ubačaj igrača Intera i prvi je to korner.

5' - Dinamo prvi radi nešto konkretno. Majer je pucao iz daljine, ali obrana je blokirala.

1' - Počela je utakmica.