BEZ RIZIKA / Čvrsta utakmica na Maksimiru završila remijem, odluka o pobjedniku Kupa pada u Rijeci

Tijek prve utakmice finala Hrvatskog kupa između Dinama i Rijeke od 19.30 sati mogli ste pratiti na portalu Net.hr

15.5.2024.
17:54
Luka Batelic/PIXSELL

Dinamo - Rijeka

0-0

Dinamo: Nevistić - Pierre-Gabriel, Ristovski, Theophile-Catherine, Ogiwara - Sučić, Mišić - Špikić, Baturina, Hoxha - Petković

Rijeka: Zlomislić - Smolčić, Mitrović, Radeljić, Goda - Selahi - Pjaca, Fruk, Hodža, Pašalić - Ivanović

20 godina nostalgije /

Zrinjski objavio fotografiju Modrića s jednim od prvih trofeja koje je osvojio u karijeri

Dinamo i Rijeka su u prvoj utakmici finala Kupa na Maksimiru odigrali bez pobjednika, ali i golova 0-0.

Kako je svirala i himna prije utakmice, sve je kasnilo, pa tako i sam dvoboj, i to gotovo pet minuta.

A kada je krenula, već nakon 80-ak sekundi vidjeli smo udarac Hoxhe s 20-ak metara koji brani Zlomislić. Rijeka je odgovorila u 5. minuti kada udarac Mitrovića glavom odlazi pokraj gola. Opasno je pred golom Plavih opet bili u 15. minuti kada je iskosa s desne strane opalio Pašalić, no prohujalo je to pokraj vratnice. U 18. minuti Hoxha je sjajno opalio s 20-ak metara, međutim njegov udarac zaustavila je prečka. Opet je opasno pred golom gostiju deset minuta kasnije kada Špikić ne reagira najbolje u dobroj situaciji. Rijeka je zaprijetila još jednom u samoj završnici prvog dijela kada udarac Pjace iz daljine odlazi daleko od gola. Bila je to ujedno i posljednja prilika u prvom poluvremenu.

Prvi je u nastavku zaprijetio Dinamo u 49. minuti kada je Ogiwara tražio Petkovića na drugoj stativi, a on je vratio loptu u peterac, no opasnost je otklonila obrana Rijeke. Prvi je aduta s klupe odlučio povuči Željko Sopić koji je umjesto Ivanovića uveo Marića u 53. minuti. Samo četiri minute kasnije reagirao je i Sergej Jakirović koji je Špikića zamijenio Kanekom. Novo uzbuđenje dočekali smo u 58. minuti kada Selahijev udarac iz daljine odlazi preko gola. Samo minutu kasnije nešto precizniji je bio Fruk, ali udarac je zaustavila stativa. Odgovorio je Dinamo preko Baturine u 65. minuti čiji udarac s 20-ak metara brani Zlomislić. U 80. Kaneko se dobro probio i pucao s ruba šesnaesterca, ali samo u blok. Ademi je pokušao tri minute kasnije glavom s ruba šesnaesterca, no ide to ravno u Zlomislića.

Do kraja velikih uzbuđenja nije bilo pa će odluka o pobjedniku ove sezone pasti na Rujevici za tjedan dana.