Dinamo dominacijom do 3-0: Festival lijepih golova za odmak na vrhu tablice

Prijenos utakmice Dinama i Šibenika pratite od 21h na portalu Net.hr

Dinamo - Šibenik

3-0

Dinamo: Nevistić; Ristovski, Bernauer, Mmaee - Špikić, Ademi, Baturina, Mišić, Hoxha - Kulenović, Petković

Šibenik: Đaković; Punčec, Morrison, Perić - Žuta, Bakić, Roca, Kolega - Majić - Torres, Božić

Dinamo je petak od 21 h pobjedio Šibenik 3-0 u trećem kolu SuperSport HNL. Na Maksimiru je Dinamo stigao do pobjede impresivnom igrom u kojem su padali lijepi pogoci.

Zanimljivo istraživanje /

Najsličniji igrač Bellinghamu nalazi se na Maksimiru: Zvijezda Dinama predvodi listu od 66 liga

Iako je Dinamo preuzeo inicijativu na samome početku utakimice, prvu priliku imao je Šibenik u 2. minuti kad se u šesnaestercu našao Žuta. Mišić je blokirao udarac od kojeg na kraju ne bi bilo ništa jer je igrač Šibenika napravio prekršaj u napadu.

Josip Regovic/PIXSELL

A onda bomba Dinama u 6. minuti. Stefan Ristovski uputio je projektil u mrežu Đakovića nakon što mu je Petković gurnuo loptu u desnu stranu uz sam rub kaznenog prostora. Ništa nije mogao vratar Šibenika, Rile je uputio udarac u gornji lijevi kut koji je od stative ušao u gol za vodstvo Plavih od 1-0.

Šibenik nakon pogotka nije pao. U 10. našao se u seriji prilika. Zapucali su u istome napadu i Majić i Bakić, ali sve udarce je blokirala Dinamova obrana. Dinamo je nastavio s dominacijom u posjedu. Kulenović se našao u sjajnoj situaciji na desnome rubu šesnaesetrca Šibenika. Pokušao je napadač Dinama pronaći na drugoj strani Petkovića, no presjekao je Đaković na golu. Na kraju je označeno zaleđe Kulenovića.

U 19. minuti Dinamo je zabio i povećao vodstvo na 2-0. Strijelac je bio Dario Špikić koji se sjajno snašao u kaznenome prostoru Šibenika nakon što mu je Ademi gurnuo loptu s desnog strane. Dinamovo krilo pospremio je loptu u gornji lijevi kut gola.

Špikić se opet našao u prilici u 30. minuti. Krilo Dinama pao je u kaznenome prostoru, tražio je penal, ali nakon provjere VAR-a utakmica se nastavila. Do kraja poluvremena utakmica je izgubila tempo. Dinamo je i dalje kontrolirao posjed.

U 40. minuti izašao je Arijan Ademi. Makedoncu su igrači Šibenika nagazili na stopalo, Ademi je u početku nastavio s utakmicom, no ipak ga je iz predotrožnosti izvadio Jakirović. Umjesto njega ušao je Marko Rog.

U drugome poluvremenu drastično se spustio tempo utakmice. Dinamo je držao posjed i povoljan rezultat, dok su navijači s obiju strana pružali sjajnu podršku. A onda mala magija napadača Dinama u 56. minuti. Bruno Petković izveo je slobodnjak i lobom dodao Kulenoviću u prostor koji u kazenome udarcu zabija gol za 3-0.

No utakmica je onda nastavila u atraktivnome tonu. Šibenik je imao najbolju situaciju u 61. minuti. U kontranapadu Torres je odlično pucao u desnu stranu Dinamova gola, ali Nevistić spašava Plave. Pokušao je odbijanac pospremiti Božić, ali golmanu u pomoć pristiže Mmaee koji je blokirao udarac.

Novo Dinamovo pojačanje Cordoba imao je priliku upisati se u strijelce u 67. minuti. Kolumbijac je uputio metak s dvadesetak metara, ali udarac je prošao pored gola.

Mogao je Dinamo i do četvrtog gola. Sučić je sjajno ubacio na drugu stativu, Kačavenda je spustio glavom udarac, Cijela akcija djelovala je savršeno, ali Đaković skida veliku priliku Dinama iz 71. minute. Crodoba se opet našao u dobroj situaciji u 77. minuti. Ipak Kolumbijac se nije uspio upisati u strijelce na debiju jer Đaković brani njegov udarac s desne strane u petercu. Opet je u toj akciji 'kumovao' Sučić sa sjajnom loptom u prostor.

Visio je četvrti pogodak za Dinamo, ali nikako da uđe. U 91. minuti opet sjajna lopta u prostor Sučića. Ogiwara je bio blizu, ali uputio je udarac pored gola.

Najava susreta:

Nitko nije mogao predvidjeti da će se Dinamo za prvo mjesto na tablici boriti sa Šibenikom. Naravno tek je treće kolo, ali Šibenik kao novopridošli klub sve je iznenadio u prvim utakmicama prvenstva.

Dinamo izgleda moćno, ima možda nikad širi kadar. Prvenstvo je već počelo, a neki govore kako je gotovo. No Šibenik je pokazao na utakmici protiv Osijeka da može i velikanima pomrsiti račune.

Šibenik je posljednja provjera Modrima pred dolazak Qarabaga u play-offu Lige prvaka, a zbog stanja na ljestvici i svojevrsni derbi jer su jedini klubovi koji su stopostotno krenuli u prvenstvu.

S navijačke strane bit će ovo jedan prijateljski derbi. Bad Blue Boysi nedavno su bocnuli svoje rivale iz Splita nazvavši Šibenik zajedno s Dinamom 'najbolje što sjever i jug imaju'. Osim toga Boysi će vjerojatno proslaviti još jedan rođendan grupe koji se od prije nekoliko godina pomaknuo na 17. kolovoza. Na Maksimiru će stoga biti pakleno vruće!