DINAMO - SLAVEN BELUPO 3: / 2; Sjajni Petković spasio Plave u dramatičnoj utakmici kakvu nismo očekivali

Dinamo je zahvaljujući pobjedničkim golom Brune Petkovića u 90. pobijedio žilavi i uporni Slaven Belupo

17.6.2020.
20:54
Goran Stanzl/PIXSELL

29. kolo HNL-a; Stadion: Maksimir u Zagrebu; Glavni sudac: Dario Kulušić

DINAMO - SLAVEN BELUPO 3:2

Dinamo: Livaković - Moharrami, Theophile, Gvardiol, Leovac - Franjić - Kadzior, Gojak, Ivanušec, Oršić - Petković

Slaven Belupo: Ježina - Božić, Paracki, Soldo - Bogojević, Lulić, Bačelić Grgić, Glavčić, Goda - Lima, Krstanović

Strijelci: 1:0 Kadzior (24.), 2:0 Ivanušec (37.), 2:1 Teophile Catherine (ag 45.), 2:2. Mateus Lima (49.), 3:2 Petković (90.)

GNK Dinamo Zagreb - NK Slaven Belupo Rezultati uživo

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U susretu 29. kola Prve HNL Dinamo je u srijedu na Maksimiru pobijedio Slaven Belup 3:2 pred nešto manje od 2.000 gledatelja.

Nakon što je u 13. minuti pogodio suparnički gol iz zaleđa, Kadzior deset minuta kasnije dovodi Dinamo u vodstvo. Petković je povukao loptu s Dinamove polovice igrališta i pred kaznenim prostorom prevario obrambenog igrača Belupa pa asistirao Kadzioru.

U 37. Plavi poveli 2:0, međutim...

U 37. minuti Dinamo povećava prednost. Kadzior je odlično pucao s 27 metara, vratar Belupa Ježina je uspio skrenuti loptu ali lopta se odbija od prečke do slobodnog Ivanušeca koji ubacuje loptu u praznu mrežu.

Slaven Belupo smanjuje na 2:1 i to zahvaljujući Teophilu koji zabija autogol u 45. minuti.

Prvo Teophile zabio autogol, a onda Cruz Mateus Lima skroz šokirao Jovičevića

Odmah na početku drugog poluvremena u 46. minuti Cruz Mateus Lima zabija za 2:2. No,na samom kraju utamice u 90. minuti, Bruno Petković donosi pobjedu domaćoj momčadi, pogađa glavom nakon udarca iz kuta kojeg je izveo Antonio Marin.

17.06.2020., stadion Maksimir, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 29. kolo, GNK Dinamo - NK Slaven Belupo. Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Petković spasio Plave u 90.

Ovo je bilo prvo kolo nastavka prvenstva nakon korona-pauze na kojem su mogli biti navijači na tribinama i na Maksmiru ih se okupilo 1.682 gledatelja. Sudac je bio Dario Kulušić iz Šibenika.

Dinamo je nakon ove utakmice prvi i povećao je prednost sa ... bodova, dok je Slaven Belupo.

Utorak: Hajduk - Varaždin 2-3 (Vušković 49, Caktaš 74/ Drožđek 19, 40, Mamić 24) Istra 1961 - Inter Zaprešić 2-0 (Bosančić 6, Gržan 34-pen) Rijeka - Lokomotiva 2-2 (Yatéké 66, Andrijašević 78/ Kastrati 36, Karačić 84-pen)

Srijeda: Dinamo - Slaven Belupo 2-2(Kadzior 23, Ivanušec 37/Teophile (45) autogol, Mateus Lima 46) Osijek - Gorica (21.05)

GOTOVA JE UTAKMICA

96' - Igra se 6 minuta nadoknade. Plavi strepe.

90' - GOOOOL: Petković zabija u posljednjim trenucima susreta, ludnica na Maksimiru, drama kakvu nismo očekivali. Bruno je sjajno zabio udarcem glavom, ali ni to neće sakriti očajnu Dinamovu predstavu.

90' - Devedeseta je minuta.

89' Vjerovali li ne, Dinamo u drugom poluvremenu ima samo jedan udarac prema golu gostiju iz Koprivnice. I to je djelo Ademija koji je ušao pola sata prije kraja dvoboja.

87' - Još malo i 90. minuta. Jovičević nije zadovoljan, a vjerojatno ni njegovi šefovi u Maksimiru. Zadnje poteze s klupe povukao je stoga trener Plavih. Ušli su ofenzivci, napadači Kulenović i Ćuže, izišli Ivanušec i Kadzior. Hoće li mu se to isplatiti?

79' - Jovičević galami, viče, jer njegovi igrači se ne otvaraju. Modri napadaju ali nema ideju. Ulazimo u posljednjih 10 minuta. Drama je na Maksimiru.

70' - Na promjene se odlučio i Igor Jovićević. Marin je zamijenio Oršića koji nije briljirao, a igru je napustio i Franjić kojeg je zamijenio Marko Gjira. Ademi je također u igri.

64' - Dinamo je podignuo igru, a Slaven se povukao i vreba šansu iz kontre i polukontre. Logično, Plavi moraju napasti a imaju i kvalitetu, veću u odnosu na goste.

57' - Izmjena Slaven Belupu prva. Igru je napustio Lulić, a u igru ušao Jeffren.

49' - GOOOL, Farmaceuti izjednačili. Isplatila se ta Slavenova upornost, iako su gubili 2:0 nisu se predavali, nego su igrali otvoreno i uporno. Visokim presingom ometali su Dinamovu organizaciju igre, a preko kontri prijetili ne bi li Modre uhvatili na krivoj nozi, što su i napravili. Krstanović je uzeo loptu na centru i poslao Glavčiću, koji je povukao prema šesnaestercu Dinama i uposlio Mateusa Limu koji je prizemnim udarcem matirao Livakovića za 2:2. Kakva utakmica...

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' GOOL Theophile je zabio autogol nakon što je poslije ubačaja Karla Lulića skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

37' GOOL Kadzior je topovski tukao s 25 metara i zatresao prečku, na odbijanac je naletio Ivanušec i pospremio loptu u mrežu.

23' GOOL Petković je povukao loptu preko pola terena, sjajno se riješio Parackog i onda savršenoi uposlio Kadziora, koji je potom s desne strane probio vratara Ježinu.

14' Goda je prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu, a Gvardiol je u zadnji trenutak očistio ispred Krstanovića.

13' Kadzior je gurnuo loptu u mrežu nakon sjajnog dodavanja Petkovića, ali je označeno zaleđe.

12' Za sada nema većih prilika na Maksimiru.

11' Krstanović je tukao, ali preslabo za Livakovića.

1' Počela je utakmica.

18:54 - Na tribinama je par stotina navijača. Ovo je prva utakmica na Maksimiru pred gledateljima nakon 100 dana.

18:21 - Dinamo igra za iskupljenje nakon poraza od Lokomotive prošlog petka. Dinamo ne zna živjeti s nizovima poraza u HNL-u i u Maksimiru takvo što ne prihvaćaju. Igor Jovićević svjestan je tog pritiska i zna da u Dinamu treneri jako brzo postaju od miljenika nepoželjni, te kao takvi dobivaju otkaz. U zadnjih 10 susreta na Maksimiru, samo jednom Dinamo nije uspio pobijediti društvo iz Koprivnice.

HAJDUK JE POGRIJEŠIO I SAD IH JE POKOPAO: /

'Da su me htjeli, uzeli bi me. Međutim, tako su se postavili i odbio sam ih. Nije mi to imalo smisla'

Međutim, Plavi se ne smiju opuštati jer u slučaju novog poraza nad Maksimirom bi se nadvili crni oblaci, došli bi problemi i kola bi krenula nizbrdo.