DINAMO - ŠIBENIK 2-0 / Modri unutar deset minuta srušili Šibenik, nova desetka odradila odličan posao

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Net.hr

11.9.2021.
16:05
Slavko Midzor/PIXSELL

U susretu 8. kola Prve HNL Dinamo je u subotu u Maksimiru protiv Šibenika slavio sa 2-0 golovima Rasmusa Lauritsena (68') i Luke Ivanušeca (78').

Prvi je zaprijetio Dinamo u 8. minuti preko Špikića, a odmah nakon toga pokušao je i Ivanušec, ali vratar Rogić oba puta bio je na mjestu.

U 35. minuti Šibenik je iz kontranapada mogao stići do gola. Marin je oduzeo loptu, uposlio Sahitija, koji je mogao dodati Jakolišu ili Deliću, ali je odlučio učiniti sve sam i izgubio je loptu.

Petković odradio sjajan posao

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Dinamo u sudačkoj nadoknadi (45+1). Nakon akcije Ivanušeca i Špikića, Tolić iz blizine pogađa vratara Rogića.

Dinamo je poveo nakon kornera kojeg je izveo Mišić u 68. minuti. Lopta se iz centra kaznenog prostora odbila na drugu stativu do Ademija, koji ju je vratio u sredinu, a Lauritsen ju je glavom pospremio u mrežu.

U 76. minuti, nakon dodavanja Andrića, Ademi je pokušao sa desetak metara iskosa, ali vratar gostiju je obranio. Ipak, u 78. Dinamo stiže do vodstva 2-0. Petković se driblingom na lijevom boku oslobodio čuvara dao povratnu loptu za Ivanušeca, koji pogađa mrežu.

Dinamo se izdvojio na vrhu sa 16 bodova, druga je Rijeka sa 13 i utakmicom manje, Hajduk, Osijek i Gorica također imaju po 13 bodova, a sedmi je Šibenik sa 7 bodova.

Tijek utakmice

Dinamo - Šibenik 2:0 (Lauritsen 68', Ivanušec 78')

Dinamo: Zagorac - Šutalo, Dilaver, Theophile-Catherine, Moubandje - Ivanušec, Mišić, Tolić - Špikić, Petković, Jurić

Šibenik: Rogić, Batarelo, Perić, S. Sahiti, Ćurić, Mina, Delić, Marin, Rak, M. Jakoliš, A. Jakoliš

Kraj utakmice!

84' Petković je izašao iz igre, a umjesto njega je ušao Baturina. Kod Šibenčana Lopez je ušao u igru umjesto Marina.

78' GOOL! Ponovno Dinamo, 2:0 je na Maksimiru, a ovoga puta strijelac je Ivanušec. Nova desetka, Bruno Petković, oslobodio se čuvara i proslijedio loptu na vrh peterca, a Ivanušec je ispružio nogu i sjajno zabio za 2:0.

77' Ademi je sada umalo zabio, gađao je prvi kut, no Rogić je bio spreman.

68' GOOL! Dinamo vodi 1:0, a strijelac je Lauritsen! Nakon što je Mišić izveo korner, Ademi je prebacio na Lauritsena koji je bio najviši u zračnom duelu.

63' Četvrta zamjena kod Modrih: Iz igre izlazi Špikić, a ulazi Menalo.

57' Trostruka izmjena kod Dinama: Tolić ide iz igre, ulazi Ademi. Umjesto Dilavera u igri je Lauritsen. Umjesto Jurića u igru ide Andrić.

52' Pokušava Šibenik što više napasti u nastavku. Dva puta su uputili udarac, jednom je spasio Theophile, a drugi puta se ispriječio Dinamov blok.

49' Antonio Jakoliš probao je po desnoj strani. Lopta je i stigla do Zagorca koji je uspio zaustaviti taj ubačaj.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Dinamo - Šibenik

Kraj prvog poluvremena

45' Špikić je fantastično ubacio za Tolića čiji udarac brani danas fantastični Rogić.

35' Evo sada prilike i za Šibenčane. Antonio Marin krenuo je sam pred Dinamov gol, ali je Dilaver startao na njega i prilika je propala. Dilaver je za grubi prekršaj zaradio i žuti karton.

32' Modri ne prestaju napadati: Probao je sada Mišić pucati iz daljine, ali Rogić i to sjajno brani! Kakva utakmica šibenskog vratara!

27' Probao je sada Dilaver pucati s 30-ak metara, ali odlazi to daleko preko gola...

21' Dinamo je nakratko ostao bez Dilavera koji je klizećim startom zaustavio napad Šibenika, ali se pritom ozlijedio. Sve je u redu sada, Dilaver se brzo vratio na teren.

16' Modri napadaju, a Rogić ima pune ruke posla! Probao je zabiti Petković, a odmah nakon njega ponovno i Ivanušec, ali Rogić sve skida.

9' Dinamo je sada odlučio uzvratiti, i to u više navrata. Prvo je Špikić probao pucati na gol, ali je Rogić to obranio, a odmah nakon toga je probao i Ivanušec, ali golman Šibenika brani i to.

6' Opasna situacija kod Šibenika! Probao je sada Delić pucati na gol, ali ipak nije bilo precizno.

1' Počela je utakmica.

15:15 - Dinamo je uoči utakmice predstavio novu desetku .